بازی های زیادی در سبک دویدن بی انتها (Endless Runner) مانند Sky Safari منتشر شده اند٬ با بررسی یکی از بهترین های این سبک یعنی Alto’s Odyssey در بازیاتو همراه ما باشید.

بازی Alto’s Odyssey جدیدترین محصول شرکت تیم آلتو (Team Alto)  یا اسنومن سابق و آخرین بازی منتشر شده توسط استودیو نودل کیک (Noodlecake Studio) است. این بازی در ادامه بازی بینظیر Alto’s Adventure ساخته شده و در تاریخ ۳ اسفند ۹۶ با قیمت ۵ دلار بر روی پلتفرم IOS منتشر شد. اما چندی بعد به دلیل تقاضای بالای طرفداران این سبک بازی در تاریخ ۴ مرداد ۹۷ بصورت کاملا رایگان بر روی پلتفرم اندروید منتشر شد.

دانلود بازی آلتو اودیسه

بیابان بی انتها را کشف کن…!

شاید تا بحال بازی های کسل کننده ی زیادی را در سبک دویدن بی انتها (Endless Runner) تجربه کرده باشید ولی به جرأت میتوان گفت که سری بازی های Alto با گرافیک و منظره های چشم نوازش و گیم پلی فوق العاده روانش شما را غرق در بازی خواهد کرد. در Alto’s Odyssey حقه ها و اتفاقات تازه ای گنجانده شده تا مسیر بیابانی بازی را راحتتر و هیجان انگیزتر طی کنید. مثلا در طول مسیر به بالون هایی میرسید که توسط بند بهم متصل هستند٬ شما میتوانید روی این بند ها بپرید و امتیاز بیشتری کسب کنید. گردباد هایی هم در مسیر حرکتتان وجود دارند که اگر در حین گذر از آنها بپرید٬ بیشتر به هوا پرت خواهید شد.

در کل نسبت به نسخه پیشین بازی یعنی Alto’s Adventure گیم پلی جذاب تر شده و ترکیب گرافیک به همراه موسیقی دلنشین بازی همه ی کاستی های نسخه قبلی را پوشش می دهد.

محیط بازی آلتو

هسته اصلی کنترل بازی همچنان بی تغییر باقی مانده

در زمینه کنترل٬ Alto’s Odyssey  هسته اصلی نسخه پیشین خود یعنی Alto’s Adventure را حفظ کرده است. کارکتر بازی روی سندبورد خود حرکت میکند٬ فقط کافیست صفحه گوشی را یکبار لمس کنید تا کارکتر شما از موانع بپرد. اگر انگشت خود را روی صفحه گوشی نگه دارید کارکتر بازی در حین پریدن بدور خود میچرخد. اینکار باعث افزایش شتاب شما شده و تا لحظاتی اگر با سنگ برخورد کنید سنگ خرد میشود.

Alto’s Odyssey گرافیک و گیم پلی فوق العاده ای دارد. تغییر شرایط جوی٬ تغییر شب و روز٬ تغییرات فیزیکی پس زمینه مثل طلوع و غروب خورشید یا دودکش خانه ها و حرکت بالن ها خیره کننده هستند.

علاوه بر این موزیک های بینظیری روی بازی گذاشته شده اند که لذت بازی کردن را برای مخاطب دوچندان میکند. حتی بازی از شما میخواهد تا با هدفون بازی کنید که موسیقی و جزییات شنیدنی آنرا از دست ندهید.

فوتو مود (Photo Mode) تغییری هوشمندانه

با اضافه شدن فوتو مود ازین پس میتوانید از لحظات بینظیری که در Alto’s Odyssey شکل میگیرند عکس بگیرید و آنها را ثبت کنید یا با دوستان خود به اشتراک بگذارید. فقط کافیست بازی را متوقف کنید تا با زدن یک کلیک از صفحه گوشی عکسبرداری کنید.

بازی آلتو اودیسه

سکه جمع کن٬ ارتقا بده و پیشرفت کن

شما در طول بازی میتوانید سکه جمع آوری کنید و از سکه ها به منظور ارتقا خود بهره ببرید. در طول مسیر ممکن است آیتم هایی را مانند سکه دریافت کنید که در زمان کوتاهی کمک حال شما خواهند بود. بعنوان مثال یکی از این آیتم ها آهنرباست (Magnet) که کمک میکند تا سکه های حوالی خودتان را سمت خود جذب کنید. در قسمت Workshop همه ی این آیتم ها را میتوانید ببینید و آنها را ارتقا دهید.

بازی گرافیکی alto's

در بازی Alto’s Odyssey شخصیت های زیادی برای باز کردن و استفاده کردن وجود دارد که لازمه ی باز شدن این شخصیت ها بالابردن سطح یا لول خودتان است. برای اینکار اگر هدف هایی که بازی در ابتدای هر دور برای شما مشخص کرده را انجام دهید افزایش سطح میگیرید یا به اصطلاح لول آپ می شوید

هر شخصیت قابلیت خاص خودش را دارد برای مثال Maya سرعت چرخشش بیشتر ولی شتاب حرکتش از شخصیت اصلی بازی یعنی Alto کمتر است.

شخصیت های بازی آلتو اودیسه

این بازی یک حالت ویژه هم برای بازی کردن دارد که بخش مورد علاقه ی من است. اگر در منوی ابتدایی بازی صفحه گوشی را به چپ بکشید Zen Mode پیش روی شماست. در این حالت از بازی هیچ قانونی و هیچ امتیازی وجود ندارد و همینطور باختن هم وجود ندارد. در این حالت میتوانید هدفون خود را بگذارید و از کشف بیابان بی انتهای اودیسه به همراه موسیقی بینظیر بازی٬ از Alto’s Odyssey لذت ببرید.

اگر به دنبال بازی ای میگردید که بعد از یک روز کاری خسته کننده برای مدت کوتاهی تمام دغدغه هایتان را از یادتان ببرد و با گرافیک و موسیقی دلنشین اش آرامش بخش روحتان باشد قطعا Alto’s Odyssey پیشنهاد ماست.