این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


برای دیدن تعداد باورنکردنی بازی‌های موجود امروزی، فقط چند ثانیه مرور در اپ استور اپل   یا  Google Play نیاز است.

ما نمی‌توانیم آن پسر یا دختری باشیم که باید تعداد بازی‌های جدید را در هر دو پلتفرم پیگیری کند.

با وجود تعداد زیادی از افرادی که این روزها بازی می کنند، احتمالاً یک سوال از خود می پرسید:

برای ساخت یک بازی موبایل چقدر زمان و تلاش برای من هزینه خواهد داشت؟

پاسخ به این سوال دشوار است زیرا هر بازی از نظر دامنه و ژانر متفاوت است، از جمله اندازه تیم سازنده آن.

با این حال، یک شرکت تحقیقاتی در سال 2013 از 100 طراح موبایل نظرسنجی کرد تا متوجه شد که میانگین طول توسعه یک بازی موبایل 18 هفته است.

در حالی که این ایده به ما می دهد که چقدر طول می کشد تا یک بازی موبایل طراحی کنیم، اما مشکل این است که همه برنامه های درگیر در این نظرسنجی بازی نبودند.

امروزه صدها، اگر نگوییم هزاران توسعه‌دهنده در سرتاسر جهان، انواع بازی‌های موبایلی را می‌سازند و بسیاری از آنها بدون تجربه یا آموزش قبلی وارد آن شدند.

اگر مشتاق هستید که ببینید آیا ایده بازی شما می‌تواند موفقیت بزرگ بعدی باشد، مراحل زیر را در نظر بگیرید که ما فکر می‌کنیم هسته اصلی طراحی و توسعه بازی‌های موبایلی را تشکیل می‌دهند. همچنین پس از ایجاد ایده می توانید از تیم طراحی گیم اختصاصی استفاده کنید. ساخت بازی موبایل یک تخصص است که  با توجه به  نوع بازی زمان متفاوتی از شما خواهد گرفت. بنابراین استفاده از تجربه ی یک شرکت بازی سازی همچون استدیو ایران وبر می تواند به شما کمک کند. کافی است پس از مراحل زیر با بخش فنی این استدیو بازی سازی  تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید.

ایده قدم اول طراحی بازی موبایل

اولین و احتمالاً مهمترین قدم برای ساختن بازی خود مرحله ایده است.

Angry Birds، Clash of Clans، Infinity Blade – همه بازی‌های موبایلی با استقبال خوب و موفقی که به عنوان یک ایده در ذهن افراد شروع شد.

ما به شما توصیه می کنیم بفهمید که از چه نوع بازی لذت می برید و آنها چیزی را ارائه دهند که احساس تازگی و منحصر به فرد می کند. به عبارت دیگر، برای الهام گرفتن به بازی های محبوب نگاه کنید اما به سادگی سعی نکنید آنها را کپی کنید.

در حالی که این روزها ابزارهای زیادی برای استفاده وجود دارد، حتی اگر مهارت های برنامه نویسی شما محدود باشد، تمام تلاش خود را بکنید تا از اشتباهی که اکثر توسعه دهندگان جدید مرتکب می شوند اجتناب کنید – با یک ایده بیش از حد جاه طلبانه شروع کنید.

حتی اگر منابع مادی زیادی برای کمک به شما در ساخت بازی رویاهایتان در دسترس باشد، عاقلانه است که به جای تلاش برای ایجاد یک رقیب مستقیم برای بازی‌های برتر موبایل فعلی، با چیزی ساده و جدید شروع کنید.

چک لیست ضروری برای شروع طراحی بازی موبایل چیست؟

ابزار خود را انتخاب کنید

برای آن دسته از شما که دانش برنامه نویسی دارید، اینکه کدام پلتفرم را برای طراحی بازی خود انتخاب می کنید، زبان مورد استفاده شما را تعیین می کند.

به عنوان مثال، اگر می خواهید بازی شما روی iOS باشد، احتمالاً Objective C را انتخاب می کنید.

با این حال اندروید، جاوا را به عنوان زبان توسعه خود دارد.

برای بازی سازی در کنار روش های بالا ابزار ها و موتور های بازی سازی مختلفی وجود دارد

برخی از نمونه های قابل توجه عبارتند از GameSalad برای ساده ترین عناوین، GameSalad Pro و GameMaker: Studio برای بازی های پیچیده تر، و موتور بازی سازی Unity اگر می خواهید با سه بعدی کار کنید.

