بازی‌های اطلاعات عمومی به تازگی بسیار پرطرفدار شده‌اند. این بازی‌ها نه تنها به افزایش سطح اطلاعات بازیکن کمک می‌کنند، بلکه به طور کلی می‌توانند سطح سواد جامعه را بالاتر ببرند و همین مهم باعث تاثیر مثبت در ابعاد مختلف زندگی روزمره افراد جامعه می‌شود که خود می‌تواند یکی از دلایل محبوبیت این سبک از بازی‌ها باشد.

بازی‌هایی نظیر یوتنکیو، مسابقه بزرگ و Quiz of Kings از جمله بازی‌های خوبی هستند که می‌توانید در این سبک تجربه کنید و تا می‌توانید سطح اطلاعات خود را محک بزنید و آن را تقویت کنید.

بازی موییز که از تازه‌ نفس‌های این سبک به حساب می‌آید، از آن دسته بازی‌هاییست که پتانسیل خوبی برای رقابت با نمونه‌های مشابه داخلی و خارجی دارد و می‌تواندحسابی شما را سرگرم کند. پس با ما تا انتهای این نقد و بررسی همراه باشید تا شما را بیشتر با این بازی آشنا کنیم.

رقابت به دو صورت آنلاین و آفلاین

بازی موییز سعی کرده علاوه بر نوآوری در طراحی، قسمت رقابت را نیز نوآورانه طراحی کند. بازی دارای سه حالت اصلی بازی آفلاین، نیمه آنلاین و آنلاین است که در هر سه حالت این بازی‌ها نیز چندین حالت دیگر وجود دارد که ترکیب نسبتا خوبی از انواع مود گیم‌پلی را برایتان فراهم می‌سازد تا مبادا بازی برایتان حوصله سر بر و یا تکراری شود.

البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که حالت کاملا آنلاین بازی تنها زمانی آزاد خواهد شد که به سطح 5 بازی رسیده باشید و تجربه کافی کسب کرده باشید. بانک سوال بازی از تنوع خوبی برخوردار است و به این زودی‌ها قرار نیست که سوال‌ها برایتان تکراری شوند.

سوالات در حوزه‌های مختلف از جمله جغرافیا، ورزش، علم و فناوری، تقریح و سرگرمی، تاریخی، هنر و ادبیات و اطلاعات عمومی دسته‌بندی شده‌اند تا به دلخواه بتوانید در حوزه‌ای که بیشتر اطلاعات و تجربه دارید، به رقابت بپردازید.

رقابت با دوست و غریبه

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب بازی که می‌توان به آن اشاره کرد امکان اضافه کردن دوستان خود در بازی است که نه تنها جذابیت بازی را دو چندان می‌کند بلکه می‌توانید رقابت سالمی را با دوستان خود تجربه کنید و لذت ببرید. در هر حالت از بازی شما با 10 سوال در حوزه‌ی انتخابی رو به رو خواهید شد که باید به همگی آن‌ها بدرستی پاسخ دهید و به محض انتخاب پاسخ غلط در یک سوال باید مجددا بازی را از نو شروع کنید. در هر سوال سه کمک برای شما در پایین صفحه قرار داده شده است که شامل تیک، شانس و بمب است که هر کدام مقداری از سکه از شما کم می‌کنند.

البته امکان تماشای تبلیغ و یا استفاده از سکه نیز در صورت باخت وجود دارد که امکان ادامه بازی را برایتان فراهم می‌کند. در تنظیمات بازی شما می‌توانید سطح جزییات و گرافیک بازی را نیز تغییر دهید و حتی حالت کم مصرف را روشن کنید که خود نوید بخش اجرای بازی حتی بر روی موبایل‌های رده پایین است.

امکان ثبت تیکت در بخش پشتیبانی و حتی افزودن سوال پیشنهادی به بانک سوال بازی نیز از نکات جالب توجه بازی موییز است که شاید بتوان در کمتر بازی ساخت داخل آن‌ها را مشاهده کرد. امکان شخصی سازی پروفایل، تایید شماره موبایل، وجود بخش جوایز روزانه و دستاورد‌ها و حتی وجود یک لیدربورد کامل نقاط مثبت بازی موییز به حساب می‌آیند.

از نقاط ضعف بازی نیز می‌توان به رابط کاربری نسبتا ضعیف آن اشاره کرد. رابط کاربری بازی کمی گیج کننده و با لگ و گیر کردن همراه است و از نظر من، سازنده باید زمان بیشتری را برای طراحی یک رابط کاربری عامه پسند و زیبا اختصاص می‌داد. صدا گذاری و موزیک‌های بازی نیز کمی تکراری و ساده هستند و با اضافه شدن چند آهنگ جدید به بازی، شاهد لذت بیشتر در هنگام بازی کردن خواهیم بود. چند مشکل نیز در قسمت دوئل بازی مشاهده شد که سازنده باید هر چه سریع‌تر آن‎‌ها را نیز حل کند.

در نهایت می‌توان گفت بازی موییز از استودیوی ماورا، یک بازی با سطح بالا در سبک خود است، که پیشنهاد می‌کنیم همین حالا این بازی را دانلود و نصب کنید و از بازی کردن آن لذت ببرید.


معرفی ویدیویی بازی موییز