همه‌ی ما در بچگی حداقل یک نوع بازی کارتی یا تخته‌ای را تجربه کرده‌ایم. این نوع از بازی‌ها، علاوه بر ساده بودن مکانیزمشان، می‌توانستند ساعت‌ها ما را سرگرم کنند و افراد زیادی را دور هم جمع کنند. بازی‌های کارتی نیز از همین تقریبا از همین قاعده پیروی می‌کنند و بسیار جذاب نیز به نظر می‌رسند. مشکلی که اکثر این سبک از بازی‌ها داشتند، مستهلک و فرسوده شدن سریع آن‌ها بود. حال با پیشرفت تکنولوژی و از آنجایی که این بازی‌ها نیاز به گرافیک سه بعدی و بالایی ندارند، استودیوهای بازی‌سازی موبایلی به سرعت وارد عمل شده و شروع به ساخت این نمونه از بازی‌ها کردند که با استقبال فراوانی از سوی بازیکنان نیز رو به رو شد. حال در پنج‌ترین 14 بر آن شدیم تا با معرفی 5 بازی معروف و محبوب از این سبک، شما را با دنیایی از سرگرمی آشنا کنیم، پس با ما تا انتهای این پنج‌ترین همراه باشید.

1- بازی Legends of Runnetera

بازی اول پنج‌ترین امروز را با شاهکار یک استودیوی بازیسازی فوق العاده شروع می‌کنیم. استودیوی Riot Games را تقریبا دیگر همه‌ی ما می‌شناسیم. از بازی لول و ولورنت برای کامپیوتر‌های شخصی گرفته تا بازی TeamFight Tactics و LOL: Wild Rift که به تازگی برای موبایل منتشر شده است. بازی Legends of Runnetera یا به اصطلاح LOR را شاید بتوان تکمیل کننده‌ی بازی LOL دانست. در این بازی که هم برای کامپیوتر‌های شخصی و هم برای موبایل عرضه شده است، شما با همان قهرمان‌های محبوب LOL رو به رو می‌شوید، اما این بار در قالب کارت‌های قابل بازی. گیم‌پلی بازی به شدت هیجان انگیز است و گرافیک بسیار جذاب بازی نیز مزید بر علت شده، تا این بازی را به یک شاهکار تبدیل کند. در طول بازی شما باید با چیدن استراتژی در مقابل حریفتان و البته استفاده‌ی به موقع از هر کارت، تاور یا به زبان رایوت گیمز “Nexus” حریف را از بین ببرید تا پیروز بازی شوید. تنوع زیاد کارت‌ها، پاورآپ‌ها و انیمیشن‌های زیبای بازی، قطعا شما را مجذوب این بازی خواهد کرد، پس به شدت پیشنهاد می‌شود این بازی را از دست ندهید و حتما آن را تجربه کنید.


2- بازی Gwent: The Witcher Card Game

بازی دوم ساخته‌ی استودیوی CD Project Red است. این استودیوی بزرگ که این روز‌ها با ساخت بازی Cyberpunk 2077 حسابی بر سر زبان‌ها افتاده است، پیش از این نیز تجربه‌ی ساخت شاهکاری همچون Witcher 3 را در کارنامه‌ی خود داشت. این بازی نیز، یک بازی کارتی آنلاین مانند بازی اول است با این تفاوت که این بازی با تم Witcher 3 ساخته شده است و کارت‌های آن نیز شخصیت‌های آن بازی هستند. اگر به حال و هوای بازی Witcher 3 علاقه دارید و حتی اگر دلتان برای آن تنگ شده است، به هیچ عنوان این بازی را از دست ندهید.


3- بازی Hearthstone

بازی سوم، یک بازی نسبتا قدیمی، اما همچنان محبوب و پرطرفدار است. این بازی که در سال 2014 توسط استودیوی معروف Blizzard ساخته شد، پس از محبوبیت زیاد در کامپیوتر‌های شخصی توانست راه خود را به موبایل نیز باز کند. گرافیک و گیم‌پلی بازی شاید کمی قدیمی به نظر برسد، اما همچنان برای بسیاری، جذاب به نظر می‌رسد. از مهم‌ترین مزیت‌های این بازی، می‌توان به بالانس بودن این بازی اشاره کرد، چرا که پس از گذشت 4 سال از انتشار بازی، بلیزارد تجربه‌ی خوبی از بالانس کردن بازی بدست آورده است. اگر به دنبال یک بازی کارتی کلاسیک و جذاب هستید این شاهکار بلیزارد را از دست ندهید.


4- بازی The Elder Scrolls: Legends

3 بازی که تا به الان معرفی شدند، همه از استودیو‌های بازیسازی محبوب و بسیار معروفی بودند. چهارمین بازی نیز از یک استودیوی محبوب دیگر است. استودیوی Bethesda که به تازگی توسط مایکروسافت خریداری شده است، خالق چهارمین بازی پنج‌ترین امروز است. بازی The Elder Scrolls: Legends یک بازی کارتی با گرافیک خوب و با حال و هوای بازی Skyrim است. مکانیزم بازی همانند بازی‌های قبلی است با این تفاوت که در این بازی می‌توانید کارت‌هایتان را هم لول آپ کنید. پس اگر به حال و هوای بازی‌های شمشیری و Skyrim علاقه دارید، به هیچ وجه این بازی را از دست ندهید.


5- بازی Mythgard CCG

بازی آخر از یک استودیوی نه چندان شناخته شده به نام Rhino Games است. این استودیو بازی معروفی در کارنامه‌ی خود داشته باشد اما Mythgard به نسبت توانسته امتیاز خوبی را از آن خود کند. تفاوتی که شاید این بازی با بازی‌های قبلی دارد این است که می‌توان گفت این بازی در زمان حال به وقوع می‌پیوندد و شخصیت‌هایی که در کارت‌ها استفاده شده است، واقعی تر و به زمان حال نزدیک‌تر هستند. در حقیقت این بازی بسیار شبیه بوردگیم‌هایی است که همه‌ی ما در خانه حداقل یکی از آن‌ها را داریم، پس اگر از افرادی هستید که به بازی‌های ریلستیک (Realistic) علاقه دارید و 4 بازی قبلی شما را راضی نمی‌کنند، این بازی دقیقا مناسب شماست، پس همین حالا بازی را دانلود کنید و لذت ببرید.


پنج‌ترین 14 نیز در همین جا به پایان رسید. ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. لطفا با کامنت گذاشتن و معرفی ما به دیگران، ما را در مسیر پیشرفت یاری کنید.


[تماشا کنید] پنج‌ترین 14: معرفی 5 بازی کارتی موبایلی آنلاین