مدتی پیش قسمت دوم بازی باران مرگ به اسم Dead Rain2: Tree Virus توسط استودیو بازی‎سازی Tiny Devbox منتشر شد تا فرصتی مجدد برای یکی از زیباترین بازی‎های موبایل پیش بیاید تا سزاوارانه خود را نشان دهد. دو سال قبل نسخه ابتدایی باران مرگ منتشر شد ولی با وجود این که در قسمت بازیکنان با گیم‎پلی و گرافیک متفاوتی روبرو شدند ولی به دلیل نوع سیستم درآمدزایی شرکت سازنده یکی از جواهرات گم شده در دنیای بازی‎های موبایل نام گرفت.

بازی‎هایی که با وجود کیفیت بالایی که دارند ولی تعداد زیادی از بازیکنان روی خوشی به آن‎ها نشان ندادند. حالا بازی Dead Rain2: Tree Virus قصد دارد تاج و تخت دنیای موبایل را به خود اختصاص دهد و مجموعه بازی‎های باران مرگ را آن‎ طور که باید محبوب کند. این بازی گیم‎پلی سریع، گرافیک هنری متفاوت و همچنین پرداخت درون برنامه‎ای دارد که برگ برنده بازی در مقایسه با نسخه قبلی آن محسوب می‎شود.

بازی با همین ترفند توانسته است کاربران را به سمت خود جلب کند. فضای داستانی بازی ماجرای داستان قبلی را ادامه می‎دهد. بازیکن وارد دنیایی که به پایان رسیده است می‎شود که به علت یک بیماری ناشناخته، انسان‎ها به زامبی‎ تبدیل شده‎اند. شما به عنوان بازیکن باید دختر گمشده او را پیدا کنید.

 

بازی dead rain 2

 

با آن که فضای داستانی بازی کلیشه‎ای است ولی بازی Dead Rain 2 : Tree Virus توانسته است با فضاسازی جذاب و صداگذاری متفاوت بازیکن را سرگرم کند. زاویه دوربین در این بازی از نمای پهلو است و در هر مرحله شخصیت اصلی داستان باید با کشتن تعداد زیادی زامبی از بین آن‎ها رد شود تا پی به سرنوشت دختر گم شده خود ببرد.

طراحان بازی برای مبارزه با زامبی‎ها مجموعه‎‎‌ای از سلاح‎های گوناگون در اختیار شما گذاشته‎اند. با وجود این که تعداد زامبی‎ها بسیار زیاد است ولی سیستم روان تیراندازی و تنوع سلاح‎هایی با قدرت فراوان باعث می‎شود مشکل زیادی نداشته باشید. البته فراموش نکنید برای کشتن زامبی‎ها باید هوشمندانه عمل کنید چون در هر مرحله ممکن است تعداد آن‎ها بسیار زیاد شود.

گاهی اوقات راه حلی برای شما جز این نمی‎ماند که از دست آن‎ها فرار کنید و زامبی‎ها را پشت سر بگذارید. البته در این حالت می‎توانید از سلاح خود استفاده کنید و گرافیک بازی در این لحظات و هیجان آن به قدری است که بازی Dead Rain 2 را به یکی از خوش‎ساخت‎ترین عناوین در ژانر وحشت و اکشن تبدیل کرده است.

حس تعقیب و گریز در بازی به قدری خوب از کار در آمده است که ترکیب آن با فضای بازی ساعات‎ها شما را درگیر می‎کند. طراحی هنری بازی مانند قسمت قبلی آن است ولی استفاده از بافت‎های پیکسلی و رنگ‎بندی مرده باعث شده است فضای آخرالزمانی بازی را بیشتر باور کنیم.

Dead Rain 2: Tree Virus یکی از بازی‎های اکشنی است که می‎توانید آن را به صورت آفلاین انجام دهید. علاوه بر زامبی‎ها باید حواستان به درخت‎ها باشد. در واقع بارش بی وقفه باران باعث پخش ویروسی شده است که انسان‎ها را به زامبی تبدیل کرده است و درخت‎ها نیز بسیار رشده کرده‎اند. بنابراین فرار از دست زامبی‎ها و از بین درخت‎ها می‎تواند یک چالش و به همان مقدار ترسناک باشد.

 

در مراحل گوناگون بازی ماموریت‎های مختلفی دارید و می‎توانید با مهارت‎های خود آن‎‌ها را انجام دهید. زامبی‎ها به عنوان اصلی‎ترین دشمنان شما نقاط ضعفی دارند که باید به آن دقت کنید.

خصوصیات بازی Dead Rain 2 : Tree Virus در یک نگاه:

  • تعداد زیاد مراحل با جذابیت بالا
  • استفاده از مهارت‎های گوناگون برای رد کردن مراحل
  • استفاده از نقاط ضعف زامبی‎ها برای نابودی سریع‎تر آن‎ها
  • وجود عناصر پنهان در هر مرحله
  • گیم‎پلی جذاب و اعتیادآور
  • افکت‎های صوتی مناسب با فضای بازی
  • عناصر گرافیکی متفاوت و با جزئیات