چیدن اجسام و مرتب کردن آن‌ها به صورت غریزی در آدمیزاد قرار داده شده است. برای مثال لذت زمانی را تصور کنید که تمامی اجسام داخل یک خانه را مرتب و منظم بر سر جایشان چیده‌ و مرتب کرده‌اید. بر همین اساس سبکی از بازی‌ها به نام Match 3 ساخته شد. در این سبک هدف و اساس بازی بر پایه‌ی چینش سه تایی اجسام شبیه به هم بنا شده است.

یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی نیز که در همین سبک ساخته شده است می‌توان به Candy Crush اشاره کرد که به یکی از موفق‌ترین بازی‌های موبایلی تبدیل شد. بازی‌سازان داخلی نیز سعی کردند بازی‌های با کیفیتی در این زمینه منتشر کنند که در ادامه با بررسی یکی از این بازی‌ها به نام نارچین از استودیوی شاه غول همراه شما هستیم.

در بازی نارچین سعی شده با اضافه نمودن المان‌های فرهنگی و داخلی به بازی، بیشتر بازی را با سلیقه‌ی بازیکنان ایرانی هماهنگ کنند و بازیکنان بیشتری را ترغیب به تجربه‌ی این بازی کنند. طراحی و گرافیک بازی بیشتر افراد کم سن و سال را هدف قرار داده است و سعی کرده بازی را برای آنان جذاب جلوه دهد.

چیدن میوه‌ها با کمک آهوخان

در مراحل ابتدایی بازی بسیار ساده شروع می‌شود و با روندی صعودی سخت تر و سخت تر می‌شود. البته که هر چه بیشتر پیش می‌روید، بازی از المان‌های جدیدش رونمایی می‌کند و شما را شگفت‌زده می‌کند. از عنکبوت خندانی که در پی دزدیدن میوه‌هاست و شما باید جلویش را بگیرید گرفته تا میوه‌های یخ زده و بلوک‌های ثابت که در مراحل بالاتر، کار را برای شما سخت و سخت‌تر می‌کنند. بازی در حال حاضر دارای 5 سرزمین مختلف است که در هر کدام حدود 100 مرحله وجود دارد که تنوع خوبی را برایتان مهیا می‌کند تا مبادا بازی برایتان تکراری شود.

اصل گیم‌پلی بازی بر این اساس بنا نهاده شده است که شما باید تعداد میوه را در تعداد محدودی حرکت و چیدنشان در ردیف‌های سه تایی یا بیشتر، از بین ببرید و امتیاز کسب کنید. نکته‌ی جالب اینجاست که به ازای هر حرکتی که پس از پایان بازی برایتان باقی بماند، یک موشک در ردیف‌ها کار گذاشته می‌شود که امتیاز زیادی را برای شما در پی خواهد داشت و باعث می‌شود مرحله را با سه ستاره به پایان برسانید.

در بازی راهنما و کمک‌هایی نیز گنجانده شده است که در مواقع سختی به کمک شما می‌آیند و شما را از مخمصه بیرون می‌آورند. از لرزاندن میوه‌هایی که می‌توانند سه تایی شوند گرفته تا چکشی که می‌تواند یکی از میوه‌ها را از بین ببرد. بخشی به عنوان طاقچه نیز در بازی گنجانده شده است که در آن ماموریت‌های بازی نوشته شده است و در ازای تمام کردن آن‌ها، جوایزی را دریافت خواهید کرد.

در نارچین، میوه‌ها رو درست بچین!

هدایای روزانه، و گردونه نیز که این روز‌ها تقریبا در همه‌ی بازی‌های موبایلی دیده می‌شود، در نارچین هم دیده می‌شود. گرافیک و صداگذاری بازی نیز به خوبی طراحی شده و شما را در طول بازی راضی نگه می‌دارد.

اگر بخواهیم کمی هم از نقص‌های بازی بگوییم می‌توان به دو نکته اشاره کرد که البته تقریبا به عنوان نظر شخصی نیز می‌توان آن را به حساب آورد. اولی نمایش تبلیغ در پایان هر دو یا سه مرحله است که البته به عنوان یکی از راه درآمدی بازی با توجه به این که بازی رایگان است به حساب می‌آید و دومی تعداد محدود قلب‌ها در بازی است که پس از تمام شدن پنج قلبتان برای شارژ مجدد هر قلب باید حدود 30 دقیقه منتظر بمانید و یا در صورت لزوم می‌توانید آن‌ها را بخرید.

در نهایت می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که نارچین یک بازی خوش ساخت داخلی است که می‌تواند ساعت‌ها شما را به چالش بکشد، تا با چیدن میوه‌ها تا می‌توانید امتیاز بیشتری را در هر مرحله بدست آورید.

پیشنهاد می‌کنیم اگر به این سبک از بازی‌ها علاقه دارید، حتما این بازی را تجربه کنید و لذت ببرید.


معرفی ویدیویی بازی نارچین