شما در بازی Naraka Bladepoint Mobile در یک بتل رویال با ۶۰ بازیکن حضور می‌یابید که شامل محیط‌های زیاد و سناریوهای مختلفی است. این عنوان همچنین شامل سلاح‌ها و قهرمانان قدرتمندی است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در بازی پیروز شوید. در این مطلب قرار است به نکات و ترفندهای بازی Naraka Bladepoint Mobile بپردازیم، با ما همراه باشید.

کاراکترهای بازی Naraka Bladepoint Mobile

چندین نوع کاراکتر مختلف در این بازی وجود دارند و قدرت آن‌ها با رده‌بندی مشخص می‌شود. رده‌های بازی Naraka: Bladepoint شامل S, A, B و C است و قاعدتا کارکترهایی که در رده S قرار می‌گیرند، بهترین بوده و همچنین کاراکترهای رده C ضعیف‌ترین به‌حساب می‌آیند. به جز رنک، کاراکترهای بازی بنا بر مواردی مثل میزان دمیج، جابه‌جایی، کنترل و بازماندگی با هم تفاوت دارند و شما باید کاراکتر دلخواه خودتان را از میان آن‌ها انتخاب کنید.

تمرین و تست در بازی Naraka Bladepoint Mobile

پس از این‌که در مورد کاراکترها اطلاعات کسب کردید، نوبت به تمرین می‌رسد. شما می‌توانید از کاراکترهای بازی Naraka Bladepoint Mobile یکی از آن‌ها را انتخاب و تمرین کنید. شما با تجربه کردن بخش تمرینی، بازی با کاراکترها را یاد می‌گیرد و آن را بهتر درک می‌کنید. علاوه بر کاراکترها، می‌توانید سلاح‌های مختلف را هم تست کنید و با آن‌ها آزمون و خطا کرده تا متوجه شوید که با کدام سلاح‌ها راحت‌تر هستید. یادتان باشد که حتما زمان قابل‌توجهی را به این بخش اختصاص دهید.

تمرین و Tutorial

وقتی شما بازی Naraka Bladepoint Mobile را شروع می‌کنید، با بخش Tutorial آشنا می‌شوید. شما در این بخش اصول اولیه گیم‌پلی بازی را آموزش می‌بینید. این بخش را به هیچ‌وجه رد نکنید. این بخش اختیاری بوده، اما به شما چشم‌انداز خوبی از گیم‌پلی بازی می‌دهد و برای افراد تازه کار، ضروری است.

مبارزه در بازی Naraka Bladepoint Mobile

مبارزه در Naraka Bladepoint Mobile باعث می‌شود که رده شما در بازی بالا رود و شما با کشتن دشمنان، می‌توانید رنک خود را ارتقا دهید. اگر شما دشمنان بیشتری بکشید، وارد رنک‌های بالاتر شده و سلاح‌های قدرتمند در انجام این‌کار به شما کمک خواهند کرد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که جاخالی دادن را فراموش نکنند. جاخالی دادن طی مبارزات از شما محافظت می‌کند و باید حواستان باشد که هوشمندانه و به‌موقع از آن استفاده کنید.

وقتی شما روی زمین نیاز به Heal شدن دارید، بهتر است که مکان خود را از روی زمین به روی درخت تغییر داده و سپس خود را مداوا کنید. طی مبارزات همیشه تمام سلاح‌های خود را آماده نگه دارید و بهتر است که همیشه یک سلاح Melee در دست خود داشته باشید.

بازی Naraka Bladepoint Mobile
بازی Naraka Bladepoint Mobile

اگر مبارزات در این بازی برای شما دشوار هستند و با تمرین مداوم هم نتوانستید به اندازه کافی از این بازی لذت ببرید، می‌توانید یک شبیه‌ساز اندروید را روی کامپیوتر شخصی خود نصب کرده و با موس و کیبورد این بازی را تجربه کنید.

