این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


از گذشته تا کنون لگوها، اسباب بازی های مورد علاقه ی کودکان بوده اند. نام این اسباب بازی های جذاب از مبتکر و بزرگترین تولید کننده ی بلوک های رنگی پلاستیکی، یعنی همان لگو گرفته شده است. لگو ها برای بچه ها بسیار سرگرم کننده اند و می تواند خلاقیت آن ها شکوفا کند. جدای از این، لگو همچنین مضامینی را با الگوبرداری از کارتون‌های محبوب معرفی کرده اند که مورد اقبال واقع شده. تولیدات خلاقانه همواره ارزش این برند را حفظ می کند. اما مهم ترین مسئله در این باره، قیمت بالای لگو است. ما در ادامه ی این مقاله، به دلایل گران بودن لگو ها می پردازیم و بررسی می کنیم که آیا می توان لگوهایی با قیمت های مناسب تر داشت یا خیر.
 
علی ‌رغم محبوبیتی که مجموعه‌ های لگو در طول سال‌ ها به دست آورده ‌اند، اما یک چیزی که مشتریان همیشه از آن شکایت داشته ‌اند، برچسب قیمت این مجموعه ‌ها است. شاید این طور به نظر برسد که لگو ها فقط قطعات آجری هستند که از پلاستیک ساخته شده اند و دلیلی ندارد که اینقدر گران باشند. اما چیزی که قیمت لگو ها را بالا می برد، علاوه بر متریالی که از آن استفاده می شود، این است که باید زمان و هزینه ی زیادی را صرف کرد تا بتوان با قطعات کوچک، یک شکل نهایی کلی را ساخت. علاوه بر اینکه اگر اسباب بازی های لگویی و آجری را از شرکت LEGO خریداری می کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که این شرکت گرانترین شرکت سازنده آجر های اسباب بازی است که البته با در نظر گرفتن کیفیت کم نظیر قطعات از لحاظ متریال و دقت، شهرت بالای شرکت، ارزش آموزشی و… این امر قابل توجیه است.

خرید لگو ارزان

شهرت تجاری بالا


برند لگو سال‌ هاست که وجود داشته است و با گذشت زمان به پیشرفت خود ادامه می ‌دهد. به ندرت می‌توان کسی را پیدا کرد که حداقل نام تجاری لگو را نشنیده باشد. و این طبیعی است که هرچه یک نام تجاری بیشتر شناخته شود، می تواند هزینه بیشتری برای محصولات خود دریافت کند. البته باید توجه کرد که LEGO به راحتی این شهرت و محبوبیت را به دست نیاورده است. شهرت مثال زدنی LEGO حاصل دهه‌ ها نوآوری و کنترل کیفیت کم نظیر است. ممکن است احساس کنید فقط برای نام LEGO هزینه می‌ کنید، اما شما همچنین روی کیفیت و رضایت مشتری نیز سرمایه‌گذاری می‌کنید، و بزرگترین پیامد آن آرامش ذهنی شما بعد از خرید محصول، از یک برند معتبر جهانی است که نمی توان این خیال آسوده را از یک شرکت بی نام انتظار داشت.

مهندسی خلاقانه


مجموعه های برند لگو نمایشی از برخی از بهترین مهندسی ها در دنیای اسباب بازی ها هستند. این اسباب بازی ها، فوق العاده خوب ساخته و طراحی شده اند و دائماً با گزینه های جدید و بهبود یافته نیز عرضه می شوند. کافی است هنگامی هنگامی که لگو مجموعه جدیدی را منتشر می کند، به انواع سایت های اسباب بازی و نمایندگی ها را چک کنید؛ طرفداران لگو در سراسر جهان، بسیار هیجان زده اند که آن را به دست بیاورند و به مجموعه خود اضافه کنند. وقتی در نظر بگیرید که برخی از این مجموعه ها حاوی هزاران قطعه هستند، و هر کدام با نقشه ها و جهت گیری های واضح ارائه می شوند که در نهایت طرح های عظیم با ریزه کاری های فوق العاده به دست بیاید، کاملاً تحت تأثیر مهندسی آن قرار خواهید گرفت. 
هنگامی که یک لگو ساخته می شود، بسیار محکم نیز می باشد. و همچنین این اسباب بازی پسرانه ، وسیله ای  نیست که به راحتی از بین برود یا خراب و غیرقابل استفاده شود. به همین دلیل، بچه ها هنگام بازی با این لگو ها دچار ناامیدی و خستگی نمی شوند. به طور کلی، روشی که لگو اسباب ‌بازی‌ های خود را مهندسی می ‌کند، دلیل اصلی بالا بودن قیمت آن است. اگرچه شما به عنوان مصرف کننده، مزایای زیادی از این مهندسی های خلاقانه به دست خواهید آورد، اما باید برای پرداخت هزینه آن آماده باشید.

