این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


یکی از اصلی ترین فضاهای سرگرمی کودکان و نوجوانان اتاق بازی است. دکوراسیون و چیدمان این فضا هم می تواند ساده و یا شلوغ انتخاب شود اما نکته مهم این است که به نحوی باشد که جذابیت لازم را داشته باشد. با توجه به نوع اتاق گیمینگ می توان چیدمان آن را تعیین کرد اما مسئله ای که در زیباسازی این فضا تاثیر فوق العاده ای دارد چیدمان اتاق بازی گیم با گلدان های خانگی است. گل و گیاه در کنار لوازم اتاق گیمینگ بی شک یک فضای کامل را تشکیل می دهند.

اگر به چیدمان اتاق بازی گیم با گلدان های خانگی فکر می کنید بهتر است که این کار را به درستی انجام دهید. گل های خانگی زیادی وجود دارند که برای این فضا مناسب هستند که زیبایی منحصر به فرد و تاثیر فوق العاده ی خود را در تمامی مکان ها به جا می گذارند. زمانی که کودک از دنیای واقعی فاصله می گیرد و وارد دنیای بازی می شود باید بتوانیم این فضا را به درستی از لحاظ نور، تهویه و .‌.. مدیریت کنیم. خرید گل های آپارتمانی و خانگی مناسب به تهویه طبیعی هوا کمک می کند.

از آنجا که ممکن است چندین کودک به صورت همزمان در گیمینگ روم سرگرم شوند و اگر فضای این اتاق ها محدود باشد ممکن است سلامت کودکان به خطر بیفتد اما زمانی که شما با گلدان های خانگی و وسایل اتاق گیمینگ استاندارد یک فضای واقعی و سالم را ایجاد کرده اید پس نباید نگرانی خاصی بابت تصفیه هوا داشته باشید.

حال سوال مهم اینجاست که چه گیاهانی برای طراحی اتاق گیمینگ مناسب هستند و چه فوایدی دارند.

ویژگی های یک چیدمان ایده آل اتاق بازی با گلدان های خانگی

ایده چیدمان اتاق بازی با گلدان های طبیعی از خواص و ویژگی هی بی نظیر گیاهان نشات می گیرد. اگر از گل و گیاهان خانگی به درستی مراقبت شود قطعا به مزایایی فراتر از تصفیه هوا و سلامتی دست پیدا می کنیم. آبیاری مناسب، نور و روشنایی تاثیر به سزایی در سلامت گیاهان دارد.

برخی از گل ها زینتی هستند و تنها مختص چند فصل از سال هستند و با نزدیک شدن به فصل سرما عمر آن ها تمام می شود‌. اما برخی از گیاهان دائمی و طول عمر بالایی دارند و برای بخش های مختلفی می توان از آن ها استفاده کرد. شاید در گذشته استفاده از گل ها را تنها محدود به اتاق های نشیمن و پذیرایی می کردند اما

امروزه به تاثیر شگفتی ساز گیاهان در اتاق کودکان پی برده اند و از انواع و اقسام گیاهان بی ضرر برای چیدمانی زیباتر استفاده می کنند.

حرف از بی ضرر بودن گیاهان زده شد که لازم شد متذکر شویم که بعضی از گل و گیاهان خانگی به شدت سمی هستند و چون کودکان عادت دارند هر چیزی را در دهان خود بگذارند پس ممکن است با دست زدن به این گیاهان دچار مسمومیت شوند و سلامت آنها به خطر بیفتد پس آشنایی کامل با انواع گیاهان به بخشی از پروسه چیدمان کمک می کند.

نکات مهم در خصوص چیدمان اتاق بازی با گیاهان خانگی

در چیدمان اتاق بازی گیم با گیاهان خانگی چندین نکته اساسی وجود دارد. تحقیقات نشان داده که کودکان تنها با بازی کردن به رشد و تکامل می رسند و اگر محیط مناسبی برای آن ها فراهم شود قطعا همه ی جنبی های شخصیتی و اجتماعی کودکان رشد خواهد دارد.

دکوراسیون گیمینگ روم بسته به سلیقه والدین و سلایق کودکان چیده می شود‌ حال اگر در دکوراسیون از گیاهان طبیعی خانگی استفاده شود می توان به مزایایی از قبیل:

  1. افزایش قدرت درک و فهم
  2. بهبود خلق و خو
  3. کاهش پرخاشگری
  4. رشد توانایی‌ و مهارت‌های فردی و اجتماعی 
  5. افزایش قدرت تمرکز
  6. تقویت حس مسئولیت پذیری
  7. افزایش خلاقیت
  8. کاهش اضطراب و نگرانی 
  9. افزایش اعتماد به نفس و… دست پیدا کرد.

