مجموعه فیلم های تخیلی جنگ ستارگان، از محبوب ترین فیلم ها در زمان خود بود که با معرفی کاراکترهای مختلف با ویژگی و توانایی های متفاوت، طرفداران زیادی را به خود جذب کرد. این کاراکترها در ذهن افراد زیادی نقش بسته و هنوز هم تداعی کننده حال و هوای فیلم های تخیلی با موضوع فضا و کهکشان است.

کمپانی معروف Electronic Arts  بازی جذاب Star Wars: Galaxy of Heroes را اولین بار در سال 2015 منتشر کرد. این شرکت با الهام گیری از شخصیت های معروف سه گانه جنگ ستارگان، اقدام به طراحی یک بازی زیبا در سبک نقش آفرینی به همراه رابط کاربری جذاب و مخاطب پسند کرده است. قرار داشتن در محیط برنامه بسیار لذت بخش است و پتانسیل بالایی در معتاد کردن افراد به خود دارد!

در این بازی با فراهم آمدن طیف گسترده ای از شخصیت های معروف مثل لوک اسکای واکر، هن سولو، دث واردر و غیره، شخصیت های مورد علاقه خود را با توجه به نقاط قوت و ضعف و توانمندی های منحصر بفرد هرکدام انتخاب، و تیم خود را تشکیل می دهید. در واقع شما با انتخاب استراتژی های مناسب، جنگ با کهکشان را آغاز کرده و در حین بازی با دستیابی به قهرمانان جدید و افزایش توانمندی و قدرت آن ها، به تدریج با دشمنان بزرگتر و قوی تر مبارزه می کنید. منابع تعریف شده عبارت است از کریستال، پول cantina، توکن های arena، و توکن های جنگ کهکشانی.

سیستم مبارزه در این بازی منطبق با بازی های قدیمی سبک RPG است که در آن دو گروه در نقشه در مقابل یکدیگر قرار گرفته و با استفاده از توانایی های خود به افراد مقابل حمله می کنند که این اتفاق در دو نویت (round) رخ می دهد. با حمله کردن به دشمن، هرکدام از کاراکترها امتیازی دریافت می کند که با رسیدن به یک حدنصاب مشخص، می تواند حرکتی منحصر بفرد را انجام دهد. برخی حرکات دشمن را کند کرده، و برخی دیگر وضعیت سلامتی کاراکترها را بهبود می بخشد. مدهای مختلفی برای مبارزه در بازی پیش بینی شده، از جمله Challenge، Arena، و Galactic War. با انجام مراحل بخش challenge می توانید به منابع مختلف برای ارتقا نیروهای خود دست پیدا کنید. این بخش هر روز بروزرسانی شده و به تعداد دفعات محدودی می توانید از آن استفاده کنید.

یکی از نقاط قوت مورد توجه در طراحی این بازی، موسیقی و جلوه های صوتی مورد استفاده در آن است. کمپانی EA با استفاده از یک کتاب خانه کامل از جلوه های صوتی مختلف، جزئیات این دنیای پهناور را بهبود بخشیده که باعث می شود کاربر با این فضا به خوبی ارتباط برقرار کرده و درآن غرق شود.

مبارزه در این بازی نه تنها با کاراکتر های جنگ ستارگان، بلکه با کشتی های فضایی نیز اتفاق می افتد. در واقع برای دستیابی به برخی قدرت های مخصوص کاراکتر ها، بایستی حتما در جنگ های این بخش نیز پیروز شوید. مشابه با بازی های گروهی دیگر مانند Clash of Clans، در این دنیای فضایی نیز می توانید با ملحق شدن به اتحادیه های مختلف، با دوستان خود به کسب امتیازات گروهی پرداخته و با تسخیر نواحی دیگر، در جدول امتیازات بالا بروید. اتحادیه توانایی میزبانی حداکثر 50 کاربر را داشته که همگی در جنگ های مشترک شرکت می کنند.

سبک بازی جالب و سرگرم کننده، طراحی زیبای نقشه ها و افکت های صوتی، آپدیت های مناسب همگی از نقاط قوت این بازی است. اگر بخواهید با سرعت بهتری در بازی شرکت کنید، لازم است با پول واقعی منابع خود را افزایش دهید. امتیاز فعلی این بازی بر روی گوگل پلی 4.4 با بیش از 10 میلیون نصب فعال است که با حجم حدودی 70 مگابایت، بر روی گوشی های اندروید با نسخه بالاتر از 4.1 ، و حجم 187 مگابایت بر روی iOS بالاتر از 10 نصب خواهد شد.