بدون شک با وجود عناوین متفاوت در سبک ماشین‎سواری جذابیت این بازی‎های موبایل هرگز کم نمی‎شود و در این بین بازی Horizon Chase شما را به دهه 80 و 90 میلادی و مجموعه ماشین‎های کلاسیک خود می‎برد تا یک تجربه متفاوت را به وجود آورد.

در این مطلب قصد داریم این بازی را بررسی کنیم.

این بازی جذاب توسط استودیو بازی‎سازی Aquiris Game Studio S.A ساخته شده است و همانند با عناوین مشابه در سبک مسابقه‎ای است ولی سعی می‎کند با گیم‎پلی جذاب و سرگرم‎کننده خود کاربران را معتاد کند.

طراحی گرافیکی بازی بسیار لذت‎بخش و گیرا است و از افکت‎های صوتی و موسیقی متنی استفاده شده است تا تجربه رقابت‎های ماشین‎سواری برای بازیکن تغییر کند.

گیم‎پلی بازی Horizon Chase به نحوی طراحی شده است تا تجربه متفاوتی را فراهم کند. به واسطه آن کاربر ساده‎تر می‎تواند ماشین‎ها را کنترل کند که به هیچ وجه جز نکات منفی بازی به شمار نمی‎رود.

در این بازی تنها کافی است پایتان را روی پدال گاز بگذارید و به طرف چپ و راست بروید. این سیستم کنترل ماشین یقینا شما را به یاد عناوین قدیمی می‎اندازد ولی حالا با یک طراحی مدرن‎تر و شیک‎تر روبرو می‎شوید.

در حین بازی باید به حرکات ماشین و چرخیدن به اطراف توجه داشته باشید و با حرکت در لاین‎های صحیح خیابان به سایر خودروها برخورد نکنید.

برخورد با سایر ماشین‎ها سرعت شما را کم می‎کند و در نتیجه شانس شما برای اتمام مرحله بازی با امتیاز بالا کمتر می‎شود. نکته بعدی که باید رعایت کنید مسیر بازی است تا از جاده منحرف نشوید.

طراحان بازی برای بالا بردن جذابیت بازی در اختیار شما پک‎های نیتروژنی را گذاشته‎اند که به کمک آن‎ها سرعت ماشین‎تان را بالا می‎برید و البته با کنترل مناسب از سایرین جلو می‎زنید.

شرط پیروزی در بازی Horizon Chase – World Tour توجه به برخورد نکردن با درختان، موانع کنار جاده و همچنین ماشین‎های دیگر است و البته سرعت‎تان را نباید کم کنید. چالشی که ممکن است ساده به نظر برسد ولی در طول بازی تنها هیجان را زیاد می‎کند.

جذابیت بازی محدود به گیم‎پلی آن نیست بلکه محیط بازی به نحوی طراحی شده است که کاربر حس می‎کند در خیابان‎های یک شهر مدرن در حال رقابت است. ترکیب آن با یک موسیقی هنری باعث شده است بازی Horizon Chase – World Tour را در حد یک شاهکار معرفی کنیم.

مسیرهای مختلفی در بازی وجود دارند از جمله بیابانی، جنگلی و شهری که با طراحی جالب خود حس و حال متفاوتی به بازیکن انتقال می‎دهند.

بازی از سطح‎های گوناگونی تشکیل شده است و در هر قسمت به شهرهای متفاوت سفر کرده و در آن‎ جا در رقابت‎های مختلف شرکت می‎کنید. از بخش‎های دیگر بازی امکان شرکت در مسابقات چند نفره و با محدودیت زمانی است.

مجموعه ماشین‎های بازی متنوع است و هر کدام قدرت متفاوت خود را دارند. همچنین برنده شدن در مسابقات به شما این امکان را می‎دهد ماشین‎های بیشتری را آزاد کنید. محیط‎های بازی که به آن‎ها سفر می‎کنید هر کدام شرایط آب و هوایی خاص خود را دارند تا تجربه مسابقات متفاوت با دیگری باشد.

برای این که بازی طبیعی‎تر به نظر برسد حتی وسط مسابقات ممکن است بنزین کم بیارید. بنابراین در کنار توجه به مقدار بنزین ماشین خود باید پک‎های نیتروژن را نیز به موقع استفاده کنید تا شانس پیروزی در مسابقه بیشتر شود.

خصوصیات بازی Horizon Chase – World Tour را یک نگاه:

  • گیم‎پلی آرکید کلاسیک.
  • گرافیک 16 بیتی متفاوت.
  • موسیقی متن ساخته Barry Leitch.
  • دوستان خود را به چالش بکشید.
  • پشتیبانی از Google Cloud.
  • مجموعه‎ای از 21 ماشین متفاوت.
  • امکان ارتقاء ماشین‎ها.
  • 10 مسابقه ماشین‎سواری، 40 شهر متفاوت، 92 مسیر متفاوت.
  • 7 روش متفاوت برای کنترل بازی (سازگار با گیم‎پد MFi)
  • ماشین‎سواری در شرایط آب و هوایی مختلف؛ برفی، بارانی، آتش‎نشانی