این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


شاید تا پیش از معرفی آیپد جدید شرکت اپل نام نمایشگر MiniLED به گوشتان نخورده بود اما به راستی این تکنولوژی جدید در صفحه نمایش با این نام چه کاربردی دارد و عمده تفاوت آن با نمایشگرهای OLED چیست؟

قبل از هرچیز می خواهیم به زبان خیلی ساده تکنولوژی به کار رفته در صفحه نمایش های LCD را برایتان توضیح دهم، این نوع صفحه نمایش حاوی نور پس زمینه با تعداد کمی LED است اما در مقایسه با صفحه نمایش های MiniLED باید گفت که تعداد این LED ها نه تنها افزایش پیدا کرده بلکه ابعادشان نیز بسیار کوچک تر (120 برابر کوچکتر) شده است، این بدین معناست که صفحه نمایش آپیدهای جدید چیزی در حدود ده هزار لامپ LED را درون خود جای داده اند که این موضوع باعث شده صفحه نمایش های MiniLED کنتراست بسیار بالاتری را نسبت به نسل قبلی خود با 72 عدد LED به نمایش بگذارند.

اما بیایید کمی درباره اصل ماجرا یعنی LED صحبت کنیم، اصلا LED چیست؟ LED ها چراغ هایی با ابعاد بسیار کوچکی هستند که از خود نور تولید می کنند، البته این موضوع مستلزم عبور جریان از آنهاست. LED ها را اکنون نه تنها در صفحه نمایش ها بلکه می توان در انواع چراغ قوه ها، فلش های دوربین و حتی کنترل تلویزیون نیز مشاهده کرد.

حالا معنا و مفهوم LED تا حدودی برایمان روشن شد برمی گردیم به سوال اصلی، MiniLED چست؟ همانطور که در بالا توضیح دادیم تکنولوژی MiniLED حاوی هزاران LED کوچک است که برای اولین بار در سال 2019 شرکت TCL در برخی از تلویزیون های خود به کار برد. به طور کلی MiniLED کنتراست بسیار بالا و عمق رنگ مشکی فوق العاده را از خود نشان می دهد همچنین به دلیل کوچک شدن ابعاد LED ها جزئیات با دقت بالاتر و حال و هوای زنده تری برای کاربر به نمایش درمی آید.

صفحه نمایش MiniLED را می توان در آیپدپرو 12.9 اینچی 2021 مشاهده کرد، این نوع صفحه نمایش قیمتی به مراتب کمتر از صفحه نمایش های OLED دارد هرچند امکانات و کیفیت بسیار مشابهی را ارائه می دهد.

آیدی تاپ (idtop.ir) یکی از سایت های مطرح در زمینه تکنولوژی می باشد که در زمینه ارائه روزانه قیمت گوشی ایفون و اخبار روزِ تکنولوژی اطلاعات ارائه می دهد. همچنین جدیدترین والپیپرهای آیفون را می توانید در این سایت و در بخش والپیپرهای اپل مشاهده کنید. اگر قصد دارید نسبت به خرید اپل ایدی ارزان اقدام کنید قطعا این سایت خواسته شما را محقق خواهد کرد.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.