این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


در مسیر کاری یا تحصیلی، ممکن است به دلایل مختلفی به کمک گرفتن از نیروهای کاری فریلنسر یا دورکار، نیاز پیدا کنید، انجام اموری همچون تولید محتوا، کارهای گرافیکی، گویندگی، طراحی سایت، سئو، پروژه‌های دانشگاهی، تایپ و … جزو دسته کارهایی است که افراد ترجیح می‌دهند با نیروهای فریلنسر برای انجام آن‌ها همکاری کنند.

البته پیداکردن یک نیروی کار دورکار متعهد و متخصص، کار آسانی نیست و شاید شما نیز برای پیداکردن فرد مدنظرتان به دردسر بیفتید! البته این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که اطلاعات کافی پیرامون انتخاب فریلنسر مناسب را نداشته باشید.

 در این مطلب، نکات ضروری برای انتخاب بهترین فریلنسر جهت برون سپاری پروژه آورده شده است، اگر شما هم یک پروژه دارید و برای انتخاب یک فریلنسر متخصص کاربلد، نیاز به راهنمایی دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

فریلنسر یا دورکار کیست؟

نیروی دورکار یا Freelancer که به نام آزاد کار نیز شناخته می‌شود، هیچ محدودیت مکانی و زمانی برای انجام پروژه‌های خود ندارد و با آزادی کامل، می‌تواند به شما برای پیش‌بردن پروژه‌ کمک کند.

مزایای کمک گرفتن از فریلنسرها برای انجام پروژه

 1. عدم نیاز به محیط کار فیزیکی
 2. به صرفه بودن از نظر هزینه
 3. ارتباط مستقیم با نیروی کار
 4. امکان درخواست ویرایش پروژه و …

چطور بهترین فریلنسر را برای انجام پروژه‌مان انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین نیروی فریلنسر، تنها کافی است به نکاتی که در ادامه مطرح می‌شود، زمان انتخاب نیروی دورکار مورد نیازتان، توجه کنید تا بهترین فریلنسر رؤیایی‌تان را برای انجام پروژه، انتخاب کنید.

 • پروژه‌ را دقیق تعریف کنید

اولین قدم برای پیداکردن بهترین نیروی کار فریلنسر، تعریف دقیق پروژه مدنظر است، شما باید تعریف شفافی ازپروژهخود داشته باشید تا بتوانید با نیازسنجی صحیح از توانایی‌های مورد نیاز برای انجام پروژه از بین افراد داوطلب جویای کار، بهترین نیروی دورکار را انتخاب نمایید.

 • درخواست فریلنسر دهید

در شبکه‌های اجتماعی مختلف و پلتفرم‌های ارتباطی فریلنسرها می‌توانید آگهی درخواست نیروی کار متخصصرا منتشر کنید، فراموش نکنید که در متن آگهی، به صورت دقیق، توانایی‌های مورد نیاز برای انجام پروژه همراه انتظارات و قیمت همکاری پیشنهادی را ذکر کنید تا افرادی که بیشتر برای فرصت کاری شما مناسب هستند، به سمت شما جذب شوند.

 • قیمت نجومی تعیین نکنید

اگر قصد دارید پروژه‌ای که تعریف کرده‌اید با کیفیت و دقت بالا انجام شود و درگیر کارهایی همچون ویرایش و.. نشوید بهتر است از ابتدای کار، فکر انجام پروژه توسط فریلنسرهای ارزان قیمت را فراموش کنید.

تجربه ثابت کرده است که نیروهای دورکاری که با قیمت‌های پایین، حاضر به انجام پروژه‌های سنگین می‌شوند در نهایت نتیجه دلخواه را به کارفرمای خود، تحویل نمی‌دهند پس بهتر است شما نیز ارسال پیشنهادات قیمت کم به نیروهای داوطلب انجام پروژه‌تان را فراموش کنید.

 • رزومه‌هارا دقیق بررسی کنید

بعد از ارسال پیام درخواست نیروی کار فریلنسر برای انجام پروژه، احتمالاً رزومه‌های کاری مختلفی، به سمت شما از طرف فریلنسران ارسال شده است، بهتر است زمان کافی را جهت مطالعه رزومه‌های دریافتی، صرف کنید.

اصولاً با مطالعه رزومه کاری فریلنسران، می‌توانید به اطلاعات مفیدی در زمینه سوابق کاری، تجربه و مهارتآن‌ها در زمینه انجام پروژه مدنظرتان برسید.

پیشنهاد می‌شود در این مرحله با توجه به فاکتورهایی که در ابتدا برای انتخاب نیروی فریلنسر ایده‌آل‌، در نظر داشتید، برخی از رزومه‌هارا رد کنید و مابقی افراد تأیید شده را برای مصاحبه دعوت کنید.

 • با وسواس، مصاحبه را انجام دهید

مرحله مصاحبه برای انتخاب نیروی فریلنسر، از حساسیت فوق‌العادهبالایی، برخوردار است، در زمان مصاحبه حضوری، می‌توانید با آنالیز زبان بدن فرد جویای کار و اعتماد به نفس و تسلط او زمان پاسخ به سؤالات مطرح شده از سمت شما به جمع بندی نهایی برای پذیرش یا رد فرد برای انجام پروژه‌تان، برسید.

 • نمونه تستی بخواهید

در برخی از پروژه‌های دورکاری مثل تولید محتوا، گرافیک، طراحی سایت و… می‌توان از نیروی کار، درخواست یک نمونه پروژه مشابه موضوع کاری خود، برای بررسی کیفیت کار را داشت، اگر جنس پروژه شما نیز از این قبیل است، می‌توانید از افراد درخواست نمونه تستی داشته باشید.

 • کمال‌گرا نباشید!

مراقب باشید در تله کمال‌گرایی انتخاب فریلنسر گیر نکنید، هر نیرو کار، توانایی‌ها وسابقه کار محدودی دارد و اگر ذهنیت ایده‌آل‌گرایی داشته باشید و اینگونه تصور کنید که فرد انجام دهنده پروژه شما باید از هر نظر نمره 20 داشته باشید شاید هیچ‌وقت نمی‌توانید فریلنسر مورد نیازتان را پیدا کنید.

بعد از انتخاب فریلنسر، جای پای‌تان را محکم کنید!

پس از انتخاب نیروی دورکار مدنظرتان جهت انجام پروژه، بهتر است قوانینی را جهت انجام کارها به صورت دور کاری وضع کنید تا خیالتان از پیش رفتن کارها به صورت منظم و دقیق، آسوده باشد، موارد مطرح شده توافقی، می‌تواند شامل موضوعات زیر باشد.

 1. زمان دقیق تحویل پروژه
 2. نوع ارتباط بین کارفرما و فریلنسر
 3. روش پرداخت دستمزد
 4. تعهدات نیروی کار نسبت به پروژه
 5. عدم بدقولی و دیرکرد از طرف نیروی کار و….

بهترین روش برای پیداکردن نیروی کار فریلنسر چیست؟

پیداکردن نیروی کار ایده‌آل، از بین تعداد بالای افراد داوطلب، جهت انجام پروژه مدنظر، شاید در ظاهر کار سختی به نظر برسد اما می‌توان این کار را با کمک پلتفرم‌های ارتباطی بین کارفرمایان و فریلنسران، ساده کرد.

سایت پارس فریلنسر با ارائه یک بستر مناسب جهت تعریف پروژه از سمت کارفرمایان و معرفی بهترین نیروهای فریلنسر متخصص به افراد دارای پروژه، بهترین پلتفرمی است که می‌تواند به شما برای پیداکردن فرد متخصص دورکارتان، کمک کند.

چرا پارس فریلنسر بهترین است؟

 1. حضور هزاران فریلنسر متخصص و متعهد در این تیم
 2. انتخاب نیروی کار ایده‌آل در زمان کوتاه
 3. خوش قول و تعهد بالای نیروهای حاضر در پارس فریلنسر
 4. قیمت‌های فوق‌العاده مناسب همراه کیفیت کار رؤیایی
 5. رضایت 100% تمامی کارفرمایان حاضر

سخن پایانی: با کمک فریلنسرها سروسامانی به کارهایتان بدهید!

شاید در گذشته انتخاب یک فریلنسر کاربلد و متعهد برای انجام پروژه‌های تحصیلی و شغلی، کار سختی بود اما حالا با کمک پلتفرم‌های مختلف مثل پارس فریلنسر، شما می‌توانید ساده‌تر از آب خوردن، در کم‌تر از چند ساعت بهترین متخصص دورکار موردنیازتان را انتخاب کنید.

البته فراموش نکنید هنگام انتخاب نیروی فریلنسر، نکاتی که در این مقاله مطرح شده را به کار ببندید تا بهترین فرد متخصصی که برای پروژه شما مناسب است را از بین تمامی افراد داوطلب، انتخاب کنید.

برای ایجاد پروژه از اینجا شروع کنید


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.