چرا لگو گران است
طراحی های شگفت انگیز


نحوه طراحی مجموعه لگو بسیار چشمگیر است. برای مثال وقتی به چیزی مانند بیمارستان شهر لگو نگاه می کنید، متوجه ی جزئیات فوق العاده ای در رابطه با آن می شوید و به این موضوع پی می برید که این فقط یک ساختمان با اتاق نیست. در داخل بیمارستان طراحی شده توسط لگو، مکان هایی برای ایستادن افراد، دستگاه های اشعه ایکس، درهای کشویی، چراغ ها و حتی گاهی اوقات جلوه های صوتی وجود دارد. اما این‌ها تمام جزئیات نیست؛ افراد لگو حتی می توانند یک فنجان قهوه یا نمودار پزشکی را در دست بگیرند. پرداختن به این جزئیات بسیار ریز در یک مجموعه اسباب بازی در کل جهان، کاری نیست که هر شرکت تولید کننده ای بخواهد یا بتواند آن را انجام دهد.
در شرکت لگو برای طراحی این مجموعه های چشمگیر واقعاً از هیچ هزینه ای دریغ نمی شود و برترین طراحان لگو افراد بسیار ماهر و با دستمزد بالایی هستند. افرادی که روی طراحی کار می کنند، برند را می شناسند و درک می کنند، و خستگی ناپذیر برای حفظ لگو در اوج تلاش می کنند. این هزینه ای است که لگو برای حفظ طراحان خبره ی خود باید متحمل شود چرا که در نهایت باعث می ‌شود محصول لگو همیشه در صدر باشد. اگرچه لگوها گران هستند، اما کم نیستند مردمی که به دلیل توجه به جزئیات و عملکرد، مایلند برای آنها هزینه کنند.

خرید لگو

کیفیت بالا


بسیاری از اسباب بازی ها پس از مدتی استفاده، شروع به از هم پاشیدن یا شکستن می کنند یا شکل خود را از دست می دهند. اما لگوها اینطور نیستند. این اسباب بازی ها می توانند از نسلی به نسل دیگر منتقل شوند و یا حتی برخی افراد، مدل های خاص آن ها را برای سرمایه گذاری خریداری می کنند. بچه ‌ها در بازی با لگوها می ‌توانند بسیار خشن باشند، اما این بلوک‌ ها به ندرت می ‌شکنند یا شکل خود را از دست می دهند.
لگو ارزش محصولات خود را به خوبی می داند و بدون شک انتخاب می کند که آنها را با مواد باکیفیت بسازند تا هر حالتی، علی الخصوص در بازی کودکان، مقاومت کافی داشته باشد. برندهایی هستند که سعی می کنند ست های لگو مانند بسازند. حتی گاهی قیمت آنها، نصف ست های مارک لگو خواهد بود اما مشکل این است که این برندها همان کیفیتی را که لگو ارائه می دهد ارائه نمی دهند. مثلا بسیار رایج است که قطعات آن ها بشکند یا خمیده شود و گاهی ممکن است قطعه ای از مجموعه به اشتباه، در پک خریداری شده قرار نگرفته باشد.
کنترل کیفی لگو بسیار چشمگیر است و به ندرت پیش می آید که مجموعه ای قطعه ای را از دست بدهد. این شرکت همچنین این تضمین را به شما می دهد که اگر با مجموعه لگو و نحوه ساخت آن مشکل داشتید، می توانید مستقیماً با لگو تماس بگیرید. خدمات مشتریان آنها بسیار بالا است و آنها مطمئن خواهند شد که به درستی با مشکل شما برخورد می کنند. به طور کلی، شما با یک شرکت بزرگ سر و کار دارید که محصولی تولید می کند که طیف وسیعی از مردم می توانند از آن لذت ببرند. هزینه ای که بابت یک کنترل کیفیت با میزان خطای نزدیک به صفر و در کنار آن یک تیم پشتیبانی کارآمد، توسط شرکت لگو پرداخت می شود بسیار بالا است که البته در قیمت تک تک محصولات لحاظ می شود.
روی جعبه ‌های لگو بر اساس نوع آن، یک محدوده سنی کلی را به شما می‌دهند که می توانید از آن کمک بگیرید. خرید لگو ها صرف نظر از سن، سرگرم کننده هستند و این یکی از دلایل اصلی گران بودن آنهاست.
برند لگو دوپلو محصولی است که برای کودکان یک یا دو ساله مناسب است.
وقتی بچه ها بزرگتر می شوند، می توانند وارد Lego Junior و در نهایت اندازه استاندارد آجر لگو شوند.
با این حال، با افزایش سن افراد، برندهای Lego Creator و Lego Expert وجود دارند که برای بزرگسالان نیز عالی هستند.
همانطور که بچه ها بزرگتر می شوند، پیدا کردن اسباب بازی هایی که هنوز هم به آن علاقه دارند برای آنها دشوار است. لگو یکی از آن اسباب‌ بازی‌ هایی است که جوانان از آن لذت می‌ برند و سال‌ ها آن را نگه می دارند. محدودیت سنی برای لگوها واقعا وجود ندارد و می توان بارها و بارها با آنها بازی کرد حتی اگر مدت زیادی از خرید آن ها گذشته باشد.

