تعداد فراوان بازی‎های ماشین‎سواری و مسابقات مختلف آن نشان می‎دهد چقدر کاربران به سرعت و هیجان علاقه دارند اما از طرفی این زیاد بودن عناوین باعث کلافگی کاربران می‎شود.

در این مطلب قصد داریم یکی از بهترین بازی‎های ماشین‎سواری را به شما معرفی کنیم تا با شرکت در مسابقات شتاب یا درگ از هیجان داد بکشید.

استودیو بازی‎سازی کینگ کد (King kode) بازی جی تی کلوپ سرعت را منتشر کرده است و توانسته است با بهره‎مندی از قابلیت‎ها و خصوصیات متفاوت، کیفیت بالا و داستان‎سازی جذاب سریعا کاربران را به سوی خود جلب کند.

بازی جی تی کلوپ سرعت (GT Club) یک نمونه بسیار خوش ساخت در سبک مسابقات اتومبیل رانی و بخش مسابقات شتاب یا درگ است که کار طراحی و ساخت آن را تیمی ایرانی برعهده داشته است. همچنین این بازی در سال 96 در بین 5 نامزد بهترین بازی های ایرانی چند نفره و بهترین بازی های ایرانی از دیدگاه دستاورد فنی از نگاه بازیاتو شده بود.

درگ ایرانی

بازیکنان در این بازی باید در مسابقات درگ شرکت کنند و در کمترین زمان ممکن در رقابت با حریف خود مسیر مشخصی را به پایان برسانند. منوی بازی سه قسمت دارد: شروع بازی، تنظیمات و پروفایل.

در بخش تنظیمات می‎توانید برای ذخیره روند بازی و بازیابی آن روی یک دستگاه جدید یک آدرس ایمیل وارد کنید و همچنین سطح گرافیک بازی و مواردی مانند پخش موسیقی در حین بازی را تنظیم کنید.

در قسمت پروفایل میزان پیشرفت شما در بازی به همراه رکوردها و امتیاز ثبت می‎شود.

مسیر داستان همانند با سایر بازی‎های مشابه است. به عنوان بازیکن باید با اعضای گروه هر منطقه مسابقه دهید و بعد از شکست آن‎ها باید از سد رئیس گروه بگذرید. مسیرهای مسابقه 500 و 1000 متری هستند. رد کردن یک مرحله با موفقیت به معنای خرید خودروهای گران‎قیمت‎تر و قدرتمندتر است.

در صفحه اصلی بازی در پایین صفحه یک منو با 4 قسمت ادامه بازی، ارتقاء ماشین، اسپرت کردن و نمایشگاه قرار گرفته است و در دو طرف گزینه‎هایی برای انتخاب ماموریت‎ها، رتبه‎بندی و گاراژ دیده می‎شود.

هر مسابقه جریمه‎ای به مقدار یک واحد برای شما به همراه دارد و اگر به 10 عدد برسد باید صبر کنید تا پاک شوند، البته می‎توانید ویدئوهای تبلیغاتی مشاهده کنید تا این مقدار را کم کنید.

بازی جی تی کلوب سرعت

در کنار مسابقات محلی که خط اصلی داستان را تشکیل می‎دهد همچنین مسابقات دیگری قرار می‎گیرند یعنی:

  • مسابقات آزاد
  • مسابقات پلکانی
  • مسابقات ویژه
  • مسابقات روزانه

در دسته آزاد می‎توانید با خودروهایی که در گاراژ دارید با حریفان رقابت کنید.

در دسته دوم تعداد مراحل زیاد است و با پیشرفت شما در بازی سطح آن‎ها بالاتر می‎رود و حریفان به مراتب سخت‎تر خواهند بود. امتیازهایی که در هر مرحله به دست می‎آورید به همین شکل افزایش خواهد یافت و می‎توانید از آن‎ها برای خرید تجهیزات و ارتقاء ماشین خود استفاده کنید.

مسابقات روزانه محدودیت دارند و تنها می‎توانید چند مسابقه انجام دهید. برای انجام این مسابقات باید به اینترنت وصل باشید.

در پایان به مسابقات ویژه می‎رسیم که بازیکن تنها می‎تواند از خودروی معرفی شده استفاده کند و اگر آن را ندارید از فروشگاه برای شرکت در مسابقه بخرد. یکی از جنبه‎های متمایز بازی جی تی کلوب سرعت همین بخش است که جذابیت بالایی دارد.

شیوه کنترل ماشین‎ها در بازی ساده است یعنی استفاده از پدال گاز برای آغاز بازی و تنظیم دور موتور برای شروع و دو گزینه + و – برای تغییر دنده.

علاوه بر شرکت در مسابقات می‎توانید ماموریت‎های بازی مانند طی مسافتی مشخص در یک زمان خاص را انجام دهید و امتیاز به دست آورید.

یکی دیگر از نکات متمایز این بازی تنوع خودروها است، از ماشین‎های ایرانی مانند پراید و پژو گرفته تا ماشین‎های پیشرفته‎ای مانند مک‎‌لارن، لامبورگینی و فراری که تنوع و دقت در طراحی آن‎ها نشان از مهارت توسعه‎دهندگان بازی دارد.

اگر عشق ماشین هستید بازی جی تی کلوپ سرعت به شما این امکان را می‎دهد خودروی خود را سفارشی کنید. بازیکن می‎تواند قسمت‎های گوناگون خودرو مانند موتور، لاستیک‎ها، بدنه و گیربکس را تقویت کند و در رنگ بدنه، رینگ‎ها و چراغ‎های جلو و سایر بخش‎ها تغییرات ظاهری به وجود آورد.

بازی کینگ کد

توسعه‎دهندگان بازی جی تی : کلوپ سرعت با دقت به عناصر گرافیکی، فضاسازی جذاب و تنوع خودروها توانسته‎اند محصولی عالی بسازند و سطح رقابت در بین استودیوهای بازی‎سازی ایرانی را بالا ببرند.

ویژگی‎های بازی جی تی کلوپ سرعت در یک نگاه:

  • گستردگی خودروها
  • قابلیت شخصی‎سازی خودرو و تغییر ظاهر آن در قسمت‎های گوناگون
  • ارتقاء و تقویت خودرو
  • نورپردازی عالی
  • توجه زیاد به عناصر گرافیکی و جزئیات
  • سیر داستانی متفاوت و سرگرم‎کننده