اگر اهل آنلاین بازی کردن باشید، قطعاً با سبک بتل رویال آشنا هستید. سبک بتل رویال در طی چند سال گذشته بازی‌های بسیار خوبی ره به خود دیده است؛ بازی‌هایی از جمله Pubg و Fortnite و حتی Apex legends . سبک بتل رویال از محبوبیت فراوانی در بین گیمر‌ها برخوردار است که صد البته بخشی از این محبوبیت را مدیون بازی Fortnite ساخته‌ی شرکت Epic Games است. 

شرکت Epic Games با استفاده از ایده‌های تازه و خلاقانه در ساخت بازی Fortnite توانست به موفقیت مالی بسیار خوبی دست پیدا کند. یکی از این ایده‌های خلاقانه ترکیب توانایی ساخت و ساز با یک بازی بتل رویال بود.

متاسفانه تجربه‌ی بازی Fortnite بر روی پلتفرم موبایل دردسرهای خاص خودش را دارد و شاید به آسانی نشود آن را تجربه کرد.

در این مقاله قصد داریم بازی‌ جدیدی را به شما معرفی کنیم که ویژگی‌های مهم و اصلی بازی Fortnite را در خود جای داده است و شاید بتواند به عنوان یک جایگزین به نسبت خوب برای این بازی محبوب به حساب بیاید. 

با معرفی بازی Rocket Royale تا انتها همراه ما باشید.

در بازی Rocket Royale شما باید در کنار رقیبان خود برای بقا در یک جزیره بجنگید و زنده بمانید. زمانی که شما وارد جزیره می‌شوید، فقط یک چکش دارید و می‌توانید با آن، ساختمان‌ها و اجسام و درختان را تخریب کنید و مصالح مورد نیاز برای ساخت و ساز را فراهم کنید. در هر ساختمان اسلحه‌‌ها و مهمات نیز قرار داده شده است و شما می‌توانید اسلحه‌ی مورد نظر خود را پیدا کرده و با استفاده از آن به نبرد رقیبان بروید.

نبردی هیجان انگیز در جزیره‌ای هیجان انگیز

یکی از بخش‌های اصلی گیم پلی بازی Rocket Royale ساخت و ساز است. شما می‌توانید با ۴ مدل دیوار چوبی برای خود در هنگام نبرد سنگر بسازید. این که چه چیزی می‌سازید کاملا به خلاقیت شما بستگی دارد. البته که این بخش از گیم پلی بازی Rocket Royale مستقیماً از بازی Fortnite کپی شده است.

برای پیروز شدن در بخش بتل رویال بازی Rocket Royale شما دو راه پیش روی خود دارید، راه اول جنگیدن با رقیبان و زنده ماندن به عنوان آخرین نفر در جزیره و راه دوم که سازندگان این بازی بر آن تاکید دارند، ساخت یک فضاپیما و فرار از جزیره به وسیله‌ی آن است. 

برای ساخت یک فضاپیما نیز، به نوع خاصی از مصالح نیاز دارید، که می‌توانید این مصالح را از تخریب شهاب سنگ‌های فرود آمده بر روی جزیره بدست آورید. 

فرار از جزیره با فضاپیما

زمانی که مقدار کافی مصالح را برای ساخت فضاپیما بدست می‌آورید و فضاپیما را می‌سازید، در نقشه‌ی بازی به همه‌ی افرادی که در جزیره هنوز زنده‌اند خبر داده می‌شود که شما در کدام قسمت جزیره فضاپیمای خود را ساخته‌اید، پس باید مراقب هجوم دشمنان به سمت شما و فضاپیمایتان باشید. چالش اصلی پیش روی شما نیز این است که بلافاصله پس از ساخت فضاپیما، نمی‌توانید از آن استفاده کنید و باید حداقل ۲ الی ۳ دقیقه در مقابل هجوم دشمنان دوام بیاورید.

بازی Rocket Royale دارای گرافیک Low Play است که البته با توجه به حجم کم این بازی منطقی به نظر می‌رسد. میزان جزئیات به کار رفته در طراحی بازی، اجسام، اسلحه‌ها و ساختمان‌ها نیز به خوبی پیاده سازی شده است.

گرافیک ساده‌ی بازی Rocket Royale ممکن است در نگاه اول شما را جذب خود نکند اما اگر گرافیک بازی برایتان اولویت اول نباشد، می‌توانید از گیم پلی جذاب این بازی لذت دو چندانی ببرید. 

