بازی‌های حدس کلمه همیشه جذاب هستند و با هر ظاهری که منتشر شوند می‌توانند کاربران متعددی را سرگرم و شیفته خود کنند.

حال در این میان بازی‌هایی هستند که قصد دارند با هدیه دادن یک حس جدید کاربران بیشتری را درگیر خود کنند و تجربه جدیدی را به آن‌ها هدیه کنند.

در این نقد و بررسی قصد داریم به سراغ بازی جان جیبی برویم که با اضافه کردن روایت‌گری و داستان سرایی به یک گیم‌پلی آشنا توانسته یک حس متفاوت را بازیکنان موبایلی به وجود بیاورد.

بازی حدس کلمه آنلاین

ساختهٔ استودیو دو بال خیال، یک بازی در دسته‌بندی کلمات و دانستنی‌ها است که احتمال دارد در نگاه اول شما را به یاد بازی‌هایی مثل آمیرزا بیندازد ولی باید توجه‌داشته باشید که این یک قضاوت اشتباه است و تفاوت‌های جان جیبی با بازی‌های قبلی از همان اجرای اولیه بازی آغاز می‌شود.

بازی جان جیبی یک بازی دو بعدی و آنلاین است که با داشتن سه مد مختلف می‌تواند برای ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

این بازی با یک روایت زیبا از یک صدای گرم و آشنا آغاز می‌شود و داستان بازی در رابطه با پسر بچه‌ای به نام جان است که به هنگام تولد مادر خود را از دست داده و همراه با پدر باستان‌شناس خود زندگی می‌کند؛ یک روز جان به سراغ زیرزمین اسرار آمیز پدرش می‌رود و با لمس اسطرلاب (ابزاری برای نجوم و طالع بینی) پدرش وارد بازهٔ دیگری از زمان می‌شود.

جواب بازی جان جیبی

داستان بازی در بخش تک نفره تا ۱۰ فصل همراه شماست و حس خوبی را به شما منتقل می‌کند و برای ادامه بازی و کشف ماجرا بازیکنان را همراه خود نگه می‌دارد.

در هر مرحله از بازی تکی شما باید علاوه بر حدس کلمات، در کمترین زمان ممکن این کار را به پایان برسانید تا جایزه و ستاره بیشتری از هر مرحله به دست بیاورید و برای این کار باید از ۴ همراه خود کمک بگیرید.

پاشای اول به شما کمک می‌کند که در ازای پرداخت سکه زمان از دست رفته را جبران کنید و بتوانید هر ۳ ستاره مرحله را به دست آورید.

البته اهمیت این ستاره‌ها نسبت به قیمت پرداختی کمی نامتعارف است ولی به پیشرفت شما در بازی کمک شایانی می‌نماید.

دو پاشای دیگر حروفی را از هر کلمه برای شما مشخص می‌کنند؛ برای مثال با کمک گرفتن از عالم پاشا دو حرف از هر کلمه را دریافت می‌کنید که به شما در اتمام سریع بازی به شدت کمک می‌کند.

قیمت راهنماها نسبت به بازی‌های مشابه تا حدودی بهتر است و کاربر را الزام به پرداخت پول نقد برای دریافت راهنما نمی‌کند.

بنظر می‌رسد که طراحی مراحل بازی تک نفره نیازمند توجه بیشتری می‌باشد که امیدواریم در بروزرسانی‌های آتی توسط سازندگان جان جیبی رفع شود.

بازی کلمات جان جیبی

سازنده سعی کرده از تمامی پتانسیل‌های این بازی آنلاین اضافه کرده و با افزودن بازی رقابتی (دو نفره)، هیجان یک دوئل کوییزی را برای کاربران خود آماده نماید.

در بخش بازی رقابتی که پس از به به پایان رساندن مرحله ۲ بازی تکی برای شما آزاد می‌شود شما با یک بازیکن آنلاین مسابقه می‌دهید و باید سریع تر از او با استفاده از کیبورد حروف ۳ مرحله مشخص شده را پاسخ بدهید و برنده بازی شوید.

در این قسمت می‌توانید علاوه بر رقبای شانسی که بازی به شما پیشنهاد می‌دهد با جستجوی نام سایر بازیکنان آنلاین (برای مثال دوستانتان) دایره کلمات خود را به رخ آن‌ها بکشید.

یکی از ضعف‌های بازی، آزاد شدن دیر هنگام دو مد بازی است؛ مثلاً برای تجربه بخش چالشی (موضوعی و دوره‌ای) بازی باید مرحله ۳ را پشت سر بگذارید و این به معنی پاسخ دادن به بیش از ۵۰ مرحله زیر مجموعه است.

اما به عنوان یک دوست، شما پیشنهاد می‌کنیم با این حال با حل مراحل مختلف خود را برای چالش‌های کلاسیک و بزرگ بازی موبایلی جان جیبی آماده نمایید.

امکان چت با سایرین به شما این اجازه را می‌دهد که با کمترین محدودیت با سایر بازیکنان صحبت کنید و اطلاعات عمومی خود را افزایش دهید.

همچنین سازندگان با آنلاین کردن فرایند دریافت مراحل بازی از سرور توانسته‌اند با جلوگیری از لو رفتن جواب‌های بازی جان جیبی، یک رقابت عادلانه و برابر را برای بازیکنانشان به وجود آورند.

با رفتن به جدول رده‌بندی می‌توانید جایگاه خود را در میان رقبا ببینید و برای بهترین شدن تلاش کنید؛ جدول رده‌بندی بازی به چهار بازه هفتگی، ماهیانه، سالیانه و کلی تقسیم شده‌است که می‌تواند به خوبی سیر صعودیتان را به شما نمایش دهد.

بازی موبایلی جان جیبی

در بخش پروفایل علاوه بر مشاهده آمار و عملکردتان در بازی، می‌توانید از داشته‌های مالی خود مطلع شوید و خود را برای شرکت در قرعه‌کشی‌های بازی آماده کنید.

اگر با استفاده از کوپن‌ها در هر یک از قرعه‌کشی‌های بازی برنده شوید در قسمت پیام‌ها به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.

یکی از بخش‌های جالب پروفایل، دکمه‌ای به نام فروش اکانت است که می‌توانید اکانتتان را با قیمت پیشنهادی خود به مدیریت بفروشید و کسب درآمد کنید.

خوشبختانه در بازی جان جیبی نیازی به ولخرجی نیست و شما می‌توانید از طریق راه‌های مختلفی سکه‌های خود را افزایش دهید؛ راه‌هایی مثل:

  • مشاهده ویدیو
  • دعوت از دوستان
  • فالو کردن اکانت اینستاگرام
  • تکمیل پروفایل
  • و…
بازی آنلاین جان جیبی

علاوه بر روایت‌گری و انیمیشن زیبای بازی تک‌نفره، موسیقی و گرافیک بازی به‌شدت توانسته جان جیبی را به یک بازی خوش‌ساخت ایرانی تبدیل کند.

موسیقی پس‌زمینه و مراحل، بر خلاف تکرار زیاد برای کاربر خسته‌کننده نمی‌شود و از گوش دادن به آن می‌توانید واقعاً لذت ببرید و حس خوبی را تجربه کنید.

رابط کاربری بازی نیز با حساسیت زیادی طراحی شده و به راحتی می‌تواند هر بازیکنی را با هر رده سنی مجذوب خود نماید.

به‌طور کلی بازی جان جیبی واقعاً می‌تواند شما را برای ساعت‌ها سرگرم کند و یک انتخاب خوب برای زمان‌هایی است که دوست دارید با کمترین امکانات لذت ببرید و خود را به چالش بکشید.