بازی‌های زیادی برپایه قهرمانان و اسطوره‌های ایرانی توسط تولید کنندگان داخلی ساخته و منتشر شده اند. بازی‌هایی که با استفاده از شخصیت‌های قدیمی و یا با خلق کاراکترهای جدید سعی در بهینه تر شدن برای کاربرهای داخلی دارند. بازی‌هایی شبیه به هزارمشتان.

اینبار اما استودیوهای سیاه چاله بازی ای تولید کرده که علاوه بر استفاده از المان‌های بومی و اساطیر ایرانی هوش کاربر را هم درگیر خواهد کرد. ساخت بازی‌های فکری و معمایی مثل Wave The Line کمتر در بین سازندگان داخلی رایج است.

این بازی افسانه آرش نام دارد و یک بازی فکری با خط داستانی مبارزه آرش با دشمنان است. اگر به بازی‌های فکری و بازی‌هایی با محوریت اسطوره‌های ایرانی علاقه دارید این مطلب را به شما پیشنهاد میدهیم.

بازی افسانه آرش

بهترین نقطه را هدف بگیر

گیم پلی بازی بسیار ساده طراحی شده و یادگیری آن برای هر کاربری بیشتر از چند ثانیه زمان نخواهد برد. شما در بازی تنها وظیفه هدف گیری را دارید.

همین گیم پلی ساده توانسته بازی جذابی بسازد و سازنده توانسته به خوبی با طراحی مراحلی سخت و پیچیده کاربر را درگیر کند. قبل از نصب بازی خود را برای گیر کردن حتی چند روزه در بعضی مراحل آماده کنید.

گیم پلی بازی افسانه آرش به این صورت است گه شما باید نقطه‌ای را هدف بگیرید که تمامی دشمنان و موجودات موجود در صحنه بازی مورد اصابت تیر قرار بگیرند و قنائم موجود را هم به دست آورید. کلیت بازی در همین چند خط خلاصه میشود.

بازی اساطیری آرش کمانگیر

پول بده؛ کمک بگیر

همین کار به ظاهر ساده و پیدا کردن نقطه دقیق و درست کار چندان ساده‌ای نیست. البته در بازی شما میتوانید از کمک نیز استفاده کنید و در مراحلی که نتوانستید نقطه مورد نظر را پیدا کنید بازی به کمک شما می‌آید. البته این کمک تنها سه بار در دسترس و برای استفاده بیشتر نیاز به پرداخت درون برنامه دارد.

بهتر بود سازنده بازی راه و روش دیگری مثل دادن ستاره یا اضافه کردن سکه به بازی برای استفاده از راهنما به بازی اضافه میکرد تا بازیکنان لزومی به خرید نداشته باشند. کمک اضافی در بازی حتی با دیدن تبلیغ هم میتوانست گزینه خوبی باشد.

سطح مراحل نیز به خوبی به سمت سخت تر شدن پیش می‌روند و کاربر میتواند به خوبی با بازی ارتباط بگیرد. مراحل بازی در ابتدا آسان و به مرور به سمت سختی می‌روند و این صعود سطح بازی به سختی به خوبی و در زمان درست اتفاق میفتد.

بازی ایرانی آرش کمانگیر

بازی شامل موجوداتی که در‌واقع دشمن شما هستند است که انواع مختلفی از جمله خارپشت و غورباغه دارند که هر کدام برای نابودی و مبارزه با شما روش خاص خود را دارند. همین مورد باعث کم‌تر یکنواخت شدن بازی و بیشتر جذاب شدن بازی شده است.

انیمیشن‌های بازی نیز در نوع خود جالب هستند. به‌خصوص انیمیشن منوی بازی که در همان ابتدای کار به شما امید یک بازی قوی و متفاوت را میدهد. خلاقیت به کار رفته در طراحی منوی بازی تحسین برانگیز است.

گرچه انیمیشن‌های داخل بازی میتوانستند بهتر و بیشتر باشند. به‌خصوص انیمیشن‌های شخصیت اصلی بازی انقدر که باید خوب نیست و میتوانست بهتر طراحی شود. یا حداقل برای مرگ کاراکتر اصلی از چند انیمیشن متفاوت استفاده میشد تا برای کاربر یکنواخت و تکراری نباشد.

بازی افسانه آرش

ایتم‌ها و اپشن‌های بازی نیز کم هستند. سازنده میتوانست با در نظر گرفتن تیر‌های مختلف؛ روش‌های مختلف تیر اندازی و المان‌ها و ایتم‌های دیگر بازی را کمی گسترده‌تر و جذاب‌تر کند.

حجم بازی نیز چندان مناسب نیست و تا حدودی بالاست. با توجه به اینکه گیم پلی اصلی بازی گرافیک چندان خاص و قوی و با کیفیتی ندارد حجم زیاد بازی کمی سؤال برانگیز است. این مورد میتواند باعث کمتر شدن آمار دانلود بازی شود.

در پایان باید گفت بازی افسانه آرش به خوبی توانسته به هدف یک بازی فکری برسد و به اندازه کافی کاربر را درگیر مراحل بازی کند. در صورتی که فکر میکنید بازی ساده است و به راحتی میتوان مراحل را رد کرد پیشنهاد میکنیم تجدیدنظر کنید و با دانلود بازی خودتان را به چالش بکشید.