گاهی اوقات کارنامه یک استودیو بازی‎سازی برای موبایل آن قدر خوب و سرشار از آثار دوست‎داشتنی است که تنها نام آن‎ها روی عنوان یک بازی کاربر را متقاعد به دانلود بازی می‎کند، بدون این که حتی اطلاعات خاصی از آن داشته باشد.

استودیو «پارسیس گیمز» جزو معروف‎ترین سازندگان بازی موبایل در کشورمان است که با ارائه عناوینی مانند تیزبال، پلیس جوان، یگاه ویژه و خط آتش توانسته است طیف گسترده‎ای از طرفداران به دست آورد.

در این مطلب قصد داریم بازی اسکادران آتش؛ جنگ جهانی دوم آن‎ها را معرفی کنیم.

بدون شک زمان اجرای بازی غافل‎گیر می‎شوید چون بیشتر از این که اسکادران آتش یک محصول جدید باشد، به نوعی نسخه جدیدی از تیزبال است.

دانلود اسکادران

پارسیس گیمز روی بازی مورد نظر تغییراتی اندکی لحاظ کرده است و هدف آن‎ها بهبود تیزبال بوده است و همین قضیه باعث می‎شود اسکادران آتش را یک عنوان مستقل ندانیم. در حقیقت این بازی را باید بازیابی یک برند معرفی کنیم. تیزبال در زمان عرضه جذابیت‎های زیادی در خود داشت ولی حجم بالاتر آن در مقایسه با سایر بازی‎های ایرانی و همچنین گرافیک سنگین آن، باعث شد کاربران از آن استقبال زیادی نکنند.

پارسیس گیمز قصد داشته است با رفع تعدادی از مشکلات تیزبال مخاطبان را به سمت جنگ‎های این بازی بکشد. توجه بازی روی نبردهای هوایی است و کاربر باید در ابتدا هواپیما و تجهیزات مورد نیاز خود را انتخاب کند. نسخه فعلی این بازی 10 هواپیما و سه دسته مختلف مهمات دارد و برای دسترسی به آن‎ها باید درجات بالاتر را به دست آورید.

پارسیس گیمز برای نبردها، 4 گیم‎پلی مختلف در نظر گرفته است که تنها یکی از آن‎ها آفلاین است و سایرین باید آنلاین بازی شوند. کاربر در حالت آفلاین در هر مرحله با هواپیماهای دشمن مبارزه می‎کند تا بتواند آن‎ها را شکست دهد. متاسفانه مانند تیزبال طولانی بودن مراحل و تکرار ماموریت‎ها باعث می‎شود جذابیت این بخش از بین برود.بنابراین برگ برنده بازی در حا‎لت‎های آنلاین آن است که مخاطب را به مدت بیشتری سرگرم می‎کنند. مهمترین تغییری که در مقایسه با تیزبال می‎بینیم تغییر دوره زمانی بازی به جنگ جهانی دوم است. در نتیجه هواپیماهای جنگی پیشرفته و کاملا مجهز تیزبال جای خود را به مدل‎های قدیمی‎تر داده‎اند.

معرفی بازی اسکادران

همین تغییر اسکادران آتش را از تیزبال سخت‎تر کرده است. در تیزبال به راحتی با نشانه‎ گرفتن جنگنده دشمن و شلیک موشک آن را نابود می‎کردید ولی در اسکادران کنترل بازی سخت‎تر است و برای پیروزی باید از هوش، مهارت و استراتژی استفاده کنید، به ویژه در نبردهای آنلاین که تعداد هواپیماها زیاد است.

علاوه بر کنترل، رابط کاربری همچنین تغییر کرده است. دیگر شاهد یک محیط شلوغ نیستیم و مخاطب دید بهتری نسبت به محیط دارد. نکته مثبت این تغییر این است که تغییر رابط کاربری روی گیم‎پلی بازی تاثیر منفی نگذاشته است و می‎توانید با دسترسی راحت به دکمه‎ها هواپیما را کنترل کنید و با استفاده از سلاح‎های گوناگون دشمن را نابود کنید یا از نیروهای پشتیبان کمک بگیرید.

به بخش گرافیکی بازی که می‎رسیم، اسکادران آتش برخلاف تیزبال که دو سال پیش عرضه شد شما را تحت تاثیر قرار نمی‎دهد ولی با طراحی بخشی برای تنظیمات گرافیک دستگاه‎های مختلف قادر به اجرای بازی خواهند بود.

اسکادران آتش بدون شک به تیزبال وابستگی زیادی دارد و همین قضیه روی تجربه کاربرانی که با تیزبال آشنا هستند می‎تواند تاثیر گذارد، اما اگر تیزبال را بازی نکردید، نباید عنوان جدید استودیو پارسیس گیمز را از دست بدهید.

بازی موبایلی اسکادران

خصوصیات بازی اسکادران آتش در یک نگاه:

  • درگیری‎های آنلاین به صورت متنوع (آنلاین تیمی، آنلاین دریایی و آنلاین آزاد)
  • گرافیک سه بعدی پیشرفته
  • 10 هواپیمای جنگی افسانه‎ای
  • 60 کیلومتر مربع محیط جذاب و بی همتا
  • شبیه‎سازی دقیق کنترل هوایپما و استفاده راحت از آن
  • بهینه‎سازی بالای گرافیکی برای اجرا به بهترین شکل روی اکثر دستگاه‎های موبایل