به خاطر داشته باشید که بسته به اینکه بازی شما چقدر پیچیده است، ممکن است نیاز به برنامه نویسی با سطح مختلف داشته باشید.

ایده بازی خود را نمونه اولیه کنید

درست مانند آزمایش، نمونه سازی نیز حوزه ای از توسعه بازی است که بسیاری از توسعه دهندگان بی تجربه آن را نادیده می گیرند و از انجام آن پشیمان می شوند.

نمونه سازی اولیه بازی به شما این فرصت را می دهد که ببینید آیا ایده شما واقعاً کار می کند یا نه قبل از اینکه به کارهای هنری و  غیره متعهد شوید.

اغلب با جلب توجه ایرادات آشکار در طراحی یا حتی راه هایی برای بهبود ایده، در زمان و تلاش شما صرفه جویی می کند.

بسته به ژانر و سبک بازی شما، نمونه سازی فیزیکی با قلم و کاغذ می تواند برای ارائه اطلاعات ارزشمند کافی باشد.

البته انجام این کار با چیزی مانند پلتفرمر دو بعدی سخت تر است، بنابراین توصیه می کنیم با استفاده از ساده ترین اشکال و خطوط ممکن یک نمونه اولیه دیجیتال ایجاد کنید.

شروع به ساختن بازی کنید

اگر ایده ای را آماده کرده اید و نمونه اولیه نشان می دهد که می تواند یک بازی سرگرم کننده برای موبایل باشد، قدم بعدی شما این است که واقعاً شروع به ایجاد گیم پلی کنید.

بهتر است با مکانیک های اصلی بازی شروع کنید و از آنجا کار کنید.

اگر بازی شما یک پلتفرمر دوبعدی است، ابتدا سعی کنید قبل از صرف زمان بر روی قدرت‌ها، توانایی‌ها و غیره، فیزیک و حرکات را بررسی کنید. شما باید گرافیک بازی خود را طراحی کنید. این بخش نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از فرد متخصص باعث می شود که کار نهایی شما به موفقیت نزدیک تر باشد.

تست و راه اندازی

هیچ چیز بدتر از راه اندازی یک بازی نیست که بیشتر بازخورد شما شکایت در مورد اشکالات و باگ ها باشد.

به‌عنوان یک توسعه‌دهنده بازی، باید دائماً بازی خود را بازی کنید تا مشکلاتی را که نیاز به رفع دارند، کشف کنید.

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که از دیگران بخواهید بازی شما را انجام دهند، حتی در مراحل اولیه، فقط برای اینکه ببینید آیا چیزی را که شما ندیده‌اید تشخیص می‌دهند یا خیر.

زمانی که فکر کردید بازی شما برای اجرا توسط مردم سراسر جهان آماده است، آن را برای تایید و انتشار در اپ استور های مختلف ارسال کنید.

توجه داشته باشید که کار شما فقط به این دلیل تمام نمی شود که بازی شما کامل شده است.

اگر می خواهید مردم واقعاً بازی موبایل شما را کشف کنند، انتظار داشته باشید که بازاریابی و تبلیغات زیادی انجام دهید.

با تعداد زیادی بازی که به صورت روزانه منتشر می شوند، حتی بازی های شگفت انگیز نیز در سیل عناوین shovelware گم می شوند.

نتیجه

در حالی که این فقط یک مزه کوچک از مراحل ضروری برای ساخت بازی تلفن همراه شما بود، امیدواریم که شما ایده ای از آنچه لازم است داشته باشید.

کسانی که به آن پایبند بودند و یک بازی را راه‌اندازی کردند، اغلب می‌گویند که این یکی از چالش‌برانگیزترین تجربه‌هایی بوده است که تا به حال داشته‌اند. البته، دانستن این موضوع که مردم از بازی‌ای که شما برای طراحی آن سخت تلاش کرده‌اید لذت می‌برند، بر خلاف کار های دیگر، رضایت شما را فراهم می‌کند.

در صورتی هم که ایده خوبی دارید و نیاز به یک استدیو بازی سازی خوب هستید، ایران وبر بهترین انتخاب شما خواهد بود.

پیج اینستاگرام استدیو ایران وبر: https://www.instagram.com/iranweber.agency

شماره تماس : 02191018852

ادرس سایت بازی سازی : https://www.iranweber.com/game


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.