Questها و Bountyها را فراموش نکنید

Questها در هر مسابقه از بازی Naraka Bladepoint Mobile قابل مشاهده هستند و جوایز مختلفی از قبیل EXP، سکه و تجهیزات سلاح در ازای انجام آن‌ها به شما داده می‌شود. بین انواع Questها بهتر است که Bountyها را در اولویت کار خود قرار دهید. Bounty Quest به‌شما مکان قرارگیری دشمنان را نشان می‌دهد و کمک می‌کنند تا بهتر نقشه بچینید و راحت‌تر دشمنان را نابود کنید.

حملات خود را یاد بگیرید

۳ نوع حمله در بازی Naraka Bladepoint Mobile وجود دارند. این حمله‌ها شامل حمله عادی، حمله Focus و حمله Parry هستند. عملکرد هر کدام از این حملات با دیگری متفاوت است. وقتی شما در بازی پیشرفت می‌کنید، باید از این حملات با دقت بالایی بهره ببرید و قدم بعدی دشمنان خود را پیشبینی کرده تا از حمله آن‌ها جلوگیری کرده و به‌بهترین شکل ممکن به آن‌ها ضربه بزنید.

حملات ترکیبی خود را متنوع کنید

مطمئنا بازیکنان زیادی می‌توانند حملات شما را پیش‌بینی کنند، پس باید کار را برای آن‌ها سخت کنید. برای مثال یک کمبوی ۳ حرکتی شامل ۲ حمله معمولی و یک حمله Focus بسیار محبوب ولی کاملا قابل پیش‌بینی است. شما نباید زیاد از این کمبو استفاده کنید.

سلاح‌های خود را تغییر دهید

هنگام مبارزه در این بازی بهتر است که سلاح‌های خود را تغییر دهید تا به قدرت بیشتری برسید. شما می‌توانید چندین سلاح را در Inventory خود نگه‌دارید و در هنگام مبارزه سلاح‌های خود را به‌سرعت عوض کرده تا دشمن را گیج کنید. تغییر سلاح در هنگام مبارزه زمینه‌ساز ترکیب‌های قدرتمندی می‌شود و با انجام این‌کار، دشمن به‌راحتی زمین‌گیر شده و شما برنده نبرد می‌شوید. 

استفاده از سکه‌های Dark Tide در بازی Naraka Bladepoint Mobile

سکه‌های Dark Tide به‌شما کمک می‌کنند تا آیتم‌های بازی را خریداری کنید. شما می‌توانید چندین آیتم buff را برای هیروی خود بخرید تا او در بازی قوی‌تر ظاهر شود. برای دریافت این سکه‌ها در بازی، باید دشمنان را نابود کنید. همچنین با برد در هر بازی چندین آیتم به‌دست می‌آورید و احتمال دارد که یکی از این آیتم‌‌ها سکه‌های Dark Tide باشد. چندین Rift Dealer این سکه‌ها را از شما گرفته و در ازای آن به شما آیتم‌های لازم را ارائه می‌کنند. البته به یاد داشته باشید که این سکه‌ها همیشه در دسترس شما نمی‌مانند و پس از هر مسابقه Reset می‌شوند.

Talentهای جدید را آزاد کنید

قوی‌تر شدن در بازی Naraka Bladepoint Mobile همیشه به تلنت‌های شما بستگی دارد. با وجود این که کاراکترهای مختلفی در اختیار دارید، اما تمامی آن‌ها قدرتمند نیستند، می‌توانید تلنت‌های کاراکترها را به مرور زمان آزاد کنید تا آن‌ها در مبارزه قوی‌تر باشند. البته فراموش نکنید که شما پس از رسیدن به لول ۴ قادر به باز کردن تلنت‌ها هستید. برای انجام این‌کار باید مسابقه داده و کوئست‌های روزانه را تکمیل کنید. البته که چنین کارهایی اصلا دشوار نیستند و به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را پشت سر بگذارید.

