این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


افرادی که به سبب شغل‌شان دائم در سفر هستند معمولا ترجیح می‌دهند از هواپیما برای سفرهای کاری‌شان استفاده کنند تا بتوانند زمان کمتری را در مسیر باشند و وقت کمتری از آن‌ها گرفته شود. خرید بلیط هواپیما برای کسانی که دائم در سفرهای کاری هستند موضوعی رایج است و جالب است بدانید بعضی افراد در طول هفته تا ۲۰ بار هم بلیط پرواز داخلی را تهیه می‌کنند؛ این افراد بیشتر کسانی هستند که برای امور کاری، قراردادهای تجاری و شرکت در همایش‌ها به سفر می‌روند.

 معمولا این افراد ترجیح می‌دهند بلیط خود را از نوع سیستمی تهیه کنند چراکه بلیط‌های سیستمی از دو ماه قبل از تاریخ پرواز قابل رزرو هستند و افرادی که در تاریخ‌های مشخصی جلسه و یا همایش دارند از این بلیط‌ها تهیه می‌کنند تا بتوانند برنامه ریزی بهتر و دقیق‌تری داشته باشند. همچنین بلیط‌های سیستمی قابلیت استرداد دارند و اگر در تاریخ جلسه یا همایش شما تغییری به وجود بیاید می‌توانید پس از کسر جریمه، مابقی پول بلیط‌تان را پس بگیرید.

 جالب است بدانید اگر بلیط شما از نوع سیستمی باشد حتی اگر از سفرتان جا بمانید، بازهم درصدی از مبلغ بلیط به شما بازگشت داده می‌شود که این درصد طبق جدول مشخص سازمان هوایی کشور ایران است. پس اگر سفر کاری در پیش دارید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر بلیط هواپیما علی بابا و از نوع سیستمی را تهیه کرده باشید می‌توانید حتی بعد از پرواز هواپیما هم بلیط خود را بازگشت دهید و پس از کسر جریمه مابقی پول خود را پس بگیرید.

اما مدیریت سفرهای کاری در هواپیما کمی متفاوت از سفرهای گردشگری هستند و در طول پرواز باید کارهایی را انجام دهید که کمک کنند تا سفر‌ کاری شما به بهترین نحو انجام شود. اگر بلیط هواپیما علی بابا تهیه کرده‌اید و یک سفر کاری در پیش دارید، در ادامه‌ی این مطلب مهم‌ترین وسایل و مهم‌ترین کارهایی را که باید در طول سفر انجام دهید را به‌صورت کامل بررسی کرده‌ایم تا سفر کاری شما به بهترین شکل صورت گیرد و سفر دلچسبی را تجربه کنید.

مهم‌ترین وسایل در طول پرواز

درطول پروازتان قطعا به وسایلی نیاز خواهید داشت که بعضی از این وسایل در سفرهای کاری بسیار ضروری است و همراه نداشتن این وسایل باعث می‌شود تا شما با مشکل مواجه شوید. درست است که همراه داشتن این وسایل ضروری است اما بسته به نوع سفر، ممکن است همراه داشتن بعضی از وسایل آنقدرها هم ضروری نباشد. پس در ادامه‌ی این مطلب، برای بررسی مهم‌ترین وسایل سفر کاری با ما همراه باشید.

نکاتی در مورد سفر با هواپیما

۱ـ پاور بانک

داشتن پاوربانک درطول سفر به شما کمک می‌کند تا بدون دغدغه‌ی تمام شدن شارژ تلفن همراه، به استفاده از آن بپردازید. البته سفرهای داخل کشور به هیچ عنوان سفرهای طولانی مدتی نیستند که باعث شوند شارژ تلفن همراه شما تمام شوند اما بهتر است برای اطمینان یک پاوربانک همراه خودتان داشته باشید و از آن در مواقع ضروری استفاده کنید. اما همراه داشتن یک پاوربانک در سفرهای کاری خارج از کشور، قطعا نیاز می‌شود و مطمئن باشید که بعد از خرید بلیط هواپیما و سوار شدن به هواپیما، داشتن یک پاوربانک به شما کمک می‌کند تا بتوانید بدون دغدغه از تلفن همراه‌تان استفاده کنید.

