کمتر کسی است که این روز ها با مجموعه ی جذاب سونیک خاطره ای نداشته باشد. اولین نسخه ی این بازی با عنوان Sonic the Hedgehog توسط کمپانی سگا منتشر شد و محبوبیت گسترده ای پیدا کرد. بعد از آن کمپانی سگا مشغول به ساخت نسخه های دیگر سونیک پرداخت.

از دیگر نسخه های سونیک که بعد از اولین نسخه ی آن منتشر شدند میتوان به: Sonic the Hedgehog 2 و 3، Sonic Adventure 1 و 2 و Sonic Heroes اشاره کرد.

حدود 10 روز پیش (11 سپتامبر مصادف با 20 شهریور) شرکت سگا، جدیدترین بازی خود را همکاری تیم Hardlight در مارکت های اندروید و IOS با عنوان Sonic Forces: Battle Speed منتشر کرد. در این مقاله میخواهیم به نگاهی مختصر به این اثر جدید و جذاب بیندازیم.

گیم پلی بازی به سبک رانر مسابقه ای است و بازی به صورت آنلاین ریل تایم شکل میگیرد. در واقع شما در یک دور به صورت هم زمان با سه حریف در یک مسیر مسابقه میدهید و کنترل کاراکتر خود را بدست میگیرید و هر فردی که زودتر از خط پایان بگذرد برنده ی دور محسوب میشود.

در حین بازی شما میتوانید برای جلوگیری از پیشگیری حریفان خود از آیتم هایی که در طی مسیر قرار دارند استفاده کنید. در حین بازی، مانند دیگر بازی های سبک رانر، موانع متعددی در مسیر وجود دارد که با برخورد به آن ها سرعت کاراکتر پایین می آید و باعث میشود که حریفان از شما جلو بزنند. هر آیتم به صورت تصادفی یک توانایی خاصی را به کاراکتر میدهد. به طور مثال با یک آیتم شما میتوانید به حریف جلویی تان گلوله ای پرتاب کنید و سرعت او را کم کنید تا بتوانید از او جلو بزنید، یا با یک آیتم دیگر میتوانید سرعت خود را برای زمانی محدود به طور چشم گیری زیاد کنید. شما میتوانید به صورت هم زمان 3 آیتم را با خود حمل کنید.

در این بازی شما با برنده شدن در هر دور بازی صاحب صندوق های جایزه ای میشوید که معمولا دارای تعدادی حلقه و کارت هایی است که با آن ها میتوانید کاراکتر های دیگر مجموعه ی سونیک را باز کنید یا ارتقا دهید. لازم به ذکر است که هر کدام از کاراکتر ها دارای سرعت، شتاب و قدرت متفاوتی هستند. همچنین هر کاراکتر، آیتم های مخصوص به خود را در حین بازی دریافت میکند.

در مجموع به شما خوانندگان عزیز و مخصوصا طرفداران مجموعه ی خاطره انگیز سونیک این بازی را برای یک بار امتحان کنید. شرکت سگا با همان بازی های قدیمی سونیک همیشه نظر مخاطبان را جلب کرده است؛ باید ببینیم آیا این شرکت میتواند بر روی پلتفرم گوشی های هوشمند نیز موفقیتی کسب کند؟

ویژگی های کلی بازی:

1- گیم پلی بازی به سبک رانر مسابقه ای است.

2- بازی به صورت آنلاین ریل تایم شکل میگیرد.

3- کاراکتر های بازی متنوع است و هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.

4- هر کدام از کاراکتر ها قابلیت ارتقا دارند.

5- بازی دارای مسیر های مختلف و متنوع است.