با پیشرفت اسمارت فون‌ها، بازی‌های رومیزی مختلفی آمده‌اند و با وجود اینکه محبوبیت‌شان هنوز به اندازه بقیه سبک‌ها نیست اما هر کدام می‌توانند یک تجربه متفاوت و سرگرم کننده به ارمغان بیاورند. در بازی‌های رومیزی، بازیکنان با جمع آوری کارت‌های مختلف، می‌‌توانند در رقابت‌های مختلف شرکت کنند.

هر کارت معمولا ویژگی و ظاهر متفاوت به خود را دارد و بازیکن قادر است تا با جمع آوری این کارت‌ها، ترکیب‌های مختلفی را ایجاد کند. یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین بازی‌های منتشر شده در این سبک، بازی Magic: The Gathering است که نسخه موبایل نیز دارد.

از جمله بازی های محبوب دیگر سبک کارتی، بازی Hearthstone بوده است که توسط شرکت محبوب بلیزارد ساخته شده است، این بار به سراغ یکی از همین بازی‌ها رفته‌ایم و اگر می‌خواهید با آن‌ آشنا شوید پیشنهاد می‌کنم مطلب پیش‌ رو را از دست ندهید.

بازی Exploding Kittens یکی از هیجان انگیزترین و محبوب‌ترین بازی کارتی ساخته شده در در سال‌های اخیر است. این بازی کارتی موبایل در ابتدا به عنوان پروژه KickStarter آغاز شد و پس از دستیابی به هدف خود، علاوه بر نسخه فیزیکی، نسخه موبایل آن نیز منتشر شد. این بازی، توسط ایلان‌لی، شین اسمال و متیو اینمن بصورت مشترک طراحی شده است.

تبدیل این بازی به یک بازی رومیزی موبایلی با مهارت انجام شده و در عین حال مولفه‌های یک گیم پلی خوب را هم حفظ کرده است. می‌توان محبوبیت بازی را در طراحی چشم‌نواز و بامزه کارت‌های بازی و گیم‌پلی سریع و هیجان‌انگیز آن جستجو کرد، قوانین بازی بسیار ساده است و یاد گرفتن بازی نیز تنها به زمان کمی نیاز دارد.

انفجار بچه گربه‌ها نشان می‌دهد که بازی رومیزی همیشه هم نباید بی‌ دردسر و آرام باشد؛ حرکات شما باید از پیش تعریف ‌شده باشد که این خود از پیچیدگی‎‌های این بازی به شمار می‌رود و همین تصمیمات باعث بروز شگفتی‌های زیادی می‌شود.

در این بازی که می‌توان ۲ تا ۵ نفره آن را انجام داد، هر راند آن حدود پانزده دقیقه طول می‌کشد. هرکس باید در هر دور کارتی از لیست بردارد و ممکن است که در میان آنها بچه گربه‌هایی وجود داشته باشد که منفجر می‌شوند. بازیکنان باید با استفاده از کارت‌های خود در ابتدا از بدست آوردن این بچه گربه‌ها جلوگیری کنند و اگر که بچه گربه به آن‌ها افتاد، تلاش کنند تا قبل از منفجر شدن آن بچه گربه را آرام کنند.

در نهایت هر بازیکن در نوبت خود، دو عمل باید انجام می‌دهد؛ در بخش اول، بازیکنی که نوبتش است، می‌تواند یک کارت اکشن را بازی کند. کارت‌های اکشن شامل رد شدن نوبت، دیدن سه کارت بعدی دسته کارت‌ها، کشیدن یک کارت از دست یکی از بازیکنان و اعمال متنوع دیگری است، و بخش دوم، کشیدن یک کارت از دسته کارت‌های روی میز است.
اگر کارت کشیده شده یک گربه انفجاری نباشد، نوبت به بازیکن بعدی می‌رسد. بازی به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند تا تمام بازیکنان از بازی خارج شوند و آخرین بازمانده، به عنوان برنده بازی شناخته می‌شود.

انفجار بچه گربه‌ها یک بازی پولی است که حداقل این مزیت را دارد که با برچسب قیمت ۲ دلاری یکی از ارزان‌ترین بازی‌های گوگل پلی به حساب بیاید.
بازی به دو طریق آنلاین یا آفلاین قابل انجام است. علاوه بر بازی با دیگران، بخش تمرینی با درجه سختی متفاوت در بازی وجود دارد که می‌تواند کمک خوبی به افراد تازه وارد باشد. اگر به دنبال یک بازی کارتی فوق العاده برای تجربه هستید، خوراک شما این بازی است و  به هیچ وجه حس تجربه کردن آن را از دست ندهید.