بازی‌های اکشن را میتوان یکی از محبوب ترین دسته بندی بازی‌ها دانست. این روزها بازی‌های اکشن از انواع مختلف و با سبک‌های گوناگون تبدیل به جزئی جدا ناپذیر از دنیای بازی‌های ویدیویی شده اند.

امروز در بازیاتو قصد بررسی عنوانی جدید از همین دسته بندی را داریم. این بازی که دفاع ترکیبی نام دارد در سبک دفاع از قلعه(تاور دیفنس) است و توسط استودیو A3 منتشر شده است. استودیویی که عنوانی مثل بن تن مبارز در کارنامه خود دارد.

در صورتی که علاقه مند به بازی‌های اکشن و به خصوص سبک دفاع از قلعه(تاور دیفنس)هستید پیشنهاد میکنیم این مطلب را از دست ندهید. در معرفی و بررسی یک عنوان کم حجم و هیجان انگیز همراه ما باشید.

بازی دفاع ترکیبی

ارتقا به سبک A3

بازی دفاع ترکیبی چندان گیم پلی پیچیده‌ای ندارد. مثل سایر بازی‌های این سبک مسیری برای دشمنان شما وجود دارد و شما باید با ساخت تانک‌های خود در کنار این جاده و قراردادن آن‌ها در جایگاه‌های مشخص شده مانع از عبور دشمنان و رسیدنشان به قلعه شوید.

با کشتن و نابود شدن شدن هرکدام از دشمنان مقداری سکه به شما داده میشود و شما با سکه‌های خود میتوانید تانک‌های جدید خریداری کنید. همچنین قابلیت ارتقای تانک‌های موجود نیز وجود دارد. سی سطح متفاوت برای تانک‌ها وجود دارد.

نحوه ارتقای تانک‌ها کمی متفاوت و در نوع خود جالب است. شما برای ارتقای تانک‌های خود باید دو تانک در سطح پایین تر را ترکیب کنید تا تانکی با سطح بالاتر داشته باشید. البته شما میتوانید تانک سطح مورد نظر خود را نیز بخرید. البته برای امکان سطح مورد نظر ابتدا باید یک تانک در آن سطح بسازید.

بازی آفلاین مرج دیفند

بینهایت موج حمله

در کنار تانک‌ها دو آیتم نیز وجود دارد که شامل نیرو‌های ویژه یخ و آتش هستند. شما میتوانید با خریدن و اضافه کردن این نیروها به تانک مورد نظر خود مدتی تانک خود را قویتر کنید. نیروی یخ باعث کند شدن دشمنان و نیروی آتش باعث قوی تر شدن گلوله‌های تانک‌هایتان میشود.

سازنده بازی دفاع ترکیبی میتوانست با مشخص کردن تایم باقی مانده هر کدام از این نیروها در کنار تانک و همچنین امکان ارتقای این نیروهای ویژه به جذابیت بازی بیفزاید.

بازی دفاع ترکیبی بینهایت است و بعد از نابود کردن تعدادی دشمن وارد موج جدیدی میشوید. در هر پنج موج حمله نیز یک دشمن بزرگتر و قویتر از سایر دشمنان وارد جاده میشود. عدم وجود دشمنان گوناگون و متفاوت میتواند بازی را در طول مدت کمی کسالت بار کند.

بازی آفلاین موبایلی دفاع ترکیبی

در کنار نبود دشمنان گوناگون و متفاوت که بتوانند بازی را از حالتی کسالت بار خارج کنند، محیط بازی نیز تغییر نمیکند و دائما یکسان است. شما فقط در یک محیط و در یک جاده مبارزه میکنید.

سازنده میتوانست با اضافه کردن محیط‌های جدید و یا اضافه شدن جاده‌های دیگر بعد از چند موج حمله بازی را جذاب تر کند و از یکنواخت شدن بازی جلوگیری کند. با توجه به طولانی بودن و بینهایت بودن بازی این نکات میتوانند بعد از مدتی برای کاربر ازاردهنده باشند.

از دیگر نقاط ضعف بازی دفاع ترکیبی میتوان به نبود اطلاعات مناسب در مورد تانک‌ها اشاره کرد. بهتر بود سازنده قدرت و قابلیت هر سطح از تانک‌ها را مشخص کند.

بازی موبایلی دفاع ترکیبی

بازی از نظر گرافیکی و همچنین صداگذاری نیز قابل قبول و راضی کننده است. استفاده از رنگ‌های مختلف و استفاده از گرافیکی نه چندان خشک و خشن بازی را برای تمام سنین مناسب کرده است.

در مجموع میتوان بازی دفاع ترکیبی را بازی ای مناسب؛ با گیم پلی ساده و حجم مناسب و در عین حال چالش برانگیز دانست. همچنین بسته‌های پرداخت درون برنامه بازی قیمت مناسبی دارند و با یکبار خرید میتوانید تا حد قابل قبولی پیشرفت کنید.

در صورتی که علاقه‌مند به سبک دفاع از قلعه و بازی‌های اکشن هستید این بازی کم حجم میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.