بازی‌های شبیه ساز (Simulator)، امروزه توانسته‌اند جایگاه خوبی را در میان بازیکنان در دیوایس‌ها و گجت‌های مختلف، برای خود دست و پا کنند.

شبیه سازهای فوتبالی، از آنجایی که این ورزش طرفداران بسیار زیادی را در دنیا برای خود دست و پا کرده است، گل سر سبد این سبک به حساب می‌آیند. در پی همین موفقیت استودیوهای بازی‌سازی نیز دست به کار شده و شروع به ساخت این سبک از بازی‌ها کردند.

یکی از انواع شبیه‌ساز‌های فوتبالی، شبیه‌ساز مربیگری یا مدیریت باشگاه ورزشی است. قطعا آرزوی بسیاری از افراد، مربیگری یک تیم بزرگ متشکل از ستاره‎‌های دنیای فوتبال و هدایت قدم به قدم تیم با استراتژی ‌های و تکنیک‌های شماست.

در این میان بازی‌های ایرانی نیز توانسته‌اند گلیم خود را به خوبی از آب بیرون بکشند. بازی که امروز قصد معرفی آن را داریم یک تولید با کیفیت وطنی، از استودیوی آسمان به نام شهر فوتبالی است.

شهر فوتبالی، یکی از خوب‌های این سبک، و تقریبا مشابه بازیFootball Manager 2020 است، که توانسته هم در مارکت داخلی و هم گوگل‌پلی امتیاز خوبی را از آن خود کند و مورد توجه بازیکنان قرار گیرد. پس تا انتهای معرفی این بازی هیجان انگیز، همراه ما باشید.

بازی تیمسازی برای موبایل

شهری کاملا فوتبالی

در بازی شما از بالا به شهری اشراف دارید که کاملا فوتبالی طراحی شده است، بدین صورت شما کاملا در اتمسفری کاملا فوتبالی غرق می‌شوید.

در ابتدای بازی شما شهر فوتبالی خود را با دستانتان احداث می‌کنید و سپس شروع به ارتقای ساختمان‌ها و یا اضافه کردن ساختمان‌های دیگر مانند کافی شاپ، فروشگاه لوازم ورزشی و حتی بلیط فروشی به شهر خود می‌شوید.

البته توجه داشته باشید قبل از ساخت این دست از ساختمان‌ها باید حواستان به آماده بودن تیمتان باشد. ساخت زمین تمرین برای تقویت آمادگی جسمانی بازیکنان، مرکز نقل و انتقالات جهت ترانسفر یا خرید بازیکنان و بخش ریکاوری برای افزودن انرژی به بازیکنان از جمله الزامات شهر فوتبالی شماست.

امکان ارتقای ساختمان‌ها نیز در بازی قرار داده شده است که با ارتقای هر ساختمان می‌توانید میزان کاربردی بودن آن را افزایش دهید.

بازی مربیگری فوتبال

تنوع چالش‌ها و مسابقات

برای تقویت تیم، خرید بازیکنان و ارتقای شهر خود نیاز به سکه و الماس دارید. به همین منظور بازی راه‌های متنوعی برای بدست آوردن سکه و الماس روبه‌روی شما قرار می‌دهد.

از جوایز روزانه گرفته تا بازی‌های روزانه که هر روز ساعت 6 عصر به طور خودکار یک بازی دوستانه بین تیم شما و یک تیم تصادفی، برگزار می‌کند. چالش‌های هفتگی و رقابت‌های لیگ برتر نیز از انواع دیگر مسابقات است.

علاوه بر این‌ها یک رتبه‌بندی جهانی نیز برای تیم‌ها وجود دارد که می‌توانید رتبه‌ی تیم خود را در رنکینگ جهانی مشاهده کنید. اتاق گفتگو نیز در بازی تدارک دیده شده است تا بتوانید با دیگر بازیکنان به چت و گفتگو بپردازید.

تغییر لوگو و نام باشگاه و حتی امکان خرید باشگاه‌های مطرح دنیا نیز در بازی وجود دارد.

بازی فوتبال برای موبایل

مدیریت حرفه‌ای تیم در شهر فوتبالی

مدیریت صحیح تیم، ضامن درآمدزایی باشگاه و کمک به پیشرفت تیم است. در بخش مدیریت تیم می‌توانید بازیکن‌های ذخیره را وارد جریان بازی کنید و امکان تغییر ترکیب تیم نیز وجود دارد.

در بخش تاکتیک‌ها می‌توانید روش حمله‌ی تیم را از بین (در عمق) و (شوت زنی) انتخاب کنید و البته تغییر تاکتیک‌، روی برد یا باخت تیم شما در مسابقات تاثیر گذار است. قدرت تیم نیز یکی از مهم‌ترین عوامل برد یا باخت تیم شما در مقابل رقباست؛ پس قبل از ورود به مسابقه از برابر یا بالاتر بودن قدرت تیم خود نسبت به حریف، مطمئن شوید.

یکی از بخش‌های جذاب بازی، مرکز اتحاد است که در آن می‌توانید با دوستانتان یک اتحاد تشکیل دهید تا علاوه بر کمک کردن به پیشرفت یکدیگر، از وضعیت تیمی آن‌ها نیز مطلع باشید.

بازی فوتبالی برای موبایل

نتیجه گیری

یکی از قسمت‌های جذاب شهر فوتبالی، فروشگاه کارت است که با باز کردن آن‌ها می‌توانید یک بازیکن به ترکیب تیمتان اضافه کنید و به سه نوع، کارت برنزی، کارت نقره‌ای و کارت طلایی تقسیم بندی می‌شوند و آن‌ها را می‌توانید با الماس یا سکه خریداری کنید.

فروشگاه بازی نیز به صورت روزانه به‌روز‌رسانی می‌شود و پیشنهادات خوبی را برای بازیکنان فراهم می‌کند و امکان خرید بازیکنان دلخواه را به آن‌ها می‌دهد. در پایان باید گفت وجود پشتیبانی قوی و ذخیره‌شدن بازی روی جیمیل شما، تضمین لذت‌بردن از بازی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

در نهایت اگر از بازی‌های فوتبالی خوشتان می‌آید، می‌توانید بازی‌های مربی برتر و فوتبال سوپر‌استار را نیز تجربه کنید.