بازی های معمائی، سبک جذابی که ذهن بازیکن را درگیر خود میکنند و ساعت ها سرگرمی مفید را به او هدیه میدهند.

در این نقد و بررسی قصد داریم به سراغ کالبدشکافی بازی “نُهِ غیرممکن” برویم. بازی که با الهام گرفتن از بازی هایی مثل 2048 سعی در طراحی یک بازی نسبتا یکتا داشته است.

دانلود بازی غیرممکن

در بازی نُهِ غیرممکن، شما شاهد یک گیم پلی ساده هستید که به کمک قوانین و قواعد بازی میتواند فکر و ذهن شما را برای ساعت‌ها به چالش بکشد.

نحوه بازی به این صورت است که شما با انتخاب هر بلوک میتوانید با حداقل محدودیت آن را به مکان دیگری در خانه شطرنجی درون بازی منتقل کنید.

اگر بخواهیم “حداقل محدودیت” را به صورت ابتدایی توضیح دهیم، باید گفت:

تا زمانی که راهی برای جابه‌جایی وجود داشته باشد و بلوک دیگری مسیر را سد نکرده باشد، میتوانید یک بلوک را از مکانی به مکان دیگر انتقال دهید.

با کنار هم قراردادن حداقل سه بلوک با مقدار برابر، تمامی آن ها حذف و علاوه بر کسب امتیاز، یک بلوک با مقدار بیشتر ساخته میشود و شما باید تلاش کنید آنقدر این ترکیب ها را ایجاد کنید که به عدد 9 دست پیدا نمایید.

توجه داشته باشید که با هر نوبت جابه‌جایی، بازی به صورت رندوم(تصادفی) تعدادی بلوک با مقادیر پایه (1، 2 و 3) در محیط بازی ایجاد میکند.

بازی با ریاضی

در این بازی شما در سه چالش کلی میتوانید شرکت کنید و به کسب سکه و امتیاز بپردازید.

عادی :

در این چالش بدون محدودیت خاصی، بازی میکنید و سکه و امتیاز بدست می آورید.

در بخش عادی، بالاترین امتیاز شما به عنوان رکورد در جدول امتیازات ذخیره میشود و میتوانید امتیاز خود را در برابر بهترین های بازی بسنجید و برای بهترین شدن روحیه مضاعفی بگیرید.

چالش زمانی:

شما 20 ثانیه فرصت دارید که علاوه بر دقت، سرعت تصمیم‌گیری خود را به چالش بکشید و برای کسب امتیاز بالاتر به شمارنده مرحله غلبه کنید.

در این بخش پس از هر ترکیب علاوه بر کسب امتیاز، دو ثانیه نیز به عنوان جایزه به شمارنده معکوس بازی افزوده میشود و به شما، فرصت بیشتری برای کسب امتیاز بهتر میدهد.

چالش ها:

در این چالش، شما در هر مرحله با یک چالش خاص روبه‌رو هستید و با توجه به چالش اعلام شده باید برای کسب جایزه، آن ها را پشت سر بگذارید.

مثلا:

شما باید 10 بار عدد 5 را بسازید، در تعداد بازی محدودیت ندارید و تا زمانی که 10 بار این عدد را بسازید میتوانید مسابقه دهید و پس از موفقیت با چالش بعدی رو به رو شوید.

همانطور که ممکن است تا الان متوجه شده باشید در نُهِ غیرممکن، حرکات هر مهره از اهمیت بالایی برخوردار است؛ پس اگر قصد دارید به یک امتیاز بالا دست پیدا کنید و عدد 9 را شکست دهید، با نهایت دقت و ریزبینی این بازی را تجربه کنید.

بعد از قسمت گیم پلی، به بررسی طراحی بصری بازی خواهیم رسید.

دانلود ایمپاسیبل 9

طراحی بصری یا رابط کاربری بازی

شاید تنها بخشی در این بازی باشد که بتوان به آن ایرادات جدی وارد کرد، که البته با بروزرسانی های مکرر انتظار میرود که شاهد بهبود آن باشیم.

وجود تم های مختلف محیط بازی و طراحی گرافیکی ساده، دو عاملی هستند که ما را به پیشرفت این قسمت امیدوار کرده است.

طراحی سمعی یا صداگذاری بازی

موسیقی پس زمینه، بدون در نظر گرفتن کپی رایت به خوبی انتخاب شده است.

اگر چه با افزایش تعداد آنها و همچنین اضافه شدن صداهای جانبی مختلف میتوان علاوه بر جلوگیری از خستگی کاربران به اثرگذاری آن نیز در بازی افزود.

در پایان اگر عاشق بازی هایی در این سبک هستید، نُهِ غیرممکن میتواند یک انتخاب خوب برای شما باشد و نوید بخش ساعت ها سرگرمی مفید به حساب بیاید.