بازی‌های پلتفرمر روی موبایل، همواره از پرطرفدار‌ترین سبک بازی‌ها به شمار می‌آمده است. در این سبک از بازی‌ها، بازیکن فقط می‌تواند به سمت جلو یا عقب حرکت کند و با دشمنان مبارزه کند. به همین دلیل این بازی‌ها چون به صورت دو بعدی طراحی می‌شوند، می‌توانند به صورت بهینه و روان بر روی دستگاه‌های مختلف اجرا شوند.

بازی‌هایی مانند نینجا آراشی ۲ و یا لیمبو که از شاهکار‌های این سبک هستند را که دیگر حتما تجربه کرده‌اید و لذت حل معما‌ها و از بین بردن دشمنان در این بازی‌ها را چشیده اید.

در این نقد و بررسی در بازیاتو به سراغ یک بازی پلتفرمر با کیفیت ساخت داخل خواهیم رفت که تجربه‌ی آن قطعا خاطره‌ی لذت بخشی را برایتان به یادگار خواهد گذاشت؛ پس با ما تا انتهای این نقد و بررسی همراه باشید تا با بازی خورشید سرخ بیشتر آشنا شویم.

بازی خورشید سرخ یک بازی پلتفرمر و ساخته‌ی استودیوی تدی است که توانسته رقیب قدری برای رقبای خارجی باشد. در این بازی سعی شده تا با ترکیب سبک پلتفرمر و داستان بومی‌سازی شده، یک محیط سرگرم‌کننده را برای بازیکنان به ارمغان آورد. داستان شما به عنوان فردی به نام کاوه در شهری به نام مرمر آغاز می‌شود و شما باید در مسیر داستان بازی، انتخاب‌ و دوراهی‌های سختی را پشت سر بگذارید تا در نهایت به انتهای داستان بازی برسید. بازی دارای سه بخش است که هر بخش نیز شامل شش یا هفت مرحله می‌باشد و نقطه قوت آن این است که مراحل با توجه به انتخاب‌هایی که در طول بازی دارید تغییر می‌کند و در نهایت بازیکن با پایان‌های متفاوتی رو به رو خواهد شد.

شاید انتخاب بین دیالوگ‌های مختلف در بازی نسبتا آسان باشد اما هر انتخابی که می‌کنید در نهایت منجر به سبز، زرد یا قرمز شدن قلب کاراکتر خواهد شد که همین امر، عامل پایان‌بندی‌های متفاوت بازی می‌شود. در هر مرحله از بازی شما باید اهدافی از پیش تعیین شده را انجام دهید تا در نهایت بتوانید وارد مرحله‌ی بعدی شوید. حالت بقا نیز به بازی اضافه شده است که در این مود شما باید سعی کنید تا هر چه بیشتر دشمنان را از پا درآورید و به اصطلاح رکورد بزنید.

از نقاط قوت بازی می‌توان به امکان تنظیم درجه سختی بازی و حتی امکان تنظیم میزان گرافیک بازی اشاره کرد که امکان اجرای بازی را حتی بر روی دستگاه‌های ضعیف و قدیمی فراهم می‌کند. صدا گذاری بازی نیز به گونه‌ای طراحی شده تا با المان‌های داخلی سازگار باشد و گویای فرهنگ غنی موسیقایی ایرانی است؛ بدین صورت که با استفاده از ساز‌های سنتی، حس و حال دلنشینی را به داستان جذاب بازی تزریق می‌کند. پاورآپ یا به اصطلاح قابلیت‌هایی نیز برای کاراکتر بازی پیش‌بینی شده که با خرید آن‌ها از فروشگاه بازی می‌توانید مراحل سخت را سریع‌تر طی کنید.

در حین گذر از مراحل و انتخاب دیالوگ‌های مورد نظرتان، یک سری مینی‌گیم نیز در بازی گنجانده شده است تا با القای حس تنوع به بازی، از تکراری شدن روند بازی برای بازیکن جلوگیری کند و بر اساس گفته‌ی تیم سازنده مراحل جدید نیز به صورت ماهیانه منتشر می‌شود. البته که مشکلاتی نیز در بازی وجود دارد که امیدواریم توسعه‌دهندگان بازی هر چه سریعتر اقدام به رفع این مشکلات کنند. از جمله‌ی این مشکلات می‌توان به مشکلاتی در متون راهنمای بازی، چینش منو و طراحی المان‌های داخل بازی اشاره کرد.

در نهایت اگر به دنبال تجربه‌ی یک بازی پلتفرمر با کیفیت ساخت داخل هستید، یکی از بهترین پیشنهاد‌های ما به شما بازی خورشید سرخ است؛ پس همین حالا این بازی را دانلود و تجربه کنید و در داستان غنی آن غرق شوید.