۲ـ لپ تاپ

داشتن لپ تاپ در سفرهای کاری بسیار واجب است. نه‌تنها برای طول جلسه و ارائه‌ی مطالب کاری به لپ تاپ‌تان نیاز خواهید داشت، بلکه شما می‌بایست درطول پرواز برای هماهنگی و برنامه‌ ریزی سفرتان از یک لپ تاپ استفاده کنید. اگر بلیط هواپیما علی بابا برای خارج از کشور را خریده‌اید و جلسه‌ی شما در یک کشور خارجی برگزار می‌شود این نکته را هم در نظر داشته باشید که معمولا ویندوز لپ تاپ‌های داخل ایران، به‌صورت اورجینال نیستند و گرچه در ایران به این موضوع اهمیتی داده نمی‌شود اما در کشورهای خارجی اگر ویندوز لپ تاپ شما اصل نباشد پس از اولین اتصال به اینترنت، دردسر بزرگی برای شما به‌وجود می آید و تحت پیگرد قضایی قرار می‌گیرید و ممکن است تجربه‌ی تلخی را برای سفر شما به همراه داشته باشد.

البته لازم به ذکر است این نکته فقط در لپ تاپ‌های ویندوزی وجود دارد و لپ تاپ‌هایی که سیستم عامل‌های دیگری دارند به چنین مشکلی برنمی‌خورند.

۳ـ کاغذ و قلم

قطعا در طول سفرتان به کاغذ و قلم احتیاج خواهید داشت. کاغذ و قلم شاید برای نوشتن یک آدرس به کارتان بیاید و شاید هم برای برنامه‌ ریزی سفرتان. در هرصورت فرقی نمی‌کند که برای چه کاری از کاغذ و قلم استفاده می‌کنید اما قطعا همراه داشتن کاغد و قلم در سفرهای کاری به شما کمک زیادی می‌کند.

۴ـ مدارک

همراه داشتن مدارک در تمامی سفرها لازم است اما در سفرهای کاری همراه داشتن مدارک بسیار مهم‌تر از دیگر سفرهاست. مدارک شما شامل بلیط هواپیما، شناسنامه، کارت ملی است که البته اگر سفر کاری  شما در خارج برگزار می‌شود پاسپورت هم به مدارک شما اضافه می‌شود. همچنین در سفرهای کاری معمولا قراردادهای خام کاری و دیگر موضوعات کاری هم بسیار مهم است و حتما باید چند نسخه از قراردادهای کاری‌تان به‌همراه داشته باشید. البته برای اطمینان بهتر است نسخه‌ی اسکن شده‌ی مدارک و قراردادهای کاری‌تان را هم به‌همراه داشته باشید.

چند نکته مهم در سفرهای کاری

۱ـ داشتن چمدان علاوه بر این‌که حمل و نقل شما را کمی سخت می‌کند باعث می‌شود در فرودگاه مبدا و مقصد نیز کمی معطل شوید. پس سعی کنید اگر به وسایل زیادی نیاز ندارید از همان کیف دستی‌تان استفاده کنید و آن‌را با خودتان به داخل کابین هواپیما ببرید و در قسمت مشخص شده قرار دهید. معمولا وزن مجاز کیف دستی در پروازهای داخلی و پروازهای خارجی متفاوت است و شرکت‌ها و ایرلاین‌های مختلف نیز، این مقدار را متفاوت اعلام می‌کنند اما در حالت کلی این وزن مجاز کیف دستی، حدود ۴ کیلوگرم است. درصورتی هم که مجبور به استفاده از چمدان هستید بهتر است مدارک مهم مانند بلیط هواپیما را دم‌دست داشته باشید تا درصورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.

چطور از سفر کاری به اهواز لذت ببریم؟

۲ـ ممکن است بخواهید بعد از انجام شدن کارهای‌تان کمی هم به گردش بروید و سفر شما فقط سفر کاری نباشد، پس در این‌صورت سعی کنید مقاصد گردشگری شهر یا کشور مقصدتان را بعد از خرید بلیط هواپیما علی بابا بررسی کنید و اگر قرار است از مکان‌های گردشگری شهر مقصد دیدن کنید هتل خود را در نزدیکی مکان‌های گردشگری آن شهر رزرو کنید تا هزینه‌های حمل و نقل شما زیاد نشود.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.