این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


بیرون آمدن از منطقه امن و تجربه کارها و فعالیت‌های جدید؛ به عنوان یکی از اصلی‌ترین روش‌های بالا بردن روحیه، احساس نشاط،‌ تقویت خلاقیت و بهبود راندمان شناخته می‌شود. به همین دلیل اگر فکر می‌کنید کارتان، مسیر رفت و آمد هر روزه‌تان و حتی لباس پوشیدنتان یکنواخت و تکراری شده؛ باید به فکر پیدا کردن یک فعالیت جدید و هیجان انگیز باشید؛ و مطمئنا از بین فعالیت‌های کمتر شناخته شده، هیچ کدام به اندازه رفتن به اتاق فرار جذاب و مهیج نیستند! در ادامه این مطلب می‌توانید اطلاعات کاملی درباره انواع اسکیپ روم، قوانین و امکانات بهترین اتاق فرار تهران به دست آورید.

اتاق فرار چیه؟

داستان حضور شما در اتاق فرار، از لحظه‌ای آغاز می‌شود که با چند نفر از دوستان یا آشنایانتان یکی از اسکیپ روم‌های شهر را انتخاب می‌کنید! ژانر اتاق فرار می‌تواند ترسناک، مهیج، جنایی یا معمایی باشد و بر همین اساس، دکوراسیون اتاق و چالش‌هایی که در انتظار شماست؛ متفاوت از سایر ژانرها خواهد بود. بعد از حضور در اتاق فرار و شنیدن توضیحات گیم مستر بازی، در اتاق بسته می‌شود و شما فرصت محدودی (در حدود یک ساعت) دارید تا با حل چالش‌ها و معماها، راهی برای فرار از اتاق پیدا کنید. این که چه ماجراهایی را در اتاق از سر خواهید گذراند و راه بیرون رفتن از اسکیپ روم از کجا می‌گذرد؛ تا آخرین لحظه یک راز و معمای ناشناخته باقی می‌ماند و به همین علت بالاترین سطح هیجان را در این اتاق‌ها تجربه خواهید کرد.

چجوری از اتاق فرار، فرار کنیم؟

خوب است بدانید در صورتی که در زمان مشخص شده راه فرار را پیدا نکنید؛ گیم مستر بازی به کمکتان آمده و با راهنمایی‌های خود، راه بیرون رفتن از اسکیپ روم را نشانتان می‌دهد. البته در برخی از بازی‌ها هم ممکن است این اتفاق نیفتد و بعد از تمام شدن زمان بازی، بازنده اعلام شوید.

فرار کردن از اتاق فرار، نیاز به داشتن استراتژی و همکاری تیمی دارد. البته این استراتژی معمولا بسته به تعداد نفرات، نوع و ژانر بازی و تجربه افراد متفاوت خواهد بود. به طور مثال، در اتاق فرار ترسناک، مهم‌ترین نکته این است که تا حد ممکن ترستان را کنترل کنید تا از پس حل چالش‌ها برآیید. اما ممکن است در یک بازی معمایی، تمرکز و استراتژی شما بیشتر پیدا کردن سرنخ‌ها و پیدا کردن ارتباط بین دو چیز باشد.

انواع اتاق فرار

ژانرهای اسکیپ روم، شباهت زیادی به سبک‌های مختلف فیلم و کتاب دارد. به طور مثال در ژانر ترسناک، شما ممکن است با موجودات ماورالطبیعه مانند اشباح و ارواح روبرو شوید یا در ژانر معمایی، درست مثل یک کارآگاه باید پرونده‌ای را حل کنید و قاتل را پیدا کرده یا از دست او فرار کنید.

برای انتخاب ژانر اتاق فرار، اولین قدم این است که با اعضای تیم صحبت کنید و بپرسید که بیشتر به چه سبکی علاقه دارند؟ اگر تا به حال نتوانسته‌اید فیلم ترسناکی را تا انتها ببینید؛ قطعا اتاق فرار ترسناک مناسب شما نخواهد بود. همچنین میزان تجربه افراد و سابقه حضور در اسکیپ روم هم مسئله مهمی است که کمک می‌کند اتاق فراری انتخاب کنید که درجه سختی آن با توانایی تیم همخوانی داشته باشد.

