بازی های امتیازی جزء بازی های پرطرفدار بین کاربران به شمار می آیند. بازی هایی که در شکل های مختلف ظاهر شده و امتیاز گیری عنصر جدایی ناپذیر آن بازی ها است. اما در این بین بازی هایی هم ساخته شده اند که شاید از گرافیک آنچنانی خبری نباشد و یا شخصیتی در این بازی ها وجود نداشته باشد. بازی هایی که بیشتر قدرت ذهن شما را هدف قرار داده اند. بگذارید کمی بیشتر وارد جزییات شویم. این بار منظورمان بازی های سوال جوابی است که امروزه در بین کاربران به خصوص ایرانی ها بسیار محبوب شده اند. ازنمونه های بارز این دسته بندی، می توان به Quiz of Kings  و Quiz Panic اشاره کرد. با ما در بررسی بازی رویال کوییز همراه باشید.

نوبت شماست! خود را امتحان کنید

اساس این بازی بر پایه ی سوال و جواب است. این میزان قدرت ذهن شما و هم چنین میزان دانش و اطلاعات شما است که سنجیده خواهد شد. اگر سرعت و دقت عمل خوبی نیز دارید، بازی برای شما آسان تر هم خواهد شد. سوالات در سطح خوبی قرار دارند و در هنگامی که این بازی را بررسی می کردیم به سوالات عجیب و غریب و یا سوالات با پاسخ های اشتباه مواجه نشدیم. چیزی که شاید بارها در بازی های مشابه آن را تجربه کرده باشید.

رویال کوییز

سوال و جواب

سوالات در تاپیک ها ( موضوعات ) مختلفی دسته بندی شده اند. اگر بار اول است که بازی می کنید باید از 6 دسته بندی که به طورتصادفی ظاهر می شوند، 3 تا را انتخاب کنید و به سوالات آنها پاسخ دهید. هم چنین می توانید با خرج کردن الماس و خرید کارت، دسته بندی دلخواه خود را انتخاب کنید و یا آنها را جابه جا کنید. البته سازندگان راهی به جز خرج کردن الماس نیز در اختیار کاربر قرار داده اند. بدین شکل که حین انجام بازی شما با به دست آوردن تخم مرغ ( چیزی شبیه همان جعبه شانس ) می توانید الماس یا کارت قرار داده شده درون آن را استفاده کنید.

در هنگام پاسخ به سوالات نیز، می توانید از بوستر های پیشنهادی برای افزایش امتیاز آن سوال استفاده کنید.

آسان یا سخت؟ یک نفره یا دونفره؟!

باید گفت یکی از ویژگی های مثبت این بازی درجه بندی سوالات است به نحوی که سوالات سطوح آسانی و سختی متفاوتی دارند و یکسان نیستند. علاوه بر این ها می توانید این بازی را هم به صورت تک نفره و هم به صورت دونفره انجام دهید. در صورتی که بخواهید حریف را خودتان انتخاب کنید باید الماس های بیشتری خرج کنید. اما درون بازی یک امکان بازی چند نفره نیز قرار داده شده که اگر آن را لمس کنید، پیامی ظاهر می شود مبنی بر اینکه این ویژگی هنوز راه اندازی نشده است که امیدواریم سازندگان این بازی هر چه زودتر با ارائه آپدیت آن را فعال کنند.

بازی رویال کوییز

امتیازات

در صفحه اصلی این بازی، یک باکس و یک دکمه برای اطلاع از امتیازات شما قرار داده شده است. با لمس جدول رده بندی امتیازی ، لیست برترین بازیکنان به همراه امتیاز آنها وهم چنین شانس قرعه کشی به نمایش در آمده است. وجود چنین بخشی را در این بازی تحسین می کنیم. از ویژگی های این بازی هدایا و جوایزی است که به صورت هفتگی ، ماهانه و سالانه داده می شود.هم چنین در این بخش می توانید از سه دسته بندی موجود ( در هفته، ماهانه، سالانه ) برای جدول امتیازات استفاده کنید.

هم چنین می توانید یک آمار کلی از میزان تسلط خود بر موضوعات مختلف را داشته باشید.

پروفایل کاربر

یکی از قسمت های مهم این بازی شاید همین پروفایل کاربر باشد. چرا که امتیازات و اطلاعات فردی ( نام، آواتار، سال تولد و محل زندگی )  در آن ذخیره می شود.هم چنین می توانید با نام کاربری دیگری نیز وارد بازی شوید و از اکانت های مختلف استفاده کنید که این خود یک مزیت بزرگ به شمار می رود.

