اگر متولد دهه 70 یا قبل از آن باشید، قطعا نام بازی همسایه آزاری یا همسایه جهنمی را شنیده‌اید. این بازی بسیار جذاب و پرطرفدار که سال‌ها پیش روی PC عرضه شد، توانست در میان بازیکنان مخصوصا بازیکنان ایرانی جایگاه خاصی پیدا کند؛ بطوریکه اگر شما در دهه 80 کامپیوتری در خانه خود داشتید و اهل بازی بودید، احتمالا این بازی بر سیستم شما نصب شده بود.

حالا بعد از گذشت بیش از یک دهه از عرضه نسخه اول این بازی، نسخه اندرویدی آن نیز بر گوگل پلی عرضه شده است که می‌خواهیم آن را به شما معرفی کنیم.

این بازی رسما یک برنامه تلویزیونی است که شما در آن نقش یکی از شخصیت‌های اصلی این نمایش یعنی Woody را بازی می‌کنید و باید با کلک‌ها و روش‌های مختلف و با خوردکردن اعصاب همسایه خودتان، بینندگان را جذب برنامه کنید تا درصد تماشا آن بالا برود و هر قسمت جایزه دریافت کند. انواع و اقسام ترفندهای جالب مثل استفاده از تله، خراب کردن دوربین، کثیف کردن اتاق‌های خانه آقای همسایه و بسیاری کارهای دیگر از جمله اذیت و آزارهایی می‌باشد که می‌توانید بر سر آقای همسایه دربیاورید.

زمان بندی و ترتیب بندی عمل‌هایی که می‌خواهید انجام دهید بسیار مهم است و به همین دلیل بر استفاده از تاچ و حساسیت آن تلاش ویژه‌ای صورت گرفته؛ هرچند هر از گاهی به مشکلاتی در کنترل کاراکتر برخواهید خورد. گرافیک بازی نسبت به نسخه‌های PC تغییر چندانی نکرده است و می‌توان گفت این بازی رسما یک پورت از نسخه کامپیوتری روی اندروید (و در آینده iOS) است. موسیقی بازی برای بازیکنان قدیمی نوستالژیک و خاطره آور است و برای بازیکنان جدید در حد و اندازه یک بازی رایگان اندرویدی مطلوب است.

اگر به دنبال یک بازی می‌گردید که به‌صورت تفریحی آن را بازی کنید و به دنبال چند دقیقه خندیدن و اذیت و آزار آقای همسایه هستید، پیشنهاد می‌کنیم که بازی Neighbours From Hell را روی گوشی اندروید خود تجربه کنید.