بازی‌های استراتژی برای اکثر ما یادآور دوران خوب کودکی و نوجوانیمان است. این بازی‌ها به گونه‌ای بودند که با توجه به ضعیف بودن و پیشرفت کم تکنولوژی در گذشته، با استفاده از گرافیک نسبتا پایین، و با استفاده از ایده‌های خوب و جذاب، توانستند جای خود را در دل بازیکنان باز کنند و به محبوب‌ترین سبک بازی آن دوران تبدیل شوند. این سبک از بازی‌ها بیشتر بر پایه‌ی تصمیمات شما پیش می‌رفت و جذابیت آن‌جایی نمایان می‌شد که شاهد نتیجه و عواقب تصمیماتی هستیم که پیشتر گرفته بودیم. از این رو ما نیز تصمیم گرفتیم در این پنج‌ترین به معرفی پنج بازی استراتژی بپردازیم که شاید برایتان جذاب باشد و بتواند خاطرات را برایتان زنده کنند.

1- بازی Rise of Kingdoms

اولین بازی از پنج‌ترین 16 را به یک بازی شهرسازی و کشورگشایی اختصاص داده‌ایم. در این بازی شما باید با گشترش و دفاع از کشور خود، آن را تا جای ممکن گشترش دهید. البته بازی به این سادگی‌ها هم نیست. زیرا کشور‌های بزرگ‌تر مدام به شما حمله می‌کنند و شما باید از خود دفاع کنید. مردمان بی پناه نیز هر از چند گاهی به شما پناه می‌آورند که می‌توانید با متحد کردن آن‌ها با خود، قدرت دفاعی خود را بالاتر ببرید. البته که تامین رفاه و غذای آن‌ها را نیز نباید از یاد ببرید. به همین صورت شما در نقش یک دولت مرد بزرگ، نقش کنترل امور و اداره‌ی کشورتان را بر عهده دارید و این امر مهم را باید به نحو احسن انجام دهید. اگر به این سبک از بازی‌ها علاقه دارید، سری بازی‎‌های Civilization را نیز حتما تجربه کنید.


2- بازی Clash Royale

استودیوی محبوب Supercell که با بازی Clash of Clans، بر سر زبان‌ها افتاد و بسیار معروف شد را دیگر تقریبا همه‌ی ما می‌شناسیم. این استودیو پس موفقیت عظیم کلش آف کلنز، تصمیم گرفت تا با عرضه‌ی یک بازی دیگر، روند پیشرفت و موفقیتش را تداوم ببخشد. دومین بازی پنج‌ترین، بازی Clash Royale است که یک بازی استراتژی-کارتی است و شما باید با توجه به نوار مانا، نیروهای خود را در محیط بازی بچینید. هدف در نهایت این است که بتوانید برجک اصلی حریف را از پای درآورید. بازی با 100 میلیون دانلود و امتیاز 4.2، یکی از موفق‌ترین‌های مارکت‌های بازی محسوب می‌شود و بسیار پرطرفدار است. از ویژگی‌های خوب بازی می‌توان به رقابت با هزاران نفر به صورت آنلاین در سراسر جهان و گرافیک جذاب و هنری نام برد. پس همین حالا این بازی را دانلود و تجربه کنید.


3- بازی Plants Vs Zombies: Heroes

شرکت EA را اکثرا با بازی فیفا می‌شناسیم اما این شرکت محبوب و معروف، عناوین بسیار موفق دیگری را نیز منتشر کرده است. از جمله‌ی یکی از این عناوین موفق، می‌توان به سری Plants Vs zombies یا به اختصار PVZ اشاره کرد. گیم‌پلی این سری از بازی، بر مبنای دفاع در مقابل زامبی‌ها، طرح ریزی شده است. این بازی با ترکیب سبک کارتی و استراتژی توانسته است بازیکنان را جذب خود کند. برد یا باخت در این بازی کاملا بستگی به تصمیمات شما دارد و شانس دخالتی ندارد. هر چقدر بیشتر بازی کنید و اسکیل بیشتری کسب کنید، بهتر می‌توانید تصمیم‌گیری کنید و برنده‌ی بازی‌ها شوید. در ابتدای بازی چهار کارت در اختیار شما قرار می‌گیرد که هر کدام جان و ضربه‌ی بخصوص خود را دارند و باید با زیرکی و هوشمندی، کارت‌ها را با اولویت در جلوی حریف بچینید تا در نهایت زامبی اصلی را از پای درآورید.


4- بازی State of Survival

چهارمین بازی نیز در مورد آخرالزمان زامبی‌گونه است با این تفاوت که در این بازی با گرافیک Realistic یا واقع‌گرایانه رو به رو هستید و خبری از انیمیشن‌های جالب و بامزه نیست. اینجا دنیای زامبی‌های خشن و کشت و کشتار است. در حین بازی شما باید به همراه گروهی از مبارزان سعی کنید بیس یا پایگاه خود را گسترش دهید و همزمان از آن در مقابل زامبی‌ها محافظت کنید. از ویژگی‌هایی که باعث تمایز این بازی از دیگر بازی‌های استراتژی می‌شود، این است که در این بازی سعی شده با ترکیب دو سبک اکشن و استراتژی، هیجان مضاعفی به بازیکن القا شود. پس همین حالا این بازی را دانلود کنید و با گشترش پایگاه خود حکم‌ فرمای دنیای آخرالزمان شوید.


5- بازی Art of war: Legions

هنر جنگ، نام آخرین بازی استراتژی امروز است که می‌تواند به خوبی استراتژی جنگی شما را محک بزند. در بازی خبری از گرافیک عجیب و غریبی نیست و شما در نقش سردمدار یک سپاه جنگی، نقش هدایت صحیح این سپاه و از پای درآوردن جوخه‌ی دشمن را دارید. هر چه بیشتر پیش ‌می‌روید، نیرو‌های جدیدتر با قابلیت‌های جالب‌تر برایتان آزاد می‌شود که بر تنوع بازی می‌افزاید و از تکراری شدن بازی جلوگیری می‌کند. بازی مود‌های مختلفی را علاوه بر درگیری تن به تن نیز در خود جای داده است، از جمله، حمله به قلعه. پس اگر احساس می‌کنید فکر جنگی خوبی دارید، پس حتما باید این بازی را تجربه کنید. اگر از این بازی خوشتان آمده است، می‌توانید معرفی کامل تر بازی Art of War را نیز مطالعه کنید.


با تشکر از همراهی شما. پایان این پنج‌ترین نیز نهایتا فرا رسید. بهترین راه برای رساندن صدای شما به ما کامنت گذاشتن است، پس کامنت فراموش نشود.


[تماشا کنید] پنج‌ترین 16: معرفی 5 بازی استراتژی برای موبایل