برخی بازی‌های موبایلی و اندرویدی هستند که برای انجام آن‌ها نیاز به صبر و زمان‌بندی مناسب دارید. این بازی‌ها نیازمند زمان بندی فوق العاده هستند و شما باید صبر خود را بالا ببرید تا در یک زمان مناسب بتوانید پازل بازی را حل کنید و یا مرحله را تمام کنید. بازی Swordshot یکی از آن بازی‌هاست و شما در آن باید یک شمشیر کوچک را به یک آیتم که در وسط صفحه قرار دارید بزنید و آن را بشکنید. اما نکته اینجاست که برای این کار، همانطور که گفتیم، نیاز به زمان بندی و صبر دارید.

داستان بازی مربوط به یک صدف شکسته شده و تکه تکه شده است و هر تکه از این صدف زیبا یکی از مراحل بازی را تشکیل می‌دهد و شما باید با زدن شمشیر به آن هر کدام از تکه‌ها را جمع کنید. مراحل بازی به دو دسته بندی کلی تقسیم می‌شوند. هر دنیایی چند مرحله دارد که درجه سختی آن از آسان به سخت بالا می‌رود. برخی مراحل بازی قابلیت Checkpoint دارند ولی برخی مراحل را فقط یک بار می‌توانید تجربه کنید.برای رد کردن هر مرحله فقط تعداد دفعه خاصی فرصت دارید و این مسئله باعث جذابیت و چالشی شدن بازی می‌شود.

گیم پلی بازی در حین سادگی سخت است اما غیرقابل فهم نیست. بعد از مدتی بازی کردن به راحتی متوجه می‌شوید که چه زمانی باید حرکت خود را انجام دهید تا بتوانید هدف وسط صفحه را نابود کنید. هدف این است که شمشیری که در دست شماست را به آیتم وسط صفحه بزنید. تکه‌های دیگری همچون سپر، چتر و چیزهای دیگری در یک حلقه دایره‌وار دور این آیتم هستند و این تکه‌ها هر از گاهی مسیر خود را تغییر می‌دهند که شما را گمراه کنند. شاید بهترین راه برای حل پازل بازی این است که به یک تکه خیره شوید و مدت زمانی که طول می‌کشد تا آن به وسط صفحه و بالای شمشیر برسد را تقریبا اندازه گیری کنید و بعد به شلیک شمشیر خود بپردازید.

این بازی قطعا قدرت صبر و زمان بندی شما را به چالش خواهد کشید که البته برای شما لذت بخش خواهد بود زیرا بازی سعی می‌کند تا در این زمینه منصفانه رفتار کند. اگر شما مرحله‌ای را ببازید باید دوباره کل دنیای آن را از ابتدا شروع کنید. برای کمک کردن به شما در این مسیر، یک سری قدرت‌هایی قرار داده شده است. برخی از آن‌ها فقط یکی از آیتم‌هایی که می‌چرخند را نابود می‌کنند و برخی به شما جان بیشتری برای رد کردن یک مرحله می‌دهند. اما مهم‌ترین چیز این است که اگر در مرحله‌ای شکست بخورید، بازی یک دشمن دیگر را به جای دشمن قبلی می‌گذارد که رفتار متفاوتی دارد و این باعث می‌شود اگر در یک مرحله به شدت به مشکل بربخورید، دفعه بعدی شانس بهتری برای رد کردن آن داشته باشید.

این بازی ممکن است کمی شما را عصبانی کنید ولی قطعا اگر کنترل خود را حفظ کنید و بر روی مسیر و الگو هر دشمن تمرکز کنید، می‌توانید به راحتی مرحله‌ها را رد کنید. موسیقی بازی در حد و اندازه یک بازی ساده است ولی چیزی که شاید بیش‌تر از موسیقی شما را جذب خود بکند، طراحی گرافیکی پیکسل مانند بازی است که شما را یاد بازی‌هایی چون Undertale خواهد انداخت.

اگر به دنبال یک بازی تک‌دکمه‌ای هستید که گرافیک خوب، موسیقی جذاب و گیم پلی چالش برانگیز دارد، پیشنهاد ما به شما این است که حتما بازی Swordshot را برای گوشی‌های بر پایه سیستم عامل اندروید و iOS امتحان کنید.