اغلب اوقات ایده های ساده با مقداری خلاقیت میتوانند آثار شگفت انگیزی را به جای بگذارند. ما در سبک رکوردی و رقابتی شاهد بازی هایی مانند AA و Pian tiles بودیم که از لحاظ طراحی گیم پلی بسیار منحصر به فرد عمل کردند و نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کنند. امروز در بازیاتو میخواهیم به معرفی یک بازی با ایده ای ساده اما خلاقیت بسیار با نام Linelight بپردازیم که با طراحی جذابش توانسته نظر کاربران زیادی را به خود جلب کند.

این بازی در حدود سه هفته پیش (31 ژانویه مصادف با 9 شهریور) توسط تیم My Dog Zorro به صورت مستقل توسعه و ابتدا در استیم برای سیستم عامل PC و سپس بر روی مارکت های اندروید و IOS منتشر شد. بد نیست این بازی برای کنسول پلی استیشن 4 نیز عرضه شده است. این بازی تا کنون جوایز بسیاری برده و تقدیر های بسیاری از آن شده است که در آخر مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

در این بازی شما در نقش یک خط کوچک و سفید باید در مسیری که برایتان مشخص شده است حرکت کنید و معما های پیش رویتان را حل کنید تا بتوانید به مراحل بالاتر صعود کنید. مراحل بازی تنوع بسیار زیادی دارند. موانعی که جلوی شما را برای صعود به مراحل بالاتر میگیرند سختی پازل ها را به صورت ملایم افزایش میدهند و شما بعد از هر معما با پازل سخت تری مواجه میشوید. بازی دارای چندین مرحله است (در بازی مرحله ها World نام دارند) و هر مرحله دارای چندین پازل است که هر پازل بر مبنای یک مانع در مسیر است. به طور مثال، در مرحله ی اول شما تکه خط های قرمزی را میبنید که در مسیر به صورت خودکار حرکت میکنند و با برخورد به آن ها پازل از اول آغاز میشود.

همچنین بازی دارای تعدادی معماهای مخفی است که اگر کمی کنجکاوی به خرج دهید آن ها را نیز پیدا خواهید کرد.

در زمینه ی طراحی بصری بازی نیز سازندگان بازی نیز هنر خود را به نمایش گذاشتند. علاوه بر جلوه هایی که در گیم پلی آن ها را مشاهده میکنیم، رابط های کاربری بازی نیز طراحی مناسبی نیز دارند. از لحاظ فنی گاهی اوقات هنگام اجرا شدن جلوه های ویژه ی بازی، بازی دچار لگ های کوتاه میشود.

صداگذاری و موزیک های بازی نیز طراحی خوبی دارند و شما در طی بازی موزیک های ملایم و گوش نوازی را میشنوید که مناسب این سبک بازی طراحی شده اند.

بازی Linelight شامل چندین مرحله و پازل ها مختلف و متعدد است و میتواند شما را مدت طولانی سرگرم کند. در پایان به افراد با هوش و طرفداران بازی های سبک پازل این بازی فوق العاده را پیشنهاد میکنیم. امیدواریم در آینده نیز شاهد انتشار چنین بازی هایی نیز باشیم.

 

جوایز و تقدیر های بازی Linelight :

  • Game of the Year – Winner – Gameacon 2016
  • Rising Pixel – Winner – Bit Awards 2016
  • Best Style – Nominee – Bit Awards 2016
  • Best PC/Console Game – Nominee – Bit Awards 2016
  • IndieCade @ E3 2016 – Official Selection
  • PAX East Indie Minibooth 2016 – Official Selection
  • Different Games Conference 2016 – Official Selection
  • Sheep’s Meow 2016 – Official Selection
  • IndieCade 2016 – Game Tasting Spotlight Selection

 

ویژگی های کلی بازی Linelight :

1- طراحی محیط و رابط کاربری جذاب

2- پازل ها و معما های مختلف و هیجان انگیز

3- مراحل متعدد

4- صداگذاری زیبا و مناسب با سبک بازی