بازی‌های معمایی به واسطه چالش‌ها و معماهایی که برای بازیکنانشان آماده می‌کنند چه در بازار داخلی و چه در بازار جهانی طرفداران بسیار زیادی دارند.

در این نقد و بررسی قصد داریم به سراغ بازی دیوا ساخته استودیو شوکا گیم برویم، این بازی که در سبک ماجراجویی منتشر شده داستان مبهم ولی جالبی را روایت می‌کند که از یک تصادف آغاز می‌شود و شخصیت اصلی بازی را در راهی بی انتها قرار می‌دهد.


قبل از دانلود به رده سنی مجاز بازی (18+) توجه کنید.


بازی ماجرایی دیوا

پس از تصادف، شما سر در گم حرکت می‌کنید و این آغازی برای یک ماجراجویی پر خطر محسوب می‌شود. بازی در مواقع مختلف برای دریافت راهنمایی به شما اطلاع می‌دهد و در صفحه‌ای شبیه به تلگرام این آموزش‌ها را به صورت متنی و ویدیویی به شما منتقل می‌کند.

سیستم راهنمایی بازی دیوا، نحوه بازی کردن را به خوبی آموزش می‌دهد ولی استفاده به موقع از حرکت‌ها و قابلیت‌ها به شما بستگی دارد و اگر اشتباهی کنید ممکن است به مرگ شما (شخصیت بازی) منجر شود.

در دیوا، المان‌هایی همچون اره برقی، ساتور، شاتگان، قایق موتوری و… باعث شده گیم پلی برای بازیکنان تکراری نشود و بازی بتوانند تازگی و چالش برانگیز بودن خود را حفظ کند.

یکی از قابلیت‌های جالب بازی تغییر نور و طیف رنگی محیط بازی در قسمت تنظیمات است به گونه‌ای که اگر از حالت بازی رنگی خسته شدید یا خواستید ابهام بازی را افزایش بدهید می‌توانید با فعال کردن Gray (خاکستری)، بازی را سیاه سفید کنید.

بازی دیوا

شاید سیستم شلیک و یا راه رفتن نیازمند بهبود‌هایی باشند اما به خوبی در کنار هم اجرا و پیاده سازی شده‌اند که باعث راحتی کاربر در یادگیری شده است.

انیمیشن محیط و کاراکتر بازی، حرکت دوربین و توجه به جزئیات ما را به یاد بازی تحسین شده آناهیتا: دخترخوب می‌اندازد، همان اندازه ریزبین و حساب شده.

گرافیک بازی از کیفیت بالایی برخوردار است و به راحتی می‌تواند در دسته بهترین‌های سبک ماجرایی از این نظر قرار بگیرد، سازندگان دیوا علاوه‌بر توجه بسیار خوبی که به گرافیک و انیمیشن بازی داشته‌اند با انتخاب خوب موسیقی توانسته‌اند حس اسرارآمیزی خاصی را به بازیکنان منتقل کنند.

به طور کلی بازی دیوا، مشکل خاصی در قسمت سمعی و بصری بازی نداشته به اندازه کافی توانسته بازی خوش ساختی را به مخاطبانش هدیه کند.

روند کلی داستان با گذشت زمان و مشخص شدن گیم‌پلی و نحوه بازی رو به ابهام می‌رود و اتفاقات و دشمنان مختلف همه و همه باعث دور شدن کاربر از اصل داستان و ماجرا خواهد شد؛ دیوا را نمی‌توان با هیچ یک از بازی‌های ماجرایی که تاکنون معرفی و بررسی کرده‌ایم، مقایسه کنیم، این بازی در مقایسه با حجم و توضیحاتی که ارائه شده از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

اگر شما نیز علاقه‌مند به کشف رمز و رازهای بازی‌های معمایی هستید و دوست دارید کاراکتر اصلی داستان را به مقصد برسانید، پیشنهاد می‌کنیم تامل نکنید و همین الان این بازی زیبای ایرانی را از کافه بازار دانلود نمایید.