کنترل ترس در اتاق فرار ترسناک

اگر به این نتیجه رسیدید که اتاق فرار ترسناک و دلهره آور مناسب شماست؛ حتما از روش‌های کنترل ترس استفاده کنید تا در طول بازی بتوانید تمرکزتان را حفظ کرده و راه حل را پیدا کنید. از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنها نمانید! حرکت کردن همراه بقیه اعضای تیم باعث می‌شود احساس ترس کمتری داشته باشید و در هنگام ورود اکتورها هم کمتر با آنها درگیر شوید.
 • به خودتان یادآوری کنید که هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند و همه چیز بعد از یک ساعت تمام خواهد شد.
 • تنفس صحیح و عمیق را تمرین کنید. با این کار، تا حد زیاید به ترستان مسلط خواهید شد.
 • اگر گیم مستر بازی به شما اجازه داد؛ همراه داشتن کمی آب معدنی یا یک شکلات کوچک و شیرین در موقعی که به شدت ترسیده‌اید؛ کمک کننده خواهد بود.
 • بهترین اتاق فرارهای تهران

ویژگی‌های بهترین اتاق فرارهای تهران

اسکیپ روم تنها چند سالی است که وارد کشور شده است؛ اما خوشبختانه به علت استقبال بسیار زیاد از آن، در بیشتر شهرها و محله‌ها می‌توانید آن را پیدا کنید. تهران به عنوان پایتخت، بیشترین تعداد اتاق فرار را دارد و به همین علت انتخاب اسکیپ روم مناسب در این شهر کار آسانی است.

مواردی که در ادامه می‌آیند؛ از جمله ویژگی‌های بهترین اتاق فرار تهران هستند:

 • بزرگ بودن متراژ اتاق فرار باعث می‌شود بازی مهیج‌تر شود. البته اندازه اسکیپ روم در ژانرهای معمایی و جنایی به اندازه سبک ترسناک و مهیج اهمیت ندارد.
 • آدرس اتاق فرار تهران را طوری انتخاب کنید که دسترسی به آن برای همه اعضای تیم آسان باشد و برای رسیدن به بازی در ترافیک نمانید.
 • حرفه‌ای بودن گیم مستر و اکتورها، به تنهایی می‌تواند باعث موفقیت یا شکست یک بازی شود. بنابراین حتما هنگام رزرو اسکیپ روم تهران به این نکته توجه داشته باشید.

قوانین رزرو بازی اتاق فرار ترسناک

حضور در اتاق فرار هم مانند سایر بازی‌ها، قوانین خاص خود را دارد. از  جمله این قوانین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما قبل از شروع بازی در محل حضور داشته باشید تا هم به توضیحات گیم مستر گوش دهید و هم از زمان بازی شما کم نشود.
 • به هیچ عنوان وسایلی که روی آنها اتیکت «دست نزنید» خورده را لمس نکنید.
 • در طول بازی مراقب باشید که از زور برای باز کردن قفل‌ها استفاده نکنید و به وسایل آسیب نرسانید.
 • از آسیب زدن به اکتورها مخصوصا در اتاق فرار ترسناک خودداری کنید.
 • در صورتی که به علت ترس قادر به ادامه بازی نبودید؛ می‌توانید از گیم مستر خواهش کنید که شما را از بازی بیرون ببرد.

رزرو اسکیپ روم

همان طور که اشاره شد؛ هنگام رزرو اسکیپ روم بهتر است به مواردی مانند سناریو، درجه سختی بازی، کیفیت نورپردازی و صدا، حرفه‌ای بودن گیم مستر و… دقت کنید. از آنجا که بهترین راه تشخیص کیفیت اتاق فرار، استفاده از نظریات سایر افراد است؛ بهترین کار این است که در سایت رزرو آنلاین اسکیپ روم، نظر سایر افراد را خوانده و سپس اقدام به رزرو بازی کنید.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.