بازی Rescue wings یک بازی در سبک آرکید است که با طراحی ساده ولی جالب، هزاران گیمر را درگیر خودش کرده است. همین سادگی و در عین حال جذابیت باعث شده که تا ۴.۷ بازخورد مثبت از ۵ را دریافت کند. با وجود اینکه در این بازی از ساده‌ترین المان‌ها استفاده شده؛ باز هم با یک بازی هیجان انگیز که به سرعت عمل و تمرکز بالایی نیاز دارد؛ رو‌به‌رو هستیم. وظیفه‌ی شما در این بازی، پرواز با هواپیما بر فراز جنگل‌های سوزان و خاموش کردن شعله‌ها است.

گیم پلی بازی و چگونگی آن

بازی rescue wings

Scruffy  سگی منحصر به فرد و تیز‌هوش که در جایگاه آتش‌نشانی بزرگ، توسط شما هدایت و کنترل می‌شود تا شعله‌ها را خاموش کند. مأموریت‌ها همه در آسمان هستند و هیچکدام روی زمین نخواهد بود. این سگ با‌هوش سوار بر هواپیما و بر فراز جنگل‌ها پرواز می‌کند تا بتواند به وظایفش عمل کند. شما می‌توانید با انتخاب محیط‌های متنوع در شرایط متفاوت بازی کنید و مأموریت‌های خود را گسترش دهید. ماهیت Rescue Wings به این صورت است که باید هواپیما‌ی خود را به سطح دریاچه‌ها برسانید و با پر کردن مخزنش؛ آماده‌ی خاموش کردن آتش‌ها باشید. نگران پیدا کردن آتش‌ها نباشید. شعله‌ها دود تولید می‌کنند که شما با دیدن این دود‌ها می‌توانید آن‌ها را تشخیص دهید. البته برای تشخیص سریع‌ترآتش و پرتاب دقیق‌تر گلوله‌های آبی، بهتر است در ارتفاع پایین پرواز کنید. شاید آسان به نظر برسد اما حرفه‌ای شدن در این بازی اصلا راحت نخواهد بود. موارد زیادی است که باید در طول بازی تحت کنترل داشته باشید تا بتوانید در پایان هر مرحله مدال طلا دریافت کنید. هرچه پیش می‌روید Rescue Wings چالش بر‌انگیز‌تر می‌شود. برای مثال باید از غار‌های تنگ عبور کنید تا به جنگل‌های اصلی برسید و یا در لیگ‌های متفاوت شرکت کنید. زمانبندی دقیق در رها‌سازی گلوله‌های آبی و عبور از مسیر‌های سخت در عین واحد، این بازی را هیجان‌انگیز می‌کند.

گیم پلی Rescue Wings بسیار ساده و همچنین بسیار با کیفیت است. کافی است گاز را فشار دهید و با هواپیما‌ی خود به بالا یا پایین بروید و با دیدن دود و تشخیص آتش، به موقع گلوله‌های آبی را به سمت شعله‌ها پرتاب کنید. توجه داشته باشید که مخزن آب‌تان همیشه مقدار کافی آب داشته باشد زیرا امکان بازگشت برای هواپیما میسر نیست و اگر از یک کپه‌ی آتش گذشتید دیگر نمی‌توانید به سمتش بازگردید.

بازی rescue wings

نکته‌ها و حیله‌هایی که می‌توانند شما را در Rescue wings پیروز کنند

• وقتی وارد آب می‌شوید گاز دهید تا توپ‌های آیی سریع‌تر و‌در تعداد بالا‌تری ذخیره شوند. هرچقدر زیر‌آب بیشتر بتوانید حرکت کنید توپ آبی بیشتری می‌توانید ذخیره کنید؛ اما به شرطی که زیر آب گاز دهید. چرا که ماندن زیر آب فایده‌ای ندارد.

• می‌توانید با امتیاز‌هایی که در مراحل مختلف کسب می‌کنید هواپیما‌های متنوعی خریداری کنید و با خرید آیتم‌های جدید بازی را سفارشی‌سازی کنید. و هر‌بار سعی کنید هواپیما‌های بهتری بخرید. هواپیما‌هایی که سرعت بیشتری در پرواز، در پر کردن مخزن آب و در فرو‌رفتن و خارج شدن از آب داشته باشند؛ هواپیما‌ی بهتری هستند.

• در قسمت Shop هرچیز مجانی را بخرید و از آن برای کسب مدال طلا استفاده کنید.

• هرگاه از مرحله‌ای سه ستاره دریافت کنید می‌توانید وارد بخش زمانی شده و رکورد خود را ثبت کنید. با کسب ستاره‌های بیشتر مجوز رفتن به مراحل بعدی را به دست می‌آورید. در بخش زمانی می‌توانید دیگر گیمر‌ها را به چالش بکشید.

• سعی کنید به طور مستقیم پرواز کنید. با پرواز در سطح پایین و بالا، سرعت هواپیما پایین می‌آید و برای کسب مدال طلا شما به بیشترین سرعت ممکن نیاز دارید.

• تلاش کنید که در هر مرحله مدال طلا کسب کنید. شما می‌توانید هر مرحله را هر چند بار که می‌خواهید بازی کنید. اولین بار که وارد یک مرحله می‌شوید‌، هدف آنلاک کردن مراحل بعدی است. اما سعی کنید از هر مرحله مدال طلا بگیرید و‌امتیاز خود را بالا ببرید.

بازی rescue wings

Rescue wings با ارائه ‌ی مدل‌های متنوع شما را جذب خود می‌کند. با سخت‌تر شدن بازی شما را به چالش می‌کشد و با رفتن به مراحل بالا‌تر شما را وادار به پرواز‌های طولانی می‌کند و سفری ماجراجویانه برایتان به ارمغان می‌آورد. با قرار داد گیمر‌ها در مقابل یکدیگر هیجان بازی را دوچندان می‌کند و احساس رقابت را در شما زنده می‌کند.