این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


به زبان خیلی ساده درب ضد سرقت نوعی در است که در برابر ورود سارقین مقاوم و از ورود  ناخواسته افراد به داخل ساختمان جلوگیری می کند. این درها دارای قفل و لولا و چهارچوبی متفاوت از درهای معمولی هستند و به طور معمول یک ورقه فولادی به همراه یک شبکه پروفیل آهنی درون آنها قرار داده شده است.
درب ضد سرقت اختراع نسبتا جدیدی است که مهم ترین نقطه مثبت آن افزایش امنیت خانه و محل کار ما است. مثل همه چیزهای دیگر امنیت هم نیازمند رعایت موارد و استفاده از تجهیزات متعددی است که یکی از آنها درب ضد سرقت است.جایگزین کردن درب ضد سرقت با درب های قدیمی کار بسیار ساده ای است و به آسانی می توانید آنها را جایگزین مدل های قدیمی کنید؛ بدون این که به رنگ یا کاغذ دیواری خانه شما آسیبی وارد شود.

اجزای درب ضد سرقت

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره شد اجزای درب ضد سرقت با درب های معمولی تفاوت دارند. این تفاوت یا از لحاظ جنس قطعه است و یا وجود یک قطعه اضافه کاربردی مهم در درب ضد سرقت که باعث افزایش امنیت بیشتر درب می شود.
از مهم ترین اجزای درب ضد سرقت می توان به روکش درب، قفل ، چهارچوب اشاره کرد. در ادامه به تفصیل هر یک این اجزا را برای شما شرح خواهیم داد.ضمنا برای اینکه یک درب دارای حداکثر کارایی باشد نصب آن به صورت کامل و درست انجام پذیرد به همین دلیل توصیه می شود برای نصب حتما از یک نصاب درب ضد سرقت کمک بگیرید.

روکش درب ضد سرقت

ساختار بیشتر درب های ضد سرقت یکسان است و چیزی که درافزایش قیمت بعضی از درب ها تاثیر گذار است همین روکش درب ضد سرقت است.روکش درها که بیشتر در زیبایی در تاثیر دارند تا مقاومت آن ،اما تاثیر زیادی در قیمت محصول دارند. معمولا درهایی که روکش چوبی دارند از درهای ام دی اف قیمت بالاتری دارند.گران ترین نوع درب ضد سرقت دربی است که دارای روکش چوب طبیعی باشد.

یراق آلات درب ضد سرقت

یراق آلات از جمله قسمت های مهم یک درب هستند که هم روی قیمت آن موثرند و هم در ویژگی های امنیتی آن تاثیرگذارند.به طور معمول چه درب های ترک و چه درب های ایرانی از یراق آلات ساخت کشور ترکیه استفاده می کنند و بیشتر هم برند کالی (کاله) در بازار ایران رایج است.برخی از سازندگان ایرانی از یراق آلات ایرانی هم برای ساخت درهای خود استفاده می کنند که در کاهش قیمت آنها موثر است.
از مهم ترین یراق آلات درب می توان به قفل ، دستگیره ، چشمی ، لولا و … اشاره داشت.

قفل درب ضد سرقت

مهم ترین المان یک درب ضد سرقت قفل آن است.اگر قفل درب دارای کیفیت نباشد در واقع هیچ امنیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد.حتی اگر درب از بهترین و با کیفیت ترین مواد ساخته شده باشد، اما دارای قفل مطلوبی نباشد به راحتی توسط سارقین باز خواهد شد. محبوب ترین قفل برای درب ضد سرقت در ایران ، قفل کاله است. استاندارد بالای قفل های تولید شده شرکت کاله موجب محبوبیت بیش از پیش آن شد تا جایی که امروزه محصولات این برند به 102 کشور صادر می گردد . شاخصه اصلی قفل کاله دوام بالای آن در برابر ضربه و رطوبت می باشد. این ویژگی باعث می شود تا بتوان از آن در محیط های مختلف مانند مکان های پر گرد و غبار و با رطوبت استفاده کرد و شرایط بد محیطی موجب کاهش طول عمر آن نمی گردد.

چهار چوب درب ضد سرقت

چهارچوب ها به دو نوع چهارچوب فلزی و چهارچوب چوبی تقسیم می شوند . چهارچوب های مورد استفاده برای هر نوع درب متفاوت می باشد. معمولا برای درب ضد سرقت و درب داخلی ساختمان از فریم های فلزی با ضخامت های مختلف استفاده می شود و همچنین عرض فریم درب با توجه به ضخامت دیوار ساختمان کاملا متفاوت می باشد. بسیاری از مصرف کنندگان و طراحان دکوراسیون داخلی چهارچوب درب که از چوب ساخته شده باشد را برای درب های داخلی انتخاب می کنند. 

چهارچوب کشویی درب ضد سرقت

چهارچوب کشویی به دلیل اینکه مناسب با خانه های قدیمی هست مورد توجه افرادی قرار گرفته است که می خواهند درب ورودی منزل خود را عوض کنند .در این نوع چارچوب هیچ تخریبی انجام نمی شود.درب ضد سرقت اصولا با چهارچوب کشویی قیمت بالاتری نسبت به درب با چهارچوب ثابت دارد.به دلیل ساختاری که در این نوع چارچوب ها وجود دارد قابلیت انعطاف و باز شدن به اندازه قطر دیوار مورد استفاده را دارد که این خود یک مزیت بزرگ می باشد.
چهار چوب های فلزی نیز سهم بسیار گسترده ای از بازار را از آن خود کرده اند. علت آن نیز دوام و ماندگاری این چهار چوب ها می باشد. همچینن خاصیت طرح و رنگ پذیری چهار چوب فلزی یکی دیگر از دلایل موفقیت چهار چوب فلزی به شمار می رود.

ورقه های فولادی

بخش بزرگی از امنیت درهای ضد سرقت در درون آنها پنهان شده و به طور معمول قابل دیدن نیست. به طور معمول یک ورق فولادی درون این درها قرار گرفته است که امکان شکستن آنها و ورود از این طریق را از بین می برد.ضخامت این ورقه یکی از عوامل موثر در امنیت آن است. ضخامت معمولا از 8 میلی‌متر شروع می شود .برخی مدل ها به ویژه نمونه های ترکیه ای دو ورق حفاظتی دارند که آن‌ها را مقاوم تر می کنند.

این موارد تنها تعدادی از اجزای اصلی درب ضد سرقت بود .در یک درب با کیفیت و لوکس اجزای و قسمت های دیگری هم وجود دارد از جمله قفل دیجیتال، چشمی، قفل شب بند،پستچی درب و ….


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.