این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


با چه زبان برنامه نویسی شروع کنم؟ سوالی که بسیار از افراد در ابتدای راه با آن درگیر هستند. تا چندین سال قبل شاید جواب دادن به این سوال بسیار سخت بود اما در حال حاضر با وجود زبان Python و محبوبیت این زبان، سادگی و راحتی، وجود کامیونتی بسیار خوب، استفاده گسترده و همچین وجود کتابخانه های زیاد Python را به مناسب ترین زبان برای شروع به یادگیری برنامه نویسی تبدیل می کند.

برنامه های دسکتاپ برنامه های هستند که در کامپیوتری های شخصی استفاده می شوند. از جمله این برنامه ها می تواند به مرورگر Chrome واژه پرداز Word، فتوشاپ، ماشین حساب و غیره اشاره کرد.

قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم به عنوان یک زبان پایه اچ تی ام ال را یاد بگیرید. آموزش html

اگر برنامه ی دسکتاپی که می خواهیم بنویسیم یک برنامه بزرگ و پیچیده باشد که نیاز به سرعت و کارآیی بالا نیز دارد زبان C++ برای اینکار بسیار مناسب است. اگر برنامه ای که می نویسیم کوچک و در حد متوسط است زبان Python نیز مناسب است. هر دوی این زبانها دارای فریم ورکهای مختلفی برای نوشتن برنامه های دسکتاپ هستند. برنامه های دسکتاپی که با این دو زبان توسعه داده می شوند کراس پلتفرم هستند به این معنی که بدون تغییر دادن کد می توان آنها را در سیستم عامل های مختلف دسکتاپی از جمله Windows، Linux و MacOS اجرا کرد.

1) زبان برنامه نویسی Java

در عصر تکنولوژی تلفن های همراه ، زبان برنامه نویسی جاوا به لطف سیستم عامل اندوید به سر زبان ها افتاد و برنامه نویسان زیادی را به خود جذب کرد.

چرا باید جاوا یاد بگیریم؟

زبان برنامه نویسی جاوا بسیار پر کاربرد شده است و در بیشتر موارد مورد استفاده قرار می گیرد مثلا : دستگاهای خود پرداز، بانک ها ، کنسول های بازی ، موبایل ها و… استفاده می شود .

چه چیزی باعث قدرتمند شدن جاوا شده است؟

زبان برنامه نویسی جاوا زبان شی گرایی است. در جاوا تنها یک بار نیاز به کامپایل دارید و می توانید آن را در جاهای دیگر استفاده کنید. یک شعار معروف در مورد زبان برنامه نویسی جاوا : یک بار بنویس و هرجا دلت می خواهد استفاده کن.

2) زبان برنامه نویسی C

زبان برنامه نویسیC ، یک زبان برنامه نویسی قدیمی در عین حال گسترده است. زبان برنامه نویسی C اولین زبانی است که بیشتر افراد آن را برای کاربرد آن یادمیگیرند .

چرا باید زبان برنامه نویسی C را یاد بگیریم؟

زبان برنامه نویسی C توسط Dennis Ritchie در سال 1970 توسعه یافت . زبان برنامه نویسیC  ، زبانی است که افراد آن را تا این زمان بصورت گسترده استفاده می کنند. و بعد از زبان برنامه نویسیC  ، زبان های برنامه نویسی Java ، Java Script ،C++ ، Limbo ،  C#، Objective-C،  Perl، PHP و  Pythonبه وجود آمدند. بنابراین با یادگیری زبان برنامه نویسی Cمی توانید زبان برنامه نویسی دیگر را به آسانی یادبگیرید. و از آن در طراحی سایت و همچنین ساخت نرم افزار استفاده کنید.

3)پایتون

یادگیری کم‌دردسر پایتون به برنامه‌نویسان اجازه داده است با صرف کمی وقت و تلاش، اصول اولیه این زبان را یاد گرفته و اولین برنامه کاربردی خود را با این زبان طراحی کنند، تعداد کلمات کلیدی در پایتون کم، ساده و کاملا قابل درک است این موضوع فهم و یادگیری این زبان را برای کاربران تازه‌کار بسیار ساده کرده است. آموزش پایتون

4) پی اچ پی

پی‌اچ‌پی (PHP) یک زبان برنامه نویسی شی‌گرا است که در سال 1995 میلادی توسط راسموس لردورف (Rasmus Lerdorf) ساخته شد. PHP شاید عمومی‌ترین زبان اسکریپتی تحت وب باشد. به طوریکه، تا ژانویه سال 2013 میلادی PHP بر روی 244 میلیون وب سایت نصب شده و استفاده از آن روز به روز بیشتر می‌شود. PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور می‌باشد. آموزش Php


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.