از Grappling Hook زیاد استفاده کنید

Grappling Hook در سال‌های اخیر یکی از مورداستفاده‌ترین وسایل در بازی‌های مختلف شده و این وسیله در این بازی هم به‌درد شما می‌خورد. شما با استفاده از Grappling Hook می‌توانید به نقاط بلندتر بروید و همچنین می‌توانید با آن به دشمنان حمله کنید. این وسیله هم در دفاع و هم در حمله نقش غیرقابل انکاری دارد. شما همچنین با پرش بالای سر دشمن و نشانه‌گیری قلاب، می‌توانید مستقیم روی سر دشمن فرود آمده و او را در یک لحظه حذف کنید.

از Souljadeهای خود بهره ببرید

Souljadeها به شما Buffهای Passive مثل افزایش جان یا افزایش مقاومت در برابر دمیج را اعطا می‌کنند. با چنین توصیفی مشخص است که Souljadeها نقش زیادی در مسابقات ایفا می‌کنند. شما در هر بازی می‌توانید Souljadeها را پیدا و از آن‌ها استفاده کنید.

از آیتم‌های خود استفاده کنید

شما می‌توانید چندین آیتم را از دشمنان جمع کنید. برخی از آیتم‌ها به پیشروی شما در بازی کمک می‌کنند و همچنین برخی از آن‌ها چندان به‌درد شما نمی‌خورند. شما باید بدانید که چه آیتم‌هایی را برداشته و به چه آیتم‌هایی اهمیت ندهید. اگر شما آیتم‌های مشابهی را از بازی پیدا کردید، نگران نباشید چرا که شما می‌توانید آیتم‌ها را تعویض کنید. آیتم‌ها در تجربه بازی Naraka Bladepoint Mobile نقش کلیدی دارند. برخی از آن‌ها جان شما را پر می‌کنند، برخی دیگر مثل Dandelion در مخفی‌کاری تاثیر دارند و باید از آن‌ها در مواقع مناسب استفاده کنید.

بازی Naraka Bladepoint Mobile
بازی Naraka Bladepoint Mobile

انعطاف‌پذیر بودن را فراموش نکنید

بازی Naraka Bladepoint Mobile بازیکنان منعطف را فراموش نکرده و آن‌ها را بی‌نصیب نمی‌گذارد. برای مثال اگر شما گروهی از دیگر بازیکنان را موقع Heal کردن ببینید، باید به‌سرعت به سمت‌ آن‌ها حمله کرده و در چند ثانیه نابودشان کنید. وقتی می‌بینید ۲ بازیکن دیگر در حال مبارزه با یکدیگر هستند، صبر کنید تا یکی از آن‌ها کشته شده و سپس وارد مبارزه با بازمانده زخمی شوید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از مبارزه قبلی، سود ببرید. در اوایل هر بازی، بهتر است که تهاجمی بازی کنید و ترسی نداشته باشید. اگر شما در برخوردهای اولیه پیروز شوید، شانس بالایی برای تصاحب لوت (Loot) خوب دارید.

ساکن نباشید و حرکت کنید

سازنده بازی گفته که باید در این عنوان همیشه در حرکت باشید. اگر در بازی Naraka Bladepoint Mobile ساکن باشید و چندان از جای خود تکان نخورید، احتمال باخت شما زیاد است. این بازی فعالیت و حرکت زیادی را از بازیکنان طلب می‌کند و باید دائما با دشمنان روبه‌رو شوید و ترسی از شکست نداشته باشید. اگر دائم در حرکت نباشید، در برابر دشمنان آسیب‌پذیر هستید و آن‌ها به‌راحتی می‌توانند شما را شکست دهند.

شما در بازی Naraka Bladepoint Mobile همیشه می‌توانید بدون فکر به دشمنان حمله کرده و به سرعت بین آن‌ها گذر کنید تا آن‌ها را از پیش روی خود بردارید. مطمئن باشید که در این بازی ضرر نمی‌کنید و زنده می‌مانید. اگر تازه این بازی را شروع کردید، این مطلب را به خوبی بخوانید و آن را موقع تجربه بازی مرور کنید. شروع چنین بازی‌هایی ممکن است برای برخی از افراد دشوار باشد، اما با یادگیری اصول و تمرین کردن، کار سختی نخواهید داشت.