تاثیرات حضور گل و گیاه در اتاق بازی کودکان را نمی توان نادیده گرفت. البته در انتخاب تعداد گل ها و نوع گل ها باید حساسیت زیادی به خرج داد. از آنجا که این گیاهان در ارتباط مستقیم با کودک هستند حتما باید ویژگی های متفاوت تری نسبت به سایر گیاهان داشته باشند.

برای اتاق بازی کودک که تقریبا یک اتاق شخصی است می توان از انواع گل های آپارتمانی از قبیل نخل شامادورا، گندمی، پتوس، پاپیتال، دراسنا، سانسوریا، قاشقی، حسن یوسف، پاچیرا، گیاه یشم، زاموفیلیا، مارانتا قرمز، کروتون پرتقالی، لیندا، سرخس بوستون، برگ عبایی، فیکوس لیراتا یا آفریقایی، فیکوس الاستیکا، گل ژربرا، گل کالانکوئه، گاردنیا، کاکتوس کریسمس، فیتونیا، هاورتیا، گاستریا و … استفاده کرد. اگر نگران خراب کردن آن ها توسط کودکان هستید بهتر است مسئولیت نگهداری آن ها را به خود کودک بسپارید تا مسئولیت پذیری و نگهداری از عناصر طبیعی را کم کم یاد بگیرد.

از چند تا گل با ویژگی های با ارزش استفاده کنید چون استفاده زیاد از گل ها و شلوغ کردن چیدمان باعث ایجاد استرس در کودک می شود.

بهتر است دانش کافی برای تشخیص گیاهان سمی و غیر سمی را داشته باشید تا مبادا با تهیه یک گیاه سمی سلامت کودک خود را به ضرر بیندازید. با وجود اینکه گیاهان نقش موثری را در فضای اتاق بازی ایفا می کنند اما یک انتخاب اشتباه ممکن است سلامت کودک را به خطر بیندازد.

نکته ی دیگری که حائز اهمیت است ظاهر گل ها می باشد‌. برای اتاق بازی نمی توان از گل هایی که خار و خاشاک زیاد دارند مانند کاکتوس استفاده کرد چون  لمس آن ها برای کودک خوشایند نیست. پس بهتر است هم گل های انتخابی ظاهر خوبی داشته باشند و هم سازگاری و تطابق آن ها با محیط بالا باشد.

نکته آخر محل قرار گرفتن گل ها در گیمینگ روم می باشد. این مسئله در واقع تکمیل کننده یک چیدمان زیبا و منحصر به فرد است. وقتی انتخاب خود را تکمیل کردید و خواستید از چند گل و گیاه برای محیط داخلی اتاق استفاده کنید حتما از قبل جای آن ها را مشخص کنید و یا اینکه بر اساس فضایی که دارید گیاهان مناسب را قرار دهید. باید گل ها مستقیما بر روی زمین قرار بگیرند چون قرار دادن گل ها بر روی شلف ها یا چهارپایه ها ممکن است برای کودک مشکل ساز باشد و در صورت برخورد کودک با آن ها بیفتند و به کودک آسیب بزنند. از این رو گل هایی با گلدان های سنگین و ثابت انتخابی مناسبی هستند.

دو هدف عمده در ارائه خدمات سفارش و خرید گل آنلاین

۱) خرید آنلاین گل و دریافت آن درب منزل

۲) سفارش گل ارزان و آنلاین و ارسال آن برای فرد یا مکان مورد نظرتان دو مورد اشاره شده در فوق را می توان دلیل محبوبیت سرویس های خرید و سفارش اینترنتی گل دانست. زیرا به شما به عنوان خریدار این امکان را می دهد تا تمام انتظارات تان از گل دلخواه تان را با پذیرنده سفارش گل در تهران و دیگر استان ها مطرح کرده و در میان بگذارید و با دقت بیشتر در زمان کافی دست به انتخاب گل مورد نظر تان بزنید و زیباترین و شایسته ترین انتخاب گل خود را در سفارش دسته گل آنلاین تجربه نمایید.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.