بخش بتل رویال بازی Rocket Royale  که بخش اصلی آن محسوب می‌شود، دارای ۳ نقشه‌ی متفاوت است که تنوع خوبی را برای بازیکنان ایجاد کرده است. در بخش بتل رویال می‌توانید به صورت تک نفره و حتی ۲ یا ۳ نفره بازی کنید.

این بازی به جز بخش اصلی خود دارای یک بخش جذاب دیگر به نام Creative mode است که البته پیشتر در بازی Frotnite نیز شاهدش بودیم. در بخش Creative mode شما دارای یک جزیره‌ی اختصاصی کوچک هستید و می‌توانید در آن به ساخت و ساز ساختمان‌ها و بنا‌های مورد علاقه‌ی خود بپردازید. از این گذشته شما می‌توانید در جزیره‌ی خود میزبان چندین نفر برای انجام نبرد‌های مختلف باشید و حتی می‌توانید به آن‌ها اجازه‌ی ساخت و ساز در جزیره‌ی خود را بدهید. البته شما هم می‌توانید به جزیره‌ی افراد دیگر برای ساخت و ساز و یا نبرد بروید که تجربه‌ی لذت بخشی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

در بازی Rocket Royale تنوع اسلحه‌ها بسیار است و شما می‌توانید آن‌ها را برای خود شخصی سازی کنید. هر اسلحه رتبه‌بندی خاص خود را دارد. اسلحه‌های رَنک خاکستری و سبز در اکثر مناطق نقشه یافت می‌شود، اما اسلحه‌های رَنک بنفش و نارنجی که درصد تخریب‌کنندگی بالاتری نسبت به اسلحه‌های رَنک‌های دیگر دارند، اما فقط در مناطق نسبتاً خاص پیدا می‌شوند و به اصطلاح کمیاب هستند.

گجت‌ها و وسایل خاص و نسبتاً کمیابی در نقشه‌های بازی جای داده شده است که از بین این وسایل می‌توان به جِت‌پَک و Rc Car اشاره کرد. انواع مین‌های انفجاری و الکترونیکی نیز در بازی Rocket Royale جای داده شده است که جذابیت بازی را دوچندان می‌کنند.

تنوع اِسکین‌های قابل استفاده برای کاراکتر‌ها قابل قبول است و می‌توانید رنگ پوست کاراکتر و شکل چکش و فضاپیمای خودتان را نیز شخصی سازی کنید. در فروشگاه بازی نیز ۴ الی ۵ اِسکین پیشنهادی قرار دارد که البته این اِسکین‌های پیشنهادی هر ۲۴ ساعت تغییر می‌کند.

تنوع بسیار خوب اسلحه‌ها و اِسکین‌ها

استدیو سازنده‌ی بازی Rocket Royale برای ایجاد تنوع بیشتر در گیم پلی این بازی موارد خاصی از جمله ربات‌ها و موجودات غول پیکر را در نقشه‌های بازی قرار داده است. هر بار که شما وارد یک جزیره می‌شوید فقط یکی از این موارد داخل جزیره حضور دارد و کسی که زود‌تر مکان حضور آن را در جزیره پیدا کند می‌تواند آن را کنترل کند.

یکی دیگر از نکات مثبت بازی Rocket Royale وجود چرخش شب و روز و تغییر آب و هوا در جزیره است. 

بازی Rocket Royale از نظر فنی نسبتاً روان است، اما بی‌نقص نیست. هر از چند گاهی در هنگام تجربه‌ی بازی به باگ‌هایی بر می‌خورید و این باگ‌ها بعضاً آزار دهنده هستند و متاسفانه بعضی از باگ‌های این بازی بعد از گذشت تقریباً ۳ سال هنوز رفع نشده‌اند.

یکی دیگر از ایراد‌های بازی متعادل نبودن سطح بازیکنان موجود در بازی و کمبود وسایل نقلیه در نقشه‌های بازی است که با توجه به مساحت نقشه‌ها می‌توان این ایراد را نادیده گرفت.

بازی Rocket Royale ساخته‌ی استودیو‌ی Casual Azur Games اثری بی‌نقص نیست اما اگر از مشکلات و ایراد‌های جزئی آن چشم پوشی کنیم، می‌توان از این بازی به عنوان یکی از بهترین جایگزین‌های بازی Fortnite و حتی Apex Legends یا PUBG Mobile بر روی موبایل نام برد، در صمن اگر به بازی‌های بقا محور علاقه دارید، می‌توانید به پنج‌ ترین شماره‌ی ۱۷ سری بزنید، چرا که 5 بازی با کیفیت از این سبک در آن معرفی شده است.