این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


نقش کارت گرافیک در استخراج بیت کوین

استخراج رمزارز اصطلاحی است که اکنون آشناست. اما اغلب، مردم دقیقاً فرآیند یا ابزارهای مورد استفاده برای استخراج ارز دیجیتال را نمی‌دانند. برای استخراج، به خرید پردازنده‌ها، خرید کارت گرافیک یا قدرت پردازش ASIC نیاز است. واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) سالهاست که مورد استفاده قرار گرفته است. شاید تعجب کنید که چرا از GPU برای ماینینگ استفاده می‌شود، پاسخ ساده این است که آنها نسبت به CPU ها و ASIC صلاحیت بیشتری دارند. با این حال، برای درک نقش کارت گرافیک در استخراج بیت کوین، باید عوامل دیگری را نیز معرفی کنیم.

GPU چیست؟

واحد پردازش گرافیکی (GPU) کارت‌هایی هستند که در ابتدا برای تولید و افزایش سرعت تصاویر در دستگاه‌های الکترونیکی ساخته شده‌اند.  GPU ها عموما برای صنعت بازی ساخته شده‌اند. پردازنده‌های گرافیکی نیز تراشه‌های رایانه‌ای هستند که محاسبات ریاضی سریع را فقط برای ارائه تصاویر انجام می‌دهند. با این حال، ظهور ماینینگ ارزهای دیجیتال، تولیدکنندگان را وادار کرد تا طرح‌های خود را متناسب با ماینرها تغییر دهند.

نقش کارت گرافیک در استخراج ارزهای دیجیتال

هنگامی که استخراج رمزارز در سال 2009 آغاز شد، واحدهای پردازش مرکزی (CPU) پردازنده ماینینگ بودند. با این حال، محدودیت‌های خود را داشت. یک GPU استاندارد می‌تواند سرعت پردازش 3200 دستورالعمل 32 بیتی را در هر ساعت اجرا کند. در مقایسه با قدرت پردازش CPU، این سرعت 8000 برابر بیشتر است. این واحدها وظیفه انجام محاسبات ریاضی را بر عهده دارند. پردازنده‌های گرافیکی به دلیل وجود ALU می‌توانند محاسبات بیشتری را انجام دهند و این باعث می‌شود در حین استخراج خروجی بهتری داشته باشند.

پردازنده‌های گرافیکی می‌توانند چندین کار را انجام دهند و به همین دلیل است که ماینرها آنها را ترجیح می‌دهند. از GPU ها می‌توان برای استخراج با الگوریتم‌های مختلف روی زنجیره‌ها استفاده کرد. همچنین، می‌توانید به سرعت GPU خود را بفروشید زیرا می‌توان از آن‌ها برای مقاصد دیگری به غیر از استخراج استفاده کرد. برای ماینینگ، ماینرها باید به جای یک واحد، چندین پردازنده گرافیکی برای ریگ‌های ماینینگ راه اندازی کنند. برای فعال کردن عملکرد صحیح GPU ها به SSD و RAM کافی نیاز دارید.

برای راه اندازی یک ریگ GPU، ماینر باید چندین پردازنده گرافیکی را به یک CPU ساخته شده خاص متصل کند تا ظرفیت پردازش کلی را افزایش دهد. ماینر به مقدار کافی RAM، SSD و سیم‌های مربوطه نیاز دارد. همچنین به یک ساختار پشتیبانی و یک سیستم خنک کننده برای ساخت سیستم خود نیاز دارد. اکثر ماینرها پلتفرم‌های خود را خودشان می‌سازند و بنابراین ممکن است به دانش فنی و خرید لپ تاپجدیدنیاز داشته باشید. با این حال، یک ماینر احتمالی می‌تواند آموزش‌ها را در یوتیوب تماشا کند یا یک دستگاه از پیش ساخته شده مانند PandaMiner B5 plus سفارش دهد.

