بازی‎های سبک ماشین‎سواری در بین بازی‎های محبوب موبایل قرار دارند و استودیو بازی‎سازی Hutch Games با انتشار چند عنوان متفاوت از جمله بازی Hot Wheels Race Off سعی کرده است هیجان را به این سبک بیاورد.

این استودیو بابت طراحی بازی‎هایی مانند MMX Hill Climb و Smash Cops Heat محبوب است که همگی یک نوع سبک خاص را پیروی می‎کنند و حالا سعی کرده است در Hot Wheels Race Off کمی چاشنی ماجرا را تغییر دهد.

سبک بازی‎های ماشین‎سواری این استودیو به این شکل است که خودروها در یک مسیر مستقیم حرکت می‎کنند ولی هیجان بازی زمانی است که باید با آن‎ها پرش بزنید و به کمک پدال‎های ترمز تعادل اتومبیل‎ها را نگه دارید.

در عناوین قبلی این استودیو با آن که ایده تکراری استفاده شده بود ولی نبود تنوع بازیکنان را مایوس کرد و همچنین گاهی اوقات نیاز به واکنش‎های مختلف نبود و فقط باید به حرکت خود ماشین تکیه می‎کردیم.

اما ظاهرا در بازی Hot Wheels Race Off (چرخ دنده‌ها) همه چیز تغییر کرده است و نهایت هیجان را تجربه می‎کنیم چون باید دائما حواستان به پدال گاز و ترمز باشد تا بهترین پرش را داشته باشید.

چالش بازی با وجود شیب‎های دشوار متفاوت شده است و با آن که سبک بازی مانند عناوین قبلی این شرکت است ولی هیجان مسابقات و نیاز به دقت بالای بازیکن باعث می‎شود با وجود شباهت‎ها باز هم از آن لذت ببرد!

به بخش طراحی بازی که می‎رسیم توجه به جزئیات در تمامی بافت گرافیکی بازی مشخص است، نه تنها وسیله‎های نزدیک در بازی جزئیات زیادی دارند بلکه قسمت‎های دوردست نیز از نظر طراحان بازی نیافتاده‎اند.

تنوع محیط، خودروها و رنگ‎بندی آن‎ها در مقایسه با بازی مانند MMX Hill Climb به مراتب بهتر است تا محصول Hutch Games در مقایسه با برادران قدیمی‎تر خود با موفقیت بیشتری در دل بازیکنان جا شود.

در این بازی مجموعه ماشین‎ها 20 عدد است که به شما اجازه می‎دهد در 40 مسیر گوناگون مسابقات پرهیجانی را تجربه کنید. از طرفی می‎توانید با پیشرفت در بازی خودروی خود را ارتقاء دهید و براساس میل خود آن را سفارشی کنید.

خصوصیات بازی Hot Wheels Race Off در یک نگاه:

  • مجموعه قابل قبولی از خودروها و 40 پیست متفاوت
  • قابلیت ارتقاء خودروها و ایجاد یک مجموعه شخصی
  • امکان بازی به صورت دو نفره و آنلاین با سایر بازیکنان
  • نیاز به تمرکز بالا برای استفاده از گاز و ترمز