Ubisoft نامی آشنا در صنعت ویدیو گیم است و کمپانی بزرگی به حساب می‌آید. سال‌ها پیش این کمپانی همانند استدیو‌های دیگر بازی‌سازی، متوجه وجود پتانسیل بالای پلتفرم موبایل برای عرضه‌ی بازی شد. از آن زمان تا به حال بازی‌هایی از جملهReyman Adventures و در همین اواخر نیز بازی Tom Clancy’s Elite Squad را روی پلتفرم موبایل عرضه کرده است.

حال در در این مقاله قصد بر این است که بازی Mighty Quest را به شما معرفی کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

اکثر بازیکنان، Ubisoft را با سری بازی‌های Rainbow Six و Assassin’s Creed و البته که باگ‌های فراوان آن می‌شناسند. این کمپانی فرانسوی پیشینه‌ی خوبی دارد اما در حال حاضر به دلیل وجود مشکلات فنی بسیار در بازی‌هایش و‌ توجه نکردن به خواسته‌ی مخاطبانش کمی بد نام شده است. اما هنوز هم شاهد موفقیت‌های فراوانی در بازی‌های منتشر شده در این استودیو هستیم.

بازی Mighty Quest اولین بار در سال 2015 با نام The Mighty Quest For Epic Loot برای کامپیوتر‌های شخصی منتشر شده است و حدودا ۴ سال بعد در سال 2019 نسخه‌ی بهینه شده‌ی این بازی برای موبایل‌های شخصی به صورت رایگان منتشر شد.

بازی Mighty Quest در سبک نقش آفرینی و ماجراجویی است‌. داستان بازی از این قرار است که شما شوالیه مورد اعتماد پادشاه هستید و برای پیدا کردن گنج‌های فراوان به سرزمین‌های مختلف سفر می‌کنید. گیم پلی مبارزات بازی از دو عنصر ساده‌ی جا خالی دادن و ضربه زدن استفاده کرده است؛ اما سازندگان بازی تصمیم گرفته اند تا برای تنوع بیشتر قدرت‌های مختلفی هم به قابلیت‌های شخصیت اصلی بازی اضافه کنند اما نقطه‌ی قوت بازی این است که شما حتی با یک انگشت نیز می‌توانید بازی کنید.

مبارزات ساده اما جذاب

نقشه و محیط‌های بازی بسیار متنوع طراحی شده و در هر یک از مراحل با کمی گشتن می‌توانید تعدادی صندوقچه‌ی گنج پیدا کنید اما در واقع هدف اصلی، رسیدن به نقطه‌ی پایان هر مرحله است. هر مرحله از بازی دارای ۲ الی ۴ قسمت است که بعد از به پایان رساندن همه‌ی این قسمت‌ها، مرحله به پایان می‌رسد.

خوشبختانه به جز مراحل اصلی، مراحل فرعی نیز در بازی جای داده شده است که تجربه کردنشان خالی از لطف نیست و به جذابیت و تکراری نشدن بازی کمک بسزایی میکند. بازی Mighty Quest دارای بخش Arena نیز هست که در این بخش شما با قهرمان خود به نبرد با قهرمان بازیکنان دیگر می‌روید.

دشمنان بازی نیز از تنوع خوبی برخوردار هستند و هر کدام قدرت و نقطه‌ ضعف خاص خود را دارند. باس فایت‌‌ها در بازی به خوبی گنجانده شده‌ است و هر کدام می‌توانند به نوعی شما را درگیر خود کنند. 

کاراکتر‌های بازی متنوع طراحی شده است.

مراحل از نظر بصری متنوع طراحی شده است و هر کدام از مراحل از نظر بصری دارای ویژگی‌های مختص به خود هستند و در کل می‌توان گفت که کیفیت بصری بازی خوب و قابل قبول است.

یکی دیگر از نکات مثبت Mighty Quest سیستم ارتقا و شخصی سازی آن است. این سیستم به شما اجازه می‌دهد که زره، سلاح و ظاهر کاراکترتان را در ۷ قسمت شخصی سازی کنید که با پیدا کردن آیتم‌های مختلف یا خریدن و حتی ساختن آن‌ها، می‌توانید از آن‌ها برای افزایش میزان سلامتی و قدرت کاراکترتان استفاده کنید.

سیستم ارتقا و شخصی سازی Mighty Quest یکی از بزرگ ترین نقاط قوت آن است.

در بازی به شما اجازه داده شده است که از حیاط و محیط رو به روی قصر برای حفر کردن معدن سنگ آهن و طلا استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید بنا‌های دیگری هم در این محیط برای خود بسازید.

در Mighty Quest از اسکین‌ها و سلاح‌های مخصوص بازی‌های دیگر کمپانی Ubisoft استفاده شده است. همانند وجود زره و اسکین یکی از محبوب ترین شخصیت‌های اصلی سری بازی Assassin’s Creed، یعنی Ezio که همه‌ی طرفداران قدیمی این سری بازی با آن خاطره‌های خوشی دارند. اسکین‌ها و سلاح‌های بازی‌ Might & Magic و For Honor نیز در این بازی وجود دارد. به تازگی هم تعدادی اسکین از بازی Rainbow Six Siege به این بازی آمده است. خوشبختانه گرفتن این‌ها هیچکدام نیاز به خرید درون برنامه‌ای ندارد و فقط نیاز به کمی صبر و بازی کردن دارد.

Mighty Quest ساخت Ubisoft اما بدون باگ

یوبیسافت این بار سنت شکنی کرده و سعی کرده Mighty Quest را با کمترین باگ ممکن بسازد و نتیجه یک بازی خوب و روان است. از نظر صوتی هم بازی قابل قبول است هر چند که می‌توانست بهتر هم باشد‌.

شاید Mighty Quest بهترین بازی کمپانی Ubisoft بر روی موبایل نباشد اما اثری سرگرم کننده و با کیفیت است که می‌تواند شما را ساعت‌ها مجذوب خودش کند. این بازی خوش ساخت بر روی گوگل پلی، بیش از پنج میلیون بار دانلود شده است و توانسته است میانگین نمره‌ی ۴.۱ را از سوی بازیکنان دریافت کند.