این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


پیدا کردن کار و فرصت ‌های شغلی به‌روز و مناسب، از مهم‌ترین دغدغه‌های فارغ‌التحصیلان است. روش‌های متعددی برای جستجوی شغل به صورت آنلاین و آفلاین وجود دارد، اما استفاده از تمامی این روش‌ها می‌تواند هزینه و زمان زیادی برایتان به همراه داشته باشد و در نهایت نیز شما را به شغل مورد علاقه تان نرساند. به‌روز بودن فرصت‌های شغلی، تعدد و تنوع فرصت‌ها، سرعت بالا و سهولت استفاده از مواردی هستند که یک بستر کاریابی مناسب باید داشته باشد. اگر به دنبال روش های یافتن بهترین موقعیت های شغلی هستید، با این مقاله همراه باشید؛ در ادامه، بهترین بستر کاریابی برای پیدا کردن شغل مناسب را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین روش‌ کاریابی چیست؟

شبکه‌ های اجتماعی، سایت های استخدام و کاریابی، موسسات کاریابی، راه‌اندازی سایت شخصی و ارتباط مستقیم با شرکت‌ها، تعدادی از روش‌های پرکاربرد برای پیدا کردن شغل مناسب هستند. هرکدام از این روش‌ها می‌تواند با توجه به عوامل مختلفی مثل نوع تخصص، شهر مورد نظر، اهداف شغلی و… برای شما مناسب باشند، اما یک سری روش‌ها برای اغلب کارجویان بهتر و کاربردی‌تر هستند. در ادامه 2 روش برتر کاریابی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید باتوجه به تخصص، توانایی‌ها و اهداف شغلی‌تان مناسب‌ترین موقعیت شغلی برای خود را پیدا کرده و در هزینه و زمانتان جهت کاریابی صرفه‌جویی کنید.

سایت‌های استخدام و کاریابی

یکی از رایج‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌ها برای پیدا کردن شغل مناسب، استفاده از سایت‌های استخدام و کاریابی است. این وبسایت‌ها با انتشار جدیدترین آگهی‌های استخدامی به تفکیک شهر، نوع تخصص، نوع همکاری، میزان حقوق و…، باعث ساده‌تر شدن فرآیند کاریابی برای کارجویان شده‌اند.

برای استفاده از تمامی امکانات سایت‌های کاریابی، کافی است با وارد کردن ایمیل یا شماره تماستان در سایت عضو شده و به جستجوی فرصت‌های شغلی بپردازید.

یکی از مزایای مهم سایت‌های کاریابی و استخدام، وجود قابلیت رزومه ساز است. شما می‌توانید با استفاده از بخش رزومه ‌ساز سایت‌های استخدامی، رزومه کاری استاندارد و حرفه‌ای خود را با وارد کردن سوابق کاری و توانایی‌ها و مهارت های خود ساخته و آن را به صورت آنلاین برای فرصت‌های شغلی مورد نظرتان ارسال کنید. برای استفاده از قابلیت رزومه ساز، صفحه درست کردن رزومه را مشاهده کنید.

اگر به دنبال کار اینترنتی و مشاغل دورکاری هستید، می‌توانید با فعال کردن فیلتر «امکان دورکاری»، جستجوی «استخدام در منزل» و یا وارد کردن عنوان شغل + واژه دورکاری، به نتایج جستجوی دقیق‌تری در سایت‌های استخدامی برسید. از مزایای مهم سایت‌های استخدامی، تعدد فیلترهای جستجو مثل نام شهر، نام سازمان، نوع همکاری، سطح ارشدیت، میزان حقوق، سابقه کاری، صنعت، امکان دورکاری، امکان کارآموزی، امکان امریه سربازی و… است که به شما کمک می‌کنند سریع‌تر و راحت‌تر به فرصت‌های شغلی با شرایط مورد نظرتان دست پیدا کنید.

یک روش موثر دیگر برای کاریابی: شبکه‌های اجتماعی

یکی از بهترین راه ها برای معرفی خودتان و توانایی‌هایتان به بازار کار، داشتن پروفایل و فعالیت حرفه‌ای در شبکه‌های اجتماعی است. هرچند شما می‌توانید با ارائه محتوای مناسب و فعالیت حرفه‌ای در شبکه‌های اجتماعی مختلفی مثل اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و… به معرفی مهارت‌هایتان بپردازید، انتخاب درست شبکه اجتماعی با توجه به تخصصی که دارید نتیجه بهتری برایتان به همراه خواهد داشت.

