این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


در بین عموم مردم این غالبا این دیدگاه شکل گرفته که خودروهای لوکس کمتر دارای عیب و ایراد هستند. این در حالی است که تمامی خودروها در هر سطحی که باشند مزایا و معایب خاص خود را دارند که سانتافه 2015 نیز از این قضیه مستثنی نیست.

مزایا و معایب خودروها هنگامی خود را نشان می‌دهد که بخواهیم آنها را با رقبا و سایر خودروهای هم‌رده خود مقایسه کنیم. به عنوان مثال، مقایسه یک خودرو لوکس همانند سانتافه 2015 با محصولات تولید داخل اساسا یک قیاس مع‌الفارق است. چرا که رنج قیمت این خودروها بسیار با یکدیگر تفاوت داشته و هر کدام مشتریان خاص خود را دارند.

بنابراین از این حیث نیاز است تا هیوندا سانتافه 2015 را با رقبای اروپایی و ژاپنی خود مقایسه کنیم. آن وقت درمی‌یابیم که خودرو مذکور خالی از عیب و ایراد نیست. ما در مقاله دیگری به سه عیب مهم سانتافه 2015 اشاره کردیم. در این مقاله نیز قصد داریم تا از سه عیب دیگر این خودرو کره‌ای رونمایی کنیم.

معایب سانتافه 2015 در استهلاک خودرو

احتمالا در نگاه اول از خودرویی همچون سانتافه 2015 انتظار دارید که چندان با برخی مشکلات از قبیل استهلاک زودهنگام قطعات روبرو نشود. اما واقعیت چیز دیگری را به ما می‌گوید. چرا که یکی از مهم‌ترین ایرادات این خودرو، استهلاک زودهنگام بسیاری از قطعات آن است. البته این مساله گویا صرفا مختص به خودرو سانتافه 2015 نبوده و بسیاری از خودروهای ساخت کشور کره جنوبی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

این در حالی است که بسیاری از رقبای خودرو مذکور از جمله رقبای ژاپنی یا آلمانی آن فاقد این ایراد بزرگ هستند. فراموش نکنید که مصرف سوخت بالا در کنار استهلاک زودهنگام قطعات، از سانتافه 2015 خودرویی با هزینه نگهداری بسیار بالا می‌سازد. البته از نکات مثبت آن در این خصوص می‌توان به قیمت نه چندان بالای قطعات اشاره کرد.

در خصوص خرید قطعات، اکثر خودروهای لوکس در بازار کشورمان طی یکی دو سال اخیر با برخی از مشکلات از قبیل کمبود قطعات مورد نیاز در بازار مواجه شده‌اند. هر چند که سانتافه 2015 نسبت به بسیاری از خودروهای دیگر چندان درگیر این مشکل نیست، اما نمی‌توان از گلایه برخی از رانندگان در این خصوص چشم‌پوشی کرد.

معایب سانتافه 2015؛ خرابی برخی از قطعات خاص

گویا سانتافه 2015 یک مشکل اساسی‌تر در خصوص خرابی برخی از قطعات خاص دارد. داستان به آنجا برمی‌گردد که شرکت هیوندا بعد از ارائه سانتافه IX45 به بازار، متوجه نقص ایمنی در کاپوت این خودرو می‌شود. به همین دلیل در این خصوص فراخوان می‌دهد. این قضیه در خصوص سایر مدل‌های دیگر سانتافه نیز تکرار شده است.

در خصوص سانتافه 2015 نیز بسیاری از مشتریان از نقص فنی رینگ‌های خودرو شکایت داشتند. چرا که رینگ‌ها دچار خوردگی بودند. بنابراین این نقص فنی مشمول خدمات پس از فروش شد و شرکت‌ عرضه‌کننده خودرو به بازار کشور، اعلام کرد که به صورت رایگان رینگ‌های دارای اشکال را تعویض خواهد کرد.

همین مساله باعث شده تا بسیاری از کارشناسان و مشتریان نسبت به احتمال خرابی برخی قطعات دیگر این خودرو با دید بدبینانه‌ای نگاه کنند. با این حال، بهتر است که هنگام خرید سانتافه 2015 از سالم بودن و عملکرد مناسب قطعات آن، خصوصا رینگ‌های خودرو اطمینان حاصل کنید. ناگفته نماند که چنین مشکلی برای یک خودرو لوکس همچون سانتافه یک ایراد اساسی به شمار می‌رود. چرا که معمولا خودروهای رقیب آن به ندرت چنین ایراداتی را دارند.

معایب سانتافه 2015 در تجربه رانندگی

طبیعی است که با توجه به قیما سانتافه 2015، کیفیت سواری و تجربه رانندگی این خودرو در مقایسه با بسیاری از خودروها بسیار بهتر باشد. اما در مقایسه با برخی از خودروهای رقیب می‌توان به برخی از معایب اشاره کرد. یکی از این ایرادات به کم بودن فضای لازم برای سرنشینان عقب در ناحیه پا است. این مشل قطعا خانواده‌های ایرانی را در سفرهای طولانی‌مدت آزار خواهد داد.

با این حال، ایراد اساسی سانتافه 2015 در تجربه سواری به مشکلات این خودرو به هنگام عبور از پیچ‌های جاده است. به گواه بسیاری از رانندگان بخش عقب خودرو به هنگام عبور از پیچ‌ها دارای حرکات عرضی نامتعادل بوده که باعث القای حس ناامنی به سرنشینان خواهد شد. از دیگر معایب سانتافه 2015 به لحاظ کیفیت و تجربه رانندگی باید به این مورد اشاره کرد که خودرو مذکور به هیچ وجه یک خودرو مناسب جهت رانندگی در فضای داخل شهر نیست. طراحی و ساخت این خودرو به نحوی است که بیشتر جهت رانندگی در جاده‌ها مناسب است تا آنکه یک خودرو جمع‌وجور برای محیط‌های شهری به حساب آید.

ما در این مقاله به سه عیب سانتافه 2015 اشاره کردیم. اما بد نیست بدانید که این محصول کره‌ای ایرادات دیگری نیز دارد. از جمله آنها می‌توان به دید ضعیف راننده نسبت به بخش عقب و جلو خودرو اشاره کرد. این مشکل در خصوص دید جلو بیشتر خود را نشان می‌دهد. از برخی معایب دیگر سانتافه 2015 می‌توان به ایردات جزئی در سیستم ترمز و برخی از قطعات الکترونیکی آن اشاره کرد.

منبع


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.