نقش کارت گرافیک در استخراج بیت کوین

چگونه GPU ها در استخراج ارزهای دیجیتال کمک می کنند؟

استخراج ارزهای دیجیتال در ابتدا با استفاده از CPUانجام می‌شد. با این حال، سرعت پردازش محدود و مصرف انرژی بالا منجر به خروجی محدود شد و فرآیند ماینینگ مبتنی بر CPU را ناکارآمد کرد. استخراج مبتنی بر GPU مزایای متعددی را نسبت به استفاده از CPU ارائه می‌دهد. یک GPU استاندارد، مانند Radeon HD 5970، سرعت پردازشی با اجرای 3200 دستورالعمل 32 بیتی در هر ساعت را دارد که 800 برابر بیشتر از سرعت یک CPU است که تنها 4 دستورالعمل 32 بیتی را در هر ساعت اجرا می‌کند. این ویژگی GPU است که آنها را برای استخراج ارزهای دیجیتال مناسب و بهتر می‌کند، زیرا فرآیند استخراج به کارایی بالاتری در انجام انواع مشابه محاسبات تکراری نیاز دارد. دستگاه ماینینگ به طور مداوم سعی می‌کند هش‌های مختلف را به طور مکرر با تغییر تنها یک رقم در هر تلاش رمزگشایی کند.

GPU ها همچنین به تعداد زیادی واحد منطقی حسابی ALU مجهز هستند که وظیفه انجام محاسبات ریاضی را بر عهده دارند. با ALU ها، GPU قادر به انجام محاسبات بیشتری است که منجر به بهبود خروجی برای فرآیند استخراج کریپتو می‌شود.

نقش کارت گرافیک در استخراج بیت کوین

چرا GPU برای استخراج بیت کوین بهتر از CPU است؟

قبل از ظهور پردازنده‌های گرافیکی برای محاسبه الگوریتم بیت‌کوین، از CPU استفاده می‌شد. با این حال، GPU به دلیل معماری پردازش موازی، تصاویر را سریعتر از یک CPU ارائه می‌دهد. این همان چیزی است که GPU را قادر می‌سازد تا چندین محاسبات را همزمان انجام دهد. از طرفی یک سی پی یو این ظرفیت را ندارد. شما می‌توانید با استفاده از پردازنده‌های چند هسته‌ای به قدرت پردازش مشابهی دست پیدا کنید. این پردازنده‌ها می‌توانند با ترکیب بیش از یک CPU روی یک تراشه، محاسبات را در کنار یکدیگر انجام دهند. هر کامپیوتر دارای یک CPU است که می‌تواند یک محاسبات را سریعتر از یک GPU انجام دهد. CPU ها برای انجام وظایف و عملیات محاسباتی اولیه طراحی شده‌اند.

CPU واحدهای منطقی محاسباتی کمتری دارد و عملکرد آن کند است. با این حال، همچنان می‌توانید سکه‌هایی مانند Hold Coin، Nexus، Zcash استخراج کنید. از طرف دیگر، از GPU می‌توان برای استخراج سکه‌هایی مانند اتریوم، بیت کوین گلد، مونرو، الکترونیوم و بسیاری دیگر استفاده کرد. در مقایسه با استخراج GPU و استخراج CPU، ASIC ارجحیت بیشتری دارد. ماینینگ-سخت افزار آن الگوریتم‌های بسیار پیچیده‌ای را حل می‌کند. از سوی دیگر، سخت‌افزار استخراج GPU و CPU به ترتیب الگوریتم‌های گرافیکی و الگوریتم‌های مبتنی بر پردازنده را رمزگشایی می‌کنند.

مزایای استخراج GPU

 1. پردازنده‌های گرافیکی در محاسبات پیچیده بسیار کارآمد هستند.
 2. می‌توانید به سرعت آنها را دریافت کنید.
 3. قابل ارتقا هستند.
 4. سخت افزار استاندارد
 5. ارزش قابل فروش مجدد دارند.

معایب استخراج GPU

 1. مصرف برق بالا.
 2. آنها به اندازه ASIC ها موثر نیستند.
 3. در مقایسه با ASIC، پردازنده‌های گرافیکی از نظر کارایی کلی قدرت کمتری دارند.
 4. ممکن است برای استخراج به تجهیزات بزرگی نیاز داشته باشید.
 5. آنها محدود به استخراج سکه‌های خاص هستند.
 6. قیمت کارت گرافیک نسبت به قیمت سی پی یو بیشتر است

 نتیجه گیری:

پردازنده‌های گرافیکی سال‌هاست که وجود دارند، اما با رقابت دستگاه‌های پیشرفته و جدید روبرو هستند. آنها شامل آرایه‌های قابل برنامه ریزی میدانی FPGA و مدارهای مجتمع خاص برنامه ASIC هستند که در انجام محاسبات هش، عملکرد بهتری برای مدیریت بلاک چین در ارزهای دیجیتال، نسبت به CPU دارند.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.