افرادی که در حوزه تولید محتوا، طراحی گرافیک و دیگر هنرهای بصری فعال هستند، می‌توانند با ارائه بهترین نمونه کارهای خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام به معرفی تخصص و مهارت‌هایشان پرداخته و مخاطبان بیشتری پیدا کنند. هرچه فعالیت شما در این شبکه اجتماعی بیشتر و حرفه‌ای تر بوده و مخاطبان بیشتری جذب کنید، امکان بیشتری برای ایجاد ارتباط و همکاری با برندهای معتبر داخلی و خارجی خواهید داشت. توانایی بازاریابی و مهارت در تولید محتوا از مواردی هستند که باعث بیشتر دیده شدن صفحه کاری شما می‌شوند.

یکی از شبکه‌های اجتماعی تخصصی که فارغ از حوزه کاری‌تان می‌توانید در آن فعالیت کنید، شبکه اجتماعی تخصصی لینکدین (Linkedin) است. این وب سایت یک شبکه اجتماعی تخصصی است که می‌توانید با ساخت پروفایل کاربری در آن، سوابق کاری، مهارت‌ها و توانمندی‌های تخصصی‌تان را به دیگر متخصصان، کارفرمایان و مدیران منابع انسانی برترین شرکت‌های ایران و دنیا معرفی کنید. شما از طریق حساب کاربری خود می‌توانید با افراد زیادی در حوزه تخصصی خودتان در ارتباط بوده و شبکه کاری‌تان را گسترده‌تر کنید. همچنین اگر قصد مهاجرت کاری دارید، با فعالیت در این شبکه اجتماعی امکان بیشتری برای معرفی خودتان به بازار کار خارج از کشور را خواهید داشت.

عوامل موثر در استخدام و به دست آوردن فرصت شغلی

جستجوی آگهی‌های استخدامی و ارسال رزومه بخش مهمی از فرآیند کاریابی است که اگر به درستی انجام شود می‌تواند شانس شما را برای استخدام در فرصت شغلی مورد نظرتان افزایش بدهد. رزومه شما اولین چیزی است که کارفرما مشاهده کرده و تاثیر زیادی در دعوت یا رد شدن شما برای مصاحبه شغلی دارد. همانطور که اشاره شد، سایت‌های کاریابی با داشتن قابلیت رزومه ساز به شما در ساخت یک رزومه حرفه‌ای و استاندارد و تاثیرگذار برای کارفرما کمک می‌کنند.

رزومه خود را برای فرصت‌های شغلی متعدد ارسال کنید. علاوه بر سایت‌های کاریابی، می‌توانید رزومه ساخته شده را از سایت استخدامی دانلود کرده و به صورت مستقل به ایمیل شرکت‌هایی که علاقمند به کار در آن‌ها هستید بفرستید. درباره خودتان و توانایی‌هایتان توضیح داده و شانستان را برای به دست آوردن موقعیت شغلی مورد علاقه‌تان امتحان کنید.

علاوه بر ارسال رزومه مناسب، داشتن اعتماد به نفس کافی و برنامه ریزی درست برای رشد و پیشرفت شغلی می‌تواند به شما در بدست آوردن موقعیت شغلی دلخواهتان کمک کند. هر چه شما دانش، تخصص و تجربه بیشتری در حوزه کاری خودتان داشته باشید، هم اعتماد به نفستان افزایش خواهد یافت و هم کارفرمایان بیشتری مایل به همکاری با شما و پرداخت حقوق بیشتر خواهند بود. بنابراین، یکی از مهم‌ترین نکات برای به دست آوردن موقعیت‌های شغلی بهتر، اختصاص زمان و انرژی برای رشد مهارت‌ها و توانایی‌های تخصصی خودتان است.

جمع ‎بندی

پیدا کردن شغل مناسب می‌تواند زمان و انرژی زیادی از شما گرفته و برایتان هزینه‌بر باشد. هرچه هوشمندانه‌تر برای یافتن فرصت‌های شغلی مورد نظرتان اقدام کنید، سریع‌تر و راحت‌تر می‌توانید شغل رویایی خودتان را پیدا کنید. در این مقاله 2 مورد از بهترین روش‌های کاریابی را به شما معرفی کردیم که می‌توانید برحسب تخصص و نیازمندی‌های شغلی‌تان از هر دو یا یکی از این روش‌ها استفاده کرده و سریع‌تر و راحت‌تر به فرصت‌های شغلی دلخواهتان برسید.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.