انتخاب یک سرگرمی مناسب برای دورهمی‌های دوستانه و حتی خانوادگی، گاهی تبدیل به یک انتخاب سخت و طاقت‌فرسا می‌شود؛ چرا که امروزه تقریبا تمام فعالیت‌های ما نیازمند اتصال به اینترنت است. اما گاهی در جمع‌های خانوادگی یا دوستانه دسترسی به اینترنت کمی سخت و نشدنی به نظر می‌رسد. البته که بازی‌هایی مانند پانتومیم و یا جرئت حقیقت و این دست از بازی‌ها را نیز شاید بتوان در این مواقع بازی کرد اما گاهی یافتن کلمه و یا سوال برای این بازی‌ها نیز تبدیل به چالش می‌شود. اگر به دنبال این دست از بازی‌ها هستید، اونو و پانتومیم‌باز نیز از جمله گزینه‌هایی هستند که از ارزش تجربه‌ی بالایی برخوردارند.

استودیوی کد گیمز، به تازگی بازی دورینو را به همین منظور منتشر کرده است. این بازی مجموعه‌ای از مینی‌گیم‌هایی است که دقیقا برای چنین موقعیت‌هایی طراحی شده‌اند. بدین صورت که تنها با استفاده از یک دستگاه موبایل می‌توانید سرگرم شوید و خاطرات به یادماندنی را برای خود و دیگران ثبت کنید.

دورینو شامل سه مینی‌گیم پسورد، گردونه و ادابازی است که هر کدام قوانین و شرایط مخصوص به خود را دارند. در بازی پسوورد که 4 نفر شرکت‌کننده دارد و افراد به تیم‌های دو نفره تقسیم شده و باید سعی کنند تا کلمه‌ی نمایش داده شده را تنها با یک حرکت و یا یک کلمه‌ی مشابه به هم‌تیمی خود نشان دهند و هر تیم تنها یک دقیقه زمان دارد تا کلمه‌ی درست را حدس بزند و در هر بار اشتباه در حدس کلمه، نوبت به تیم بعدی می‌رسد. در این بازی امکان انتخاب کلمات از میان دسته‌بندی‌های مختلف بازی وجود دارد که البته برخی از آن‌ها نیاز به باز شدن توسط سکه‌های داخل بازی را دارند.

بازی بعدی که گردونه نام دارد یک بازی مهیج و پرشور است که در سه حالت 4، 6 و 8 نفره قابل بازی است. در این بازی برای هر تیم یک کلمه به نمایش در می‌آید و هم تیمی هر نفر باید سعی کند تا با ادابازی کردن و توضیح در مورد آن کلمه، کاری کند تا هم تیمی‌اش بتواند کلمه‌ی صحیح را حدس بزند و سپس نوبت به تیم بعدی می‌رسد. این روند تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که در نهایت زمان بازی تمام شود و تیمی که بیشترین تعداد کلمه را حدس بزند برنده‌ی بازی خواهد بود.

در نهایت آخرین بازی ادابازی یا همان پانتومیم است. این بازی را احتمالا دیگر همه برای یک‌بار هم که شده است، تجربه کرده‌اید. یکی از مزیت‌های دورینو تنوع بالای کلمات است که با داشتن حدود 8000 کلمه در سه دسته‌ی اشیا، حیوانات و عمومی، تضمین‌گر این است که کلمه‌ی تکراری حتی بعد از ساعت‌ها بازی نیز برای تیم‌ها نمایش داده نشود.

از جمله نقط مثبت بازی دورینو می‌توان به امکان تغییر قوانین در هر بازی اشاره کرد بدین صورت که با توجه به تعداد افراد، زمان مورد نیاز برای بازی و حتی تنظیم آن بر اساس تعداد دورهای بازی و یا امتیاز اشاره کرد. برای هر بازی نیز راهنمایی هم به صورت متنی و هم به صورت ویدیویی قرار داده شده است تا بازیکنان به راحتی و در زمانی کوتاه بتوانند با بازی آشنا شده و به تجربه‌ی آن بپردازند.

البته که بازی دورینو نیز خالی از مشکل نیست. از جمله مشکلات آن می‌توان به استفاده از نام‌های انگلیسی برای افراد موجود در بازی، اشاره کرد. عدم اجرای روان بازی در موبایل‌های با قدرت پردازشی متوسط و پایین نیز از جمله مشکلاتی است که دورینو از آن رنج می‌برد. منو و تجربه‌ی کاربری بازی نیز چندان کاربر پسند طراحی نشده است و جابجایی در منوهای بازی کمی بازیکنان را به زحمت خواهد انداخت.

در پایان اگر به بازی‌های دورهمی و خانوادگی علاقمندید و دوست دارید تا در این جمع‌ها به راحتی و بدون نیاز به دسترسی به اینترنت بتوانید یک سرگرمی مناسب را با دیگران تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان بازی دورینو را از دست ندهید.


معرفی ویدیویی بازی دورینو: