اگر بازی‌های قبلی ساخته شده توسط آقای Michal Pawlowski کارگردان استدیو Hamster on Coke Games را تجربه کرده باشید، می‌دانید که رویکرد او نسبت به بازی‌های پازل موبایل متفاوت است و همیشه به دنبال راهی است تا تجربه عادی و استاندارد بازی‌های اندرویدی پازلی را به شکل غیرمتعارف تغییر بدهد. بازی OXXO نیز از این جریان مستثنی نیست و شما قطعا بعد از کمی تجربه کردن این بازی به این مسئله پی خواهید برد.

در نگاه اول OXXO همانند یک بازی اندرویدی پازلی معمولی است ولی بعد از کمی سپری کردن زمان در این بازی و به چالش کشیده شدن قطعا خواهید دید که تفاوت‌های بسیاری بین این بازی و سایر بازی‌ها وجود دارد. اگر بازی‌های دیگر این استدیو یعنی Zenge و Scalak را بازی نکرده باشید، قطعا از چالش‌های این بازی تعجب خواهید کرد. اگر بخواهیم ساده بگوییم، این بازی نسخه تکامل یافته بازی‌های پازلی اسلایدی است که شما در آن باید تیکه‌های پازل را تکان دهید تا بتوانید یک راه خروجی یا یک شکل خاص بسازید. اما تفاوت این بازی این است که علاوه بر تکان دادن تکه‌ها، شما باید با چرخاندن، جفت کردن و بسیاری از تعامل دیگر معماهای بازی را حل کنید.

همانطور که گفتیم، هسته اصلی بازی در مورد چرخاندن تکه‌های پازل است. در ابتدا شما با انگشت خود تکه‌ها را جابجا می‌کنید و این عمل را بر روی یک صفحه و یک بُعد انجام می‌دهید. اما بعد از چند مرحله می‌بینید که سطوح و ابعاد دیگری نیز وارد جریان می‌شوند و شما باید با چرخاندن آن‌ها بهترین راه را برای حل پازل دریابید.

یکی از ویژگی‌های مثبت بازی‌های این استدیو کوچک، طراحی گرافیکی و هنری زیبا و چشم نواز آن است. ترکیب چراغ‌های نئونی، رنگ‌های جذاب و هندسه پازل‌ها شما را مجذوب خود خواهد کرد و قطعا از لحاظ بصری از این بازی ساده اما پیچیده لذت خواهید برد. تقریبا تمامی عناصر پازل‌ها حرکت و فیزیک خوبی دارند که یک حس لذت بخش خاصی در درون مغز انسان ایجاد می‌کند. ترکیب این عمل، یعنی تکان‌دادن پازل‌ها برای ایجاد یک تصویر چشم نواز در مراحل مختلف بازی، با موسیقی Lo-Fi و آرام بخش باعث می‌شود که این بازی یک تجربه سبک و آرام را برای شما به ارمغان بیاورد.

البته این بازی بی نقص و مشکل نیست و نباید به راحتی بهترین امتیاز را به آن داد. شاید بتوان گفت که مهم‌ترین مشکل این بازی نبود یک قابلیت برای راهنمایی کردن بازیکن در هنگام گیرکردن و یا سخت بودن بیش از حد مراحل است. هرچند بازی بیش از 100 مرحله جذاب و متنوع دارد، در برخی از مراحل قطعا برای حل پازل‌های بازی به مشکل برخواهید خورد ولی بازی هیچ راهی برای نشان دادن راه یا راهنمایی کوچک ندارد و سازندگان می‌توانستند با اعمال یک رویکرد خیلی ساده و با نشان دادن یک راهنمایی کوچک (مثلا به حالت یک انگشت که یک تکه از پازل را جابجا می‌کند) بازیکن را به‌تر به مقصد برسانند. این مسئله مخصوصا در این بازی که هیچگونه زبان خاص یا نوشته خاصی ندارد نیز جلوه بیشتری پیدا می‌کند.

در مجموع این بازی با قیمت تقریبا 1 و نیم دلار می‌تواند ساعت‌ها با محتوای خود شما را جذب کند و اگر به دنبال یک تجربه پازل متنوع با موسیقی، طراحی بصری و پازل‌های چالشی هستید، قطعا به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بازی OXXO را تجربه کنید.