‌  ‌بازی‎های دارای مکانیزم‎های ساده طرفداران خاص خودشان را دارند و استودیو بازی‎سازی Yodo 1 Games که از عناوین قبلی آن‎ها بازی Crossy Road را به یاد می‎آوریم توانسته است با بازی Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari طرفداران بازی‎های موبایل را مجددا شگفت‎زده کند.

در این مطلب قصد داریم این بازی را بررسی کنیم و علت استقبال بی‎‎نظیر از آن را توضیح دهیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

بازی در نقش یک گاو‎‏چران واقعا می‎تواند جذاب باشد. گیم‎ پلی بازی Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari را دو بخش تشکیل می‎دهد. در بخش نخست که شباهت زیادی به بازی‎های رانر دارد، شخصیت اصلی داستان باید با پریدن روی حیوانات گوناگون آن‎ها رام کند.

‌  ‌به عنوان یک کاربر در ابتدای بازی سوار بر یک حیوان مسیری را طی می‎کنید. در این مسیر سایر حیوانات وجود دارند و می‎توانید مانند یک گاوچران واقعی آن‎ها را بگیرید و ادامه مسیر را با آن حیوان به جلو بروید.

حیوانات جدید با کلمه قرمز رنگ New مشخص می‎شوند و برای اهلی کردن آن‎ها باید تا زمانی نوار یک قلب صورتی رنگ پر نشده است، او را تحت کنترل بگیرید.

شاید هدف از این کار را بپرسید که یکی از آن‎ها رام کردن این موجودات است و به دومی در ادامه می‎رسیم.

دومین نکته آستانه عصبانیت حیوانات است. اگر سوار هر کدام از آن‎ها به مدت طولانی باشید، عصبانی می‎شوند و دیگر نمی‎توانید به راحتی آن‎ها را کنترل کنید. نکته جالب بازی این است که نحوه عصبانیت و رم کردن هر حیوان با دیگری متفاوت است و عکس‎العمل‎های متفاوتی نشان می‎دهد.

حیواناتی که می‎توانید رام کنید بسیار متنوع هستند از فیل و زرافه گرفته تا گورخر و حتی عقاب! و حواستان به بوفالوها باشد!

همچنین هر کدام از حیواناتی که رام می‎کنید خصوصیاتی دارند، به عنوان مثال قدرت فیل باعث می‎شود تمامی موانع را از سر راه بردارد و شترمرغ سرعت بالایی دارد.

‌ ‌‌ ‌با آن که کاربر در همین قسمت از بازی به اندازه کافی سرگرم می‎شود ولی بازی Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari از این فراتر عمل می‎کند و به عنوان چاشنی شاهد یک بخش جذاب دیگر در بازی هستیم. پس از یافتن هر حیوان و رام کردن او می‎توانید آن را به باغ وحش شخصی خود اضافه کنید.

هدف شما به عنوان یک کابوی حرفه‎ای مدیریت بزرگترین باغ‎وحش در آفریقا است و برای رسیدن به آن باید تمامی گونه‎های حیوانی خطرناک و وحشی را بدون هیچ گونه آسیبی رام کنید و به باغ‎وحش خود بیاورید. رونق باغ‎وحش به معنای بازدید گردشگران و مردم از آن است و از درآمد آن می‎توانید باغ‎وحش را گسترش دهید و با خرید تجهیزات مدرن حیوانات دشوارتر را بخرید.

این باغ‎وحش منبع درآمد شما است که مردم از حیوانات داخل آن دیدن می‎کنند و علاوه بر این با انجام ماموریت‎ها نیز می‎توانید پول خوبی به جیب بزنید.

‌ به دو روش می‎توانید درآمد خود در بازی را بیشتر کنید یکی ارتقاء قفس هر حیوان و دیگری پیدا کردن گونه‎های جدید است. طراحان بازی از نظر گرافیک سنگ تمام گذاشتند و آبجکت‎های بازی شکل مکعب هستند که خود این قضیه جذابیت بازی را زیاد کرده است. علاوه بر این لوکیشن‎های متفاوتی در نظر گرفتند تا بازی برای شما یکنواخت نباشد.

بازی مدیریت باغ وحش

‌ ‌اگر به دنبال بازی می‎گردید که بدون نیاز به پیچیدگی شما را مدت‎ها سرگرم کند، شاید بهتر است با بازی Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari پا به دنیای اداره یک باغ‎وحش و همچنین یک کابو بگذارید.

خصوصیات بازی Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari در یک نگاه:

  • رام کردن انواع حیوانات عجیب و غریب
  • نشان دادن مهارت در جلوگیری از برخورد با موانع در دستیابی به رتبه‎های بالا
  • امکان به دست آوردن کلاه‎های گوناگون برای شخصیت خود
  • دعوت از بازیکنان دیگر برای تحسین مجموعه حیوانات شما
  • توسعه و مدیریت باغ‎وحش برای به دست آوردن پاداش‎های بزرگ از سمت بازدیدکنندگان
  • ماجراجویی بی پایان و هیجان‎انگیز
  • سفر به نواحی مختلف جنگل‎های زیبای ساوانا
  • استفاده از عناصر گرافیکی عالی در مناظر و محیط بازی