متریال، رنگ و مواد به کار رفته

لگو محصولات خود را از چندین نوع مختلف پلاستیک تولید می کند. این شرکت آجرهای استاندارد را از یک پلاستیک سخت و بادوام که به خوبی مناسب ساخت اسباب بازی آجری است، تولید می کند. استفاده از مواد  اولیه ای که مورد بررسی و سپس تایید کارشناسان موبوطه قرار گرفته باشد در نهایت منجر به تولید یک اسباب‌بازی بادوام، خوش دست، با رنگ های زیبا، بدون ایجاد حساسیت و با کیفیت می شود. همچنین دستگاه های ساخت قطعه های لگو دارای دقتی به اندازه 10 میکرومتر هستند. که این امر تناسب خوب و اتصال پایدار بین دو آجر را تضمین می کند. بدیهی است که استفاده از اسباب بازی با کیفیت لذت بخش تر و همچنین کم خطر تر است. لگو در ازای استفاده از این کیفیت بی نظیر و رسیدن به فرمول متناسب برای ساخت قطعات، هزینه ی محصول خود را به نسبت سایر مجموعه های چیدنی موجود در بازار افزایش داده است.

لگو ارزان
آیا لگو ارزان وجود دارد؟

با توجه به اینکه لگو lego گران است و اگر به دنبال لگویی مناسب با همان کیفیت می گیردید پیشنهاد ما استفاده از لگو های ایرانی است که همان کیفیت را دارند و باعث سرگرمی کودکان می شوند. دلایلی زیادی برای ارزان بودن لگو های ایرانی وجود دارد از جمله ساخت آنها در ایران که هزینه حمل و نقل را کم میکند.
ممکن است با توجه به قیمت بالای لگو از خرید آن منصرف شده باشید. البته راه هایی برای صرفه جویی در هزینه های شما در خرید لگو وجود دارد. یکی از راه ‌ها این است که به دنبال لگوهایی بگردید که پیش‌ فروش شده‌ اند. ممکن است بعضی طرح ها و مدل ها قبل از آنکه به صورت نهایی به فروش برسند، در قسمت پیش فروش شده ها قرار بگیرند که البته معمولا این گزینه، برای لگوهایی با طراحی های خاص به کار می رود.  
گاهی اوقات بچه ها از مرحله لگو عبور می کنند و بعد متوجه می شوند که دیگر آنها را نمی خواهند. در این شرایط ممکن است بتوانید در مورد برخی از آنها که فقط چند بار استفاده شده اند، قیمت کمتری نسبت به لگو نو پیشنهاد دهید و سود زیادی بدست آورید.
البته یک گزینه ی اقتصادی برای خرید لگو نیز وجود دارد، اگر می خواهید با پرداخت قیمت یک لگو صاحب 3 لگو شوید، مجموعه Creator 3-in-1 را از دست ندهید. شما می توانید از یک مجموعه لگو سه طرح مختلف بسازید و این به صرفه جویی در هزینه کمک خواهد کرد.

کار دیگری که باید انجام دهید این است که به دنبال آگهی های فروش ویژه در سایت یا فروشگاه های  لگو باشید. متوجه خواهید شد که در ایام کریسمس و مناسبت های خاص، لگو مدل های قدیمی خود را به فروش می رساند که قیمت پایین تری دارند. به خاطر داشته باشید که برخی از لگوها بازنشسته می شوند و پس از بازنشستگی، قیمت بسیار بالایی خواهند داشت پس فرصت خرید لگوهای قدیمی را از دست ندهید.
گاهی اوقات وب سایت لگو فروش هایی دارد که در صورت خرید عمده، می توانید قیمت بسیار خوبی دریافت کنید.
همواره توجه داشته باشید که لگوها هرگز ارزان نمی شوند، اما ارزش محصول خود را نیز به خطر نمی اندازند.
خرید مستقیم از شرکت لگو نیز برای افرادی که ساکن ایران هستند به راحتی ممکن نیست و لازم است هزینه های اضافه تری برای آن پرداخت شود.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.