امروزه یکی از نگرانی‌های اساسی پدر و مادرهای ایرانی یادگیری موارد ضروری و مفید فرزندانشان است که این امر تا حدی هم آسان و هم سخت شده است، آسان از این جهت که ابزارهای آموزشی پیشرفت چشم‌گیری داشته‌اند و سخت از این جهت که اگر راه درست استفاده از این پیشرفت وجود نداشته باشد، شاید بسیار زیان آور و مشکل‌ساز باشد.

مدیریت سرگرمی کودکان از باب اینکه به وقت آن‌ها برای یادگیری آسیبی نرسد شاید مقداری سخت به نظر برسد اما در این مقاله قصد معرفی بازی را داریم که یادگیری را در قالب بازی‌های سرگرم کننده برای فرزندان شما گنجانده است.

بازی چوب شور با ساده کردن آموزش در قالب بازی و افکت‌های تصویری و صوتی زیبا لحظات شاد و سرگرم کننده‌ای برای فرزند شما فراهم می‌کند که به همان میزانی که وقت برای سرگرمی خود می‌گذارند مطالب بسیار مفیدی را نیز فرا می‌گیرند.

این بازی به نحوی نیست که تمام وقت برای یادگیری در صرف شود و محیط آن به گونه‌ای شود که فرزند شما را از یادگرفتن سرد کند بلکه به شکلی طراحی شده است که بازی‌های کوچکی نیز در آن گنجانده شده است که در صورت خستگی بتوانند لحظاتی را نیز برای خود به بازی بگذرانند.

بازی از سه بخش اساسی داستانی، آموزشی و مذهبی تشکیل شده که هر کدام از این بخش‌ها دسته‌های مفیدی را شکل داده‌اند.

بخش داستانی

در این بخش زیر دسته‌هایی همچون:

کم‌رویی، ارتباط با دیگران و عشق وجود دارد که کودک شما را تا حد قابل توجهی با مفاهیم اجتماعی آشنا می‌کند.

بخش آموزشی

با مراجعه به این قسمت می‌توانید عناوینی مثل:

سرزمین شغل‌ها، ماجرای من و نی‌نی کوچولو، مسواک جنگجو، عقربه‌ها و زمان، سرزمین اعداد، رنگ‌ها، اشکال، حیوانات و دسته‌های مفید دیگری را برای یادگیری هر چه بهتر فرزندتان مشاهده نمایید.

بخش مذهبی

در این دسته، کودک شما می‌تواند با سوره‌ها و آیات مختلف آشنا شده، اذان یاد بگیرد و از کودکی با دین اسلام بیشتر آشنا شود.

فرزند شما علاوه بر دیدن تمامی اجسام و آموزش تلفظ صحیح اسامی  به‌دلیل مصور بودن بازی به راحتی یاد گرفته و آموزش‌ها در حافظه بلند مدت او قرار می‌گیرد.

ناگفته نماند کتاب‌ها نقش زیادی در یادگیری دارند اما برای کودکانی که به سختی می‌خوانند و یا هنوز خواندن بلد نیستند این بازی می‌تواند خیلی مفید باشد.

برای مثال شاید با این سوال روبه رو شده باشید که فرزندتان از شما بپرسد: “عشق چیه؟؟”

در نگاه اول شاید پاسخ این سوال خیلی ساده به نظر برسد اما پیدا کردن جملاتی که بخواهد این مفهوم را ساده کند شاید اندکی مشکل باشد.

در بازی چوب‌شور مفهوم عشق با نشان دادن کارهای محبت آمیز بین اعضای خانواده خیلی قابل فهم و آسان شده است.

یا به عنوان یک مثال دیگر شاید شما به دلیل مشغله کاری نتوانید وقت بگذارید که اشکال هندسی را برای فرزند خود رسم کنید و آن‌ها را به او یاد بدهید اما حتی اگر وقت این کار را نیز داشته باشید، شاید تا حد زیادی برای شما حوصله سربر و کسل کننده باشد .

در بازی چوب‌شور کودکان شما علاوه بر یادگیری اشکال هندسی با نحوه کشیدن آن نیز آشنا می‌شوند و به خوبی یاد می‌گیرند که اشکال را در اجسام پیرامون خود پیدا کنند.

یا مثلا شما نمی‌توانید به خوبی یا به راحتی فرزند خود را با انواع حیوانات و صداهای آن‌ها آشنا کنید اما در چوب‌شور این امر به راحتی قابل فهم است، حتی فرزندان شما می‌توانند با غذای مورد نیاز حیوانات نیز به خوبی آشنا شوند.

مثال‌های بسیار زیادی در این بازی گنجانده شده، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از آن استفاده کرده تا متوجه مفید بودن این بازی در رشد فرزندتان بشوید.

گیم‌پلی چوب شور بسیار کارتونی و زیبا بوده و در هر بخش با توجه به موضوع آن سعی شده است از اشکال قابل فهم و تا حد امکان نزدیک به واقعیت استفاده شود.

رنگ‌بندی‌های موجود در بازی بسیار شاد و سرگرم کننده است، به نحوی که کودک شما را به راحتی جذب خود می‌کند.

دسترسی به بخش‌های مختلف بازی بسیار آسان و در کل دسترسی به تمام بخش‌های بازی راحت و سریع بوده به گونه‌ای که در آن سردرگم نمی‌شوید.

این بازی دارای پرداخت درون برنامه‌ای است که با توجه به میزان محتوای یادگیری داخل بازی بسیار به صرفه می‌باشد.

برای اینکه بتوانید جلوی آسیب‌های کار با گوشی‌های هوشمند و هدر رفتن وقت کودک خود را بگیرید شدیدا استفاده از چوب‌شور را به شما توصیه می‌کنیم.

همچنین جالب است بدانید بازی چوب شور یکی از بهترین بازی‌های دسته بندی آموزشی مخصوص کودکان از نگاه بازیاتو شناخته شده است.