در سال‎‌های اخیر تعداد بازی‎های موبایلی که در کشور ساخته می‎‌شوند رو به افزایش گذاشته شده است. طراحان و سازندگان خلاق ایرانی بازی‎های متفاوتی را برای علاقه‎مندان ارائه کرده‎اند. در این مطلب قصد داریم برنده جایزه بهترین بازی مسابقه‎ای جشنواره هشتم بازی‎های رایانه‎ای ایران یعنی بازی گشت پلیس 2 را معرفی کنیم.

بسیاری از کودکان دوست دارند در آینده پلیس شوند. بازی گشت پلیس که توسط استودیو هنر نور حرکت و با همکاری ناجا برای سیستم‎عامل اندروید عرضه شده است این امکان را به بازیکنان می‎دهد در نقش پلیس با مجرمان برخورد کنند.

استقبال بازیکنان ایرانی در بازی گشت پلیس 1 بسیار زیاد بود، تعداد نصب این بازی در کافه بازار به بیش از 300 هزار مورد رسید و همین قضیه باعث شد زمینه ساخت برای قسمت دوم این بازی فراهم شود.

در گشت پلیس 2 شخصیت اصلی بازی به اسم آرش، بعد از دو سال خدمت در واحد پلیس موتور سوار و بالا رفتن سطح تجربه و همچنین ارتقاء درجه به دلیل شجاعت و قابلیت‎های متعدد، به واحد پلیس گشت خودرو منتقل می‎شود.

بازی ماشینی

کاربران باید در نقش آرش انواع ماموریت‎های پلیسی در زمینه‎های مبارزه با مواد مخدر، دزدی، گروگانگیری، مبارزه با مجرمان و اشرار و غیره را به انجام برسانند.

هیجان بازی زمانی زیاد می‎شود که در کنار آن تعقیب و گریزهای پر هیجان و همچنین امکان ارتقاء خودروها و تجهیز آن‎ها به امکانات بیشتر را قرار می‎دهیم.

بازی در نقش پلیس یکی از خصوصیات بارز و کمتر دیده شده بازی‎هایی از این دست است که تاثیر آموزشی زیادی روی کاربران می‎گذارد. بازیکنان در تعداد زیادی از مراحل به موقعیت‎های مختلفی اعزام می‎شوند که از داخل خودرو نمی‎توان به آن‎ها دسترسی داشت، بنابراین آرش از خودروی گشت بیرون می‎آید و به محل‎های مختلفی مانند کلانتری می‎رود.

در ماموریت‎هایی که به استفاده از سلاح نیاز است، آرش به کمک سلاح‎های متنوع با مجرمان و اشرار مقابله می‎کند. یکی دیگر از ویژگی‎های بازی مراقبت از خودرو در حین انجام عملیات پلیسی است و کاربر باید صدمات ناشی از تعقیب و گریز‎ها را تعمیر کند و با ارتقاء خودرو و بالا بردن سطح امکانات آن با کیفیت بیشتری ماموریت‎ها را انجام دهد.

دانلود بازی گشت پلیس

برای انجام بعضی از ماموریت‎ها به حضور نیروهای پشتیبان نیاز است و طراحان بازی با پیشبینی مواردی مانند پشتیبانی خودرویی و بالگردی این امکان را فراهم کرده‎اند.

از دیگر ویژگی‎های بازی حضور جداول مختلف رده‎بندی است که هیجان رقابت در بین بازیکنان را افزایش می‎دهد و مانند قسمت اول کاربران می‎توانند در مسابقات مختلف شرکت کنند و از جوایز آن بهره ببرند.

تیم طراحی و ساخت این بازی عقیده دارد با پشتیبانی نیروی انتظامی، توانسته است محصولی آموزنده برای مردم مختلف جامعه به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان ارائه دهد. این تیم امیدوار است از این بازی مانند نسخه اول استقبال شود و تعداد آن به بیش از 500 هزار نصب برسد.

بازیکن برای انجام بهتر این بازی به دو مهارت مهم نیاز دارد.

 • مهارت رانندگی

به عنوان یک راننده حرفه‎ای در بازی باید سعی کنید به موانع و سایر ماشین‎ها برخورد نکنید، به موقع و سریعا به داخل مسیرهای فرعی بپیچید یا در صورت نیاز از خیابانی به خیابان دیگر بروید. تعقیب و گریز یکی از عناصر بازی است و مهارت رانندگی کاربر نقش مهمی در آن دارد.

 • مهارت تیراندازی

بازیکن باید در حین رانندگی با کمک اسلحه‎ای دقیق لحظه مناسب برای شلیک به سمت مجرمان را انتخاب کند. از طرفی مواردی مانند جابه‎جایی هدف یا انتخاب یک سنگر امن مناسب نکاتی است که باید توجه کنید.

بازی پلیسی

تغییرات گشت پلیس 2 به نسبت قسمت اول:

 • افزایش تعداد مراحل به تمامی کلانتری‎های بازی
 • افزوده شدن کوییز جدید قسمت سوال‎های هوش و عمومی (10 مرحله)
 • توسعه فضا و نقشه بازی و افزایش تعداد خیابان‎های نه چندان وسیع و نواحی محلی
 • قابلیت جدید عکاسی از گاراژ و ماشین شخصی‎‌ سازی شده و اشتراک‎گذاری با سایرین
 • قابلیت ادامه بازی پس از داغون شدن کامل در زمان انجام ماموریت و تعمیر فوری
 • اضافه کردن ماشین‎های جدید به بازی و دسترسی به خودروهای مگان و سوزوکی ویتارا
 • تنوع رنگی بیشتر ماشین‎هایی مانند زانتیا، ماکسیما، مگان و ویتارا
 • به دست آوردن سکه بیشتر به دنبال انجام تکراری بازی‎ها و قابلیت بالا بردن تعداد سکه‎ها
 • برطرف کردن باگ سیاه شدن مینی مپ یا جی پی اس در بعضی از مدل‎های گوشی‎های همراه
 • رفتار طبیعی و بهتر دشمن در تعقیب و گریزها
 • سیستم دریافت اخبار درون بازی به شکل آنلاین در منوی اصلی گاراژ
 • برطرف کردن مشکل وضعیت و زاویه چرخش نادرست در پخش کات سین پایانی بعضی از مراحل