بدون شک امروزه گوشی‌های هوشمند در زندگی ما نقش پررنگی دارند و بسیاری از افراد برای سرگرمی یا گذراندن وقت به گوشی خود پناه می‌برند و با نصب بازی‌های آرکید و کم حجم ساعاتی را سرگرم می‌شوند.

این بازی‌ها به طور کلی یک فرمول ساده دارند؛ گیم‌پلی راحت و جذاب، تعداد مراحل فراوان و البته گرافیک ساده.

امروز قصد داریم یکی از همین بازی‌ها به اسم Hunter Assassin یا قاتل شکارچی را معرفی کنیم تا در زمانی که در مترو یا منتظر یکی از دوستان خود هستید مدتی سرگرم شوید.

استودیو بازی‌سازی Ruby Game Studio این بازی را منتشر کرده است که از جمله آثار موفق آن می‌توانیم به بازی Gym Flip اشاره کنیم.

تصویر 1 از بازی Hunter Assassin

گیم‌پلی این بازی بسیار راحت است و نبود مکانزیم پیچیده باعث می‌شود هر رده سنی از آن لذت ببرد. داستان بازی نکته خاصی ندارد. شما باید در مراحل مختلف بازی در نقش یک قاتل دشمنان خود را پیدا کنید و به قتل برسانید.

اما همین سادگی جذابیت بالایی دارد. از یک طرف تنها سلاح شما یک چاقو است و از طرف دیگر باید بدون ایجاد سر و صدا به دشمنان خود نزدیک شوید. اگر استراتژی مناسبی برای پیدا کردن دشمنان یا کشتن آن‌ها نداشته باشید متوجه حضور شما می‌شوند و با تیربار گلوله جانتان را می‌گیرند.

بنابراین باید حواستان باشد پس از کشتن هر دشمن در یک گوشه مخفی شوید و خود را از محدوده دید چراغ‌‎قوه دشمنان خارچ نگه ندارید و سپس با یک کمین غافل‌گیرکننده یک دشمن دیگر را بکشید تا به مرحله بعد بروید.

برای مخفی بودن از نور چراغ‌قوه دشمنان می‌توانید از محیط اطراف و سایه‌ها استفاده کنید.

تصویر 2 از بازی Hunter Assassin

پاداش بازیکنان در بازی Hunter Assassin دریافت الماس پس از کشتن هر دشمن است و سپس به کمک آن‌ها می‌توانید شخصیت‌های جدید را در بازی آزاد کنید.

این شخصیت‌های جدید به صورت تصادفی آزاد می‌شوند و هر کدام از آن‌ها خصوصیات متفاوت خود را دارند که با گذشت بازی با آن‌ها آشنا می‌شوید.

در کنار هدف اصلی‌تان در بازی یک سری ماموریت فرعی نیز وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توانید تعداد الماس‌هایتان را بیشتر کنید. از جمله این ماموریت‌ها می‌توانیم به کشتن دشمنان به تعداد مشخص، خارج ماندن از دید دشمن، انجام مراحل تشریفاتی و ماموریت‌های متعدد دیگر اشاره کنیم.

بازی نه زیاد سخت و نه زیاد آسان است و از یک سیر خطی استفاده می‌کند. به عبارت دیگر در مراحل ابتدایی برای آشنایی بازیکن همه چیز تقریبا راحت است ولی با هرچه به مراحل بالاتر می‌روید، تعداد دشمنان و سختی کشتن آن‌ها بیشتر می‌شود.

تصویر 3 از بازی Hunter Assassin

نکته بعدی بازی کنترل‌های بسیار راحت آن است تا به راحتی با ضربه زدن روی نمایشگر دستگاه خود شخصیت‌تان را کنترل کنید.

فضای گرافیکی بازی و طراحی هنری آن در سطح قابل قبولی است و استفاده از عناصر مینیمالیست و زاویه دید ایزومتریک و از بالا به پایین به جذابیت آن اضافه کرده است.

همچنین باید اشاره کنیم در بازی Hunter Assassin یک تیر دشمن شما را از پا در نمی‌آورد و نوار سلامت شما مشخص می‌کند چقدر دیگر جان دارید. رسیدن به اهدافی مانند تعداد دشمنانی که می‌کشید یا انجام مرحله بون این که صدمه‌ای ببینید الماس بیشتری برایتان به همراه دارد.

این بازی خلاقانه را همین امروز نصب کنید و ببینید آیا می‌توانید سریع‌ترین شخصیت قاتل بازی را آزاد کنید؟