جدول امتیاز رویال

فروشگاه

یکی دیگر از قسمت های قرار داده شده در این بازی، وجود یک فروشگاه برای خرید الماس ، خرید کارت، خرید آواتار و هم چنین مزایده هفتگی است که یک ویژگی مثبت تلقی می شود.شما می توانید با توجه به نیازتان ، بسته های افزاینده (که با استفاده از آنها می توانید امتیازات خود را تا چندین برابر بوست کنید) را از همین صفحه خریداری کنید.هم چنین در این فروشگاه یک گردونه ی شانس نیز قرار داده شده که با لمس آن کارت یا الماس به دست آورید یا اینکه گردونه پوچ به شما برسد و هیچ چیزی نصیبتان نشود. هم چنین به طور جداگانه می توانید بسته های الماس و کارت ها را خریداری کنید. اگر هم از آواتار خود در قسمت پروفایل خسته شده اید و حس می کنید باید تغییر بدهید می توانید با خرید هر بسته ی دلخواه از تعداد زیادی آواتار بهره مند شوید.

فروشگاه رویال

تجربه کاربری

شاید اصلی ترین قسمت مورد بحث، رابط کاربری باشد. در هنگام اجرای اول این بازی، شما نیاز دارید تا ثبت نام کنید. این کار با وارد کردن شماره تلفن همراه و دریافت کد رهگیری امکان پذیر است. موردی که باید به آن اشاره کنیم سرعت بسیار پایین دریافت و ارسال پیام است به طوری که شاید برای بار اول هم جواب ندهد و مجبور باشید از دکمه ارسال دوباره کد استفاده کنید. هم چنین دکمه ها و باکس ها در این قسمت به خوبی طراحی نشده اند وگاهی در لمس قسمت ها دچار مشکل می شویم. متاسفانه این مشکل را در کل اجرای بازی و در قسمت های مختلف داشتیم. دیر لود شدن خود بازی، تاخیر زیاد در باز کردن قسمت های مختلف ، اسکرول کردن ضعیف از جمله مهم ترین مشکلات رابط کاربری می باشند.

هم چنین در اولین اجرای این بازی یک راهنما ظاهر شده و شما را با قسمت های مختلف بازی آشنا می کند.

به طور کلی نحوه چینش دکمه ها، شکل طراحی آنها و به طور کلی چیدمان بازی در قسمت های مختلف، تصاویر استفاده شده در بازی و پس زمینه ها از کیفیت خوبی برخوردار نبودند.در نهایت تجربه کاربری خوبی که از بازی با رقبای این بازی داشتیم را در اینجا شاهد نبودیم.

در آخر نیز باید بگوییم این بازی از امکانات و قابلیت های خوبی بهره می برد اما در طراحی و معرفی آن برای کاربر ضعیف عمل کرده است.

رویال کوییز دونفره

منو ها و دکمه ها

در صفحه ی اصلی بازی و درنوار بالای صفحه 4 دکمه به همراه یک حباب به چشم می خورد. دکمه ای برای نحوه بازی کردن و اطلاعات سازندگان بازی ( که شاید اغراق درمعرفی سازندگان بسیار زیاد است ) ، دکمه ای برای صندوق پیام های دریافتی، دکمه ای برای صدای بازی  و در آخر هم دکمه خروج قرار دارد. در صفحه اصلی نیز 3 باکس در سمت راست که حاوی امتیازات ، الماس ها و دکمه جدول رده بندی امتیازات است، مشاهده می شود. در سمت چپ نیز آواتار به همراه دکمه ای برای تغییر اطلاعات قرار داده شده است. وجود یک دکمه برای بازی تحت عنوان ( بزن بریم ) در وسط صفحه خودنمایی می کند که با لمس آن وارد بازی خواهید شد.

هم چنین دو تخم مرغ که یکی برای گردونه ی شانس است و دیگری تعداد تخم مرغ های را در صفحه اصلی مشاهده می کنیم . در صورتی که 100 جواب صحیح داشته باشید یکی به این تعداد اضافه خواهد شد. نوار پایین هم شامل 4 دکمه است که 3 تای آنها برای بازی در حالت های یک نفره و چند نفره ساخته شده و در کنار این ها، یک دکمه برای دسترسی به کارت های مورد علاقه و یک دکمه ی فروشگاه ظاهر شده است.

 

در کل این بازی می تواند سرگرمی خوبی برای اوقات فراغت شما و حتی به عنوان یک بازی برای یادگیری بیشتر استفاده شود.پیشنهاد می کنیم حتما آن را دانلود  و آمادگی ذهنی و دانش خود را بیازمایید.