رشته‌های ورزشی مختلفی در سرتاسر جهان، هواداران خود را دارند و روزانه رقابت‌های مختلفی در دنیا برگزار می‌شود. از این رو استودیو‌های بازی‌سازی نیز از فرصت استفاده کردند و پس از دیدن اشتیاق هواداران، شروع به ساخت بازی‌هایی در زمینه‌ی رشته‌های ورزشی کردند تا گیمر‌ها بتوانند هیجان رشته‌های مختلف را تجربه کنند و لذت ببرند. در نهمین پنج ترین بازیاتو قصد داریم به سراغ پنج بازی برتر همین سبک برویم و آن‌ها را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید از تجربه‌ی آن ها لذت ببرید. پس با ما تا انتهای مقاله همراه شوید.

1- بازی FIFA Soccer (فیفا موبایل)

بازی فیفا موبایل

هوادار فوتبالی را نمی‌توان پیدا کرد که سری بازی‌های فیفا را بازی نکرده‌ باشد یا اسم آن به گوشش نخورده باشد. شرکت EA پس از عرضه‌ی موفق نسخه‌های 2018 و 2019 فیفا برای موبایل، در نهایت تصمیم گرفت به جای عرضه‌ی نسخه‌های سالیانه از بازی، یک نسخه‌ی جامع عرضه کند و آن را با آپدیت‌های فصلی و ماهانه به روز نگه دارد و بهبود ببخشد. بدین صورت، هم کاربران راحت‌تر شدند و هم شرکت EA توانست راحت‌تر بازی را به روز نگه دارد. گیم‌پلی و گرافیک کنسولی بازی حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد و شما را مجذوب خود می‌کند تا تجربه‌ی یک بازی فوتبالی هیجان انگیز را در هر زمان و مکان که هستید به شما القا کند.


2- بازی eFootball PES

بازی pes برای موبایل

شاید مهم‌ترین و سرسخت‌ترین رقیب فیفا از دیرباز تا به امروز، بازی محبوب PES بوده باشد و همیشه شاهد بحث و جدل هواداران این دو بازی با یکدیگر بوده‌ایم. قطعا هیچ بازی کامل نیست و هر دوی این بازی‌ها مزیت‌ها و معایب نسبت به هم دارند که انتخاب آن‌ها را بیشتر به سمت سلیقه‎‌ی بازیکنان سوق می‌دهد. البته که هر دو شرکت Konami و EA در رقابتی سخت برای کنار زدن یکدیگر قرار دارند ولی هنوز هیچ کدام بر دیگری چیره نشده و می‌توان گفت هر دوی بازی‌ها طرفداران خاص و پروپا قرص خود را دارند. بازی PES محصول شرکت Konami است که مانند فیفا تصمیم گرفت به جای عرضه‌ی نسخه‌های سالیانه نام بازی را به efootball PES تغییر دهد و یک نسخه واحد داشته باشد. علاوه بر این کونامی سعی کرده است تا با ایجاد تبلیغات گسترده و تریلرهایی که از بازیکنان معروف دنیای فوتبال مانند لیونل مسی می‌سازد خود را یک قدم از فیفا جلو بیندازد ولی باید دید که آیا این سیاست جوابگو خواهد بود یا خیر؟!


3- بازی NBA2K 20

بازی بسکتبال موبایل

رشته‌ی بسکتبال شاید در ایران مانند فوتبال پرطرفدار نباشد اما هستند بسیار افرادی که این رشته را به شدت دنبال می‌کنند و اخبار بازی برایشان مهم است. حال شرکت 2K این امکان را برای گیمر‌های موبایلی فراهم کرده تا پا در کفش بزرگان این ورزش کنند و لذت وصف ناشدنی این ورزش را در مکان و زمان دلخواه تجربه کنند. بازی دارای مود‌های مختلفی از جمله بسکتبال خیابانی، بسکتبال در سالن و حتی حالت داستانی است که ساعت‌ها شما را سرگرم می‌کند و پیشنهاد می‌شود این بازی را تجربه کنید. معرفی کامل تر بازی NBA2K 20 نیز در سایت موجود است.


4- بازی Grand Mountain Adventure

بازی اسکی موبایل

اسکی کردن در کوه‌های برفی شاید لذتی باشد که ما در ایران به علت نبود بستر‌های مناسب و امکانات کافی، نتوانیم به خوبی آن را تجربه کنیم. اما امروز موبایل گیمینگ به سطحی رسیده که با بازی Grand Mountain Adventure بتوان آن را شبیه‌سازی و تجربه کرد. بازی ساخته‌ی استودیوی Toppluva است و شاید بتوان آن را نمونه‌ی سه بعدی شده‌ی بازی Altos odyssey و Altos adventure دانست که بازی‌های بسیار محبوبی هستند و پیشتر آن را بررسی کرده ایم. بازی لوکیشن‌های مختلفی دارد و شما باید سعی کنید از بین موانع اسکی کنید و مراحل را به پایان برسانید.


5- بازی FIE Swordplay

بازی شمشیری موبایل

اکثر ما در بچگی به شمشیر بازی علاقه داشته‌ایم و یک اسباب‌ بازی شمشیری برایمان خریده شده است. حالا بازی FIE Swordplay آمده است تا شمشیربازی را وارد سطح جدید و جذابی کند تا امکان تجربه‌ی واقع گرایانه تری را برایتان به ارمغان آورد. در بازی دستتان کاملا باز است؛ از شمشیربازی جلوی ربات ها گرفته برای زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید تا بازی آنلاین با میلیون‌ها کاربر و حتی شخصی‌سازی کاملی که از ماسک گرفته تا لباس و نوع شمشیر، شما را به طور کامل راضی نگه می‌دارد. شما می‌توانید معرفی کامل‌تر بازی FIE Swordplay را نیز ببینید. در نهایت اگر به دنبال یک شبیه ساز کامل برای موبایل می‌گردید، این عنوان را حتما تجربه کنید.


در پایان خیلی ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید. اگر هر یک از این بازی ها را تجربه‌ کرده‌اید و یا قرار است تجربه کنید در قسمت نظرات آن را با ما و دیگران در میان بگذارید.


[تماشا کنید] پنج‌ترین 9: معرفی 5 بازی محبوب ورزشی برای موبایل