امروزه با توجه به مشغولیت زیاد افراد در زندگی روزمره، که منجر به کاهش اوقات فراغت آن‌ها می‌شود، دیگر شاید زمان کمی برای بازی کردن باقی بماند. به همین منظور سری بازی‌های io بوجود آمدند تا شاید بتوانند این نقصان را برطرف کنند. این سبک از بازی‌ها چندین مزیت داشتند که به اختصار به آن‌ها اشاره می‌کنم. مزیت اول این بازی‌ها، حجم بسیار پایین آن‌هاست که به راحتی و سادگی می‌توانید آن‌ها را روی موبایلتان داشته باشید. نکته‌ی مهم دیگر این بازی‌ها که آن را از دیگر سبک بازی‌ها متمایز می‌کند، امکان بازی کردن آن‌ها بر روی مرورگر شماست. بدین گونه که حتی نیازی به نصب آن‌ها هم نیست و فقط کافیست نام بازی را در گوگل سرچ کنید و در مرورگر خود، به بازی کردن مشغول شوید. پایه‌ی گیم‌پلی این بازی‌ها نیز رکوردی است، بدین معنا که در هر بازی باید سعی کنید تا از بقیه‌ی بازیکنان سبقت گرفته و رکورد جدیدی را از خود بر جای بگذارید پس، با ما همراه باشید تا به معرفی پنج بازی محبوب و موفق io بپردازیم که می‌توانند بدون هر گونه دردسر، شما را ساعت‌ها سرگرم سازند.

1- بازی Agar.io

بازی اول پنج‌ترین امروز ساخته‌ی استودیوی شاهکار Miniclip است که قطعا همه‌ی ما با بازی‌هایش خاطره داریم. در این بازی که گیم‌پلی بسیار ساده‌ای نیز دارد شما به عنوان یک دایره‌ی متحرک هستید که با خوردن دایره‌های کوچک‌تر، کم کم بزرگتر شده و تبدیل به بزرگترین دایره‌ی سرور شوید و بر دیگران پادشاهی کنید. البته که همیشه دایره‌های بزرگتر از شما نیز هستند که باید مراقب آن‌ها باشید که شما را به داخل خودشان نکشند، زیرا در این صورت خواهید باخت و باید مجددا از صفر شروع به ساختن دایره کنید. پس اگر شما هم در خود توانایی تبدیل شدن به بزرگترین دایره‌ را می‌بینید، همین حالا شروع به بازی کنید و از آن لذت ببرید.


2- بازی Slither.io

اکثر ما در بچگی ماربازی معروف موبایل‌های نوکیا را بازی کرده‌ایم. ایده‌ی این بازی نیز تقریبا از روی همان بازی برداشته شده است. در این بازی شما در نقش یک مار هستید که با خوردن غذا، شروع به بزرگ شدن می‌کنید و البته که هر چقدر بزرگ‌تر شوید، کنترل مار نیز سخت‌تر می‌شود. نکته‌ی مهم در بازی این است که در بازی دو چالش پیش روی شما قرار دارد؛ اولی برخورد نکردن به بدن خودتان پس از بزرگ شدن است و دومی نیز عدم برخورد به دیگر مار‌هاست که باعث از بین رفتن شما می‌شود.


3- بازی Gartic.io

بازی سوم پنج‌ترین امروز، یکی از جذاب‌ترین بازی‌های io است. انتظار این را داشته باشید که مشابه این بازی را قبلا با دوستانتان یا خانواده انجام داده باشید زیرا هنگامی که شروع به تجربه‌ی بازی کنید قطعا با خود می‌گویید این بازی را قبلا انجام داده‌ام! موضوع از این قرار است که این بازی را باید با حضور افراد دیگر تجربه کنید. در این بازی یک کلمه به طور تصادفی انتخاب می‌شود و یک نفر باید با نقاشی شروع به کشیدن آن کلمه‌ی بخصوص کند و دیگران بتوانند آن را حدس بزنند. مزیت بسیار مهم این بازی پشتیبانی از زبان فارسی است که این بازی را تبدیل به یک بازی بسیار جذاب می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم این بازی را حتما با دوستانتان امتحان کنید، زیرا بسیار لذت بخش و هیجان برانگیز است.


4- بازی Mope.io

بازی چهارم نیز بسیار مشابه بازی‌های قبلی این سبک است، اما دو تفاوت این بازی را از دیگر بازی‌های این سبک متفاوت کرده است؛ اولی گرافیک بسیار جذاب و دوست داشتنی آن است که قطعا شما را مجذوب خود خواهد کرد و دومی سیستم لول آپ بازی است. در این بازی در نقش یک میگوی دوست داشتنی یا یک موش صحرایی سعی در پیدا کردن غذا و بزرگ شدن دارید که البته با لول آپ شدن می‌توانید به موجودات جدید تبدیل شوید، که به خودی خود بسیار جذاب به نظر می‌آید.


5- بازی Paper.io 2

بازی آخر پنج‌ترین امروز، ریسک پذیری شما را هدف قرار می‌دهد، پس اگر فرد ریسک پذیری نیستید، به هیچ عنوان سراغ این بازی نروید. بازی به نوعی جنگ مرزهاست. در حقیقت شما باید دائما سرزمین خود را گسترش دهید و کشورگشایی کنید تا در نهایت تبدیل به بزرگترین کشور در سرور شوید و رکورد بزنید. البته این کار به همین سادگی‌ها هم نیست زیرا اگر در این بین فرد دیگر متوجه شود که دارید قلمرو او را فتح می‌کنید، تنها با یک برخورد ساده به شما در حین فتح کردن شما را از بین خواهد برد و بازی را می‌بازید. پس اگر ریسک پذیری بالایی دارید و زمان عکس‌العمل شما نیز سریع است، حتما این بازی را تجربه کنید و لذت ببرید.


پنج‌ترین 13 نیز در همین جا به پایان رسید. لطفا نظرات و پیشنهاداتتان را در انتهای همین پست با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.


[تماشا کنید] پنج‌ترین 13: معرفی 5 بازی پرطرفدار io برای موبایل