‌  ‌طی چند دهه‎ای که صنعت گیمینگ اسم خود را به عنوان یک حوزه پردرآمد مطرح کرده است، فراز و نشیب‎های زیادی را دیدیم، به نحوی که تعدادی از سبک‎ها که روزگاری در بین بازیکنان بسیار محبوب بودند، به تدریج جای خود را به عناوین جدیدتر دادند.

با آن که خیلی زود است سبک بازی‎های رانر را بخشی از موج بازی‎های فراموش شده به حساب آوریم ولی مسیر فعلی می‎تواند خبر از سرنوشت مشابه آن‎ها دهد.

با این حال استودیو بازیسازی ناطور گیمز فکر می‎کند با بازی انتقام کرگدن ایده متفاوتی را در پیش گرفته است. با توجه به این که بسیاری از بازی‎های رانر دیگر تازگی ندارند و بسیاری از آن‎ها تقلیدی از عناوین محبوب قبلی هستند، آیا انتقام کرگدن می‎تواند بازی جذابی باشد؟ تا انتها با بررسی این بازی همراه بازیاتو باشید.

داستان بازی انتقام کرگدن به این شرح است که شکارچی‎ها با شکار غیرقانونی این حیوانات کمیاب، شاخ‎های آن‎ها را به سرقت می‎برند. شخصیت اصلی داستان ما یک کرگدن بسیار عصبانی از این ماجرا است که به شکارچی‎ها برای انتقام حمله می‎کند. شما باید او را در هر مرحله راهنمایی کنید تا شکارچیان را به آن دنیا بفرستد.

همانطور که باید حدس بزنید مانند سایر بازی‎های رانر، گیم‎پلی بسیار ساده است و شخصیت اصلی خودش حرکت می‎کند و بازیکن باید با انجام دو حرکت موانع پیش روی او را از بین ببرد. بنابراین فقط کافی است بخش چپ صفحه را لمس کنید تا کرگدن بپرد و در صورتی انگشت خود را روی بخش سمت راست قرار دهید، شخصیت خشمگین شما با شاخ خود به طرف جلو یورش می‎برد. اگر نتوانید از روی موانع بپرید یا آن‎ها را رد کنید، بازنده هستید.

بازی رانر انتقام کرگدن

پرش روی موانع نیازی به توضیح ندارد ولی از شاه کرگدن داشتان در دوجا می‌توانید استفاده کنید یعنی مقابله با سنگ‌ها و ماشین‌های شکارچیان، در طول مسیر سنگ‎هایی دیده می‎شود که برای عبور از آن‎ها تنها باید خوردشان کرد. علاوه بر این بعضی اوقات شکارچیان با ماشین‎های خود راه شما را می‎بندند.

نه تنها باید حواستان باشد طعمه آن‎ها نشوید، بلکه باید با کمک شاخ خود نابودشان کنید.

طراحان بازی سعی کردند به دنبال پیشرفت در بازی، مسیر را طولانی‎تر کنند و با معرفی دشمنان جدید، به جذابیت و چالش بازی اضافه کنند. نکته قابل توجه بازی وجود یک غول مرحله آخر است که گاهی اوقات جلوی شما ظاهر می‎شود و مبارزه با او سخت است ولی گیم‎پلی را متنوع می‎کند.

مشکل اصلی این سبک بازی‎ها روند تکراری و یکنواخت آن‎ها است تا بعد از مدتی بازیکن خسته شود.

با وجود این، بازی انتقام کرگدن سعی کرده است با تنوع دشمنانی که سر راه شما ظاهر می‎شوند که مبارزه با هر یک ترفند خاص خود را دارد، لباس‎هایی که می‎توانید برای کرگدن خود بخرید و همچنین سه موزیک متن متفاوت و قدرت‎هایی که در طول بازی کسب می‎کنید، روند متفاوتی را در پیش گیرد.

بازی انتقام کرگدن

تمامی موارد بالا باعث تنوع در بازی شده‎اند و برای چند ساعت اولیه به خوبی شما را سرگرم می‎کنند ولی از روز دوم دیگر چیزی برای ارائه وجود ندارد و بازیکن باید با همان چیزهایی که تا الان آشنا شده است سرگرم شود.

ولی مدت این سرگرمی به اندازه روز یا ساعات اولیه نیست. شاید وجود یک سیستم پاداش بهتر، بالا بردن تنوع قدرت‎ها و همچنین متفاوت کردن لباس‎ها براساس عواملی جدا از ظاهر مانند یک قدرت خاص می‎توانست به بازی کمک کند تازگی خود را برای مدت بیشتری نگه دارد. علاوه بر این فاصله باز شدن محیط‎ها و حضور چالش‎های جدید خیلی زیاد است که یک نکته منفی دیگر برای بازی محسوب می‎شود.

با تمامی این صحبت‎ها بازی انتقام کرگدن یکی از بازی‎های موبایل خوش‎ساخت ایرانی است. طراحی هنری بازی و ریتم تند گیم‎پلی آن برای ساخت یک اثر متفاوت بوده‎اند و می‎توانید برای اوقات سرگرمی خود آن را نصب کنید.

در پایان باید اشاره کنیم بازی انتقام کرگدن نامزد بهترین بازی ژانر اکشن در هشتمین جشنواره بازی‎‌های ویدیویی ایران بوده است.