بازی‌های ماجراجویی همیشه محبوب هستند و به واسطه داستان‌سرایی خود می‌توانند بازیکنان متعددی را مجذوب خود کنند؛ وجود داستانی مرموز و ترسناک می‌تواند تاثیرگذاری چنین بازی‌هایی را به‌شدت افزایش دهد.

در این بررسی از بازیاتو به سراغ بازی ایرانی دایان رفته‌ایم. پس اگر از علاقه‌مندان به بازی‌های ماجراجویی و ترسناک هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بازی دایان داستانی مرموز از اتفاقی عجیب در یک شب طوفانی را روایت می‌کند و بازیکن باید در طول بازی حقایق مختلف را پیدا کند و با کشف رازهای مختلف، در طول مسیر تصمیم‌هایی بگیرد.

یکی از نکات جالب در بازی دایان این است که تصمیم‌های شما در طول می‌تواند دو پایان متفاوت را برایتان رقم بزند؛ پس در طول بازی باید حواستان را حسابی جمع کنید چرا که یکی از این پایان‌ها خوب و دیگری بد خواهد بود و بر روی تجربه کاربری شما در طول بازی تاثیر می‌گذارد.

بازی در حال حاضر تنها حالت داستانی دارد ولی با توجه به منو بازی و توضیحات سازنده به‌زودی حالت مبارزه‌ای نیز به بازی اضافه خواهد شد.

گرافیک دو بعدی جذاب که به‌همراه کاراکتر اصلی بازی (دختری با موهای قرمز) توانسته یک رابط کاربری یک‌پارچه و چشم‌نواز را به وجود بیاورد، این ویژگی‌های رابط کاربری در طول داستان دست‌خوش تغییراتی خواهد شد که جذابیت بازی را می‌تواند چند برابر کند و بازیکن را بیشتر در جریان سیر تکاملی بازی قرار دهد.

ساخته جدید سید حمید محمدی (دایان) از دو زبان فارسی و انگلیسی پشتیبانی می‌کند و همچنین با توجه به توان پردازشی گوشی خود می‌توانید به تنظیمات بازی مراجعه کنید و گرافیک بازی را در سه سطح عالی، خوب و متوسط شخصی‌سازی کنید. این شخصی‌سازی گرافیک شامل مدیریت وجود پرتوهای نور، افکت‌ها و ذره‌های معلقی می‌شود که در طول بازی تاثیر قابل توجهی بر روی تجربه کاربری شما خواهد داشت.

در کنار گرافیک یکپارچه و جذاب، داستان‌پردازی خوب و گیرا و گیم‌پلی راحت، مشکلاتی جزئی در بازی دیده می‌شود که امیدواریم پیش از انتشار حالت مبارزه‌ای رفع شود.

  • امکان حرکت آسان در محیط
  • امکان دویدن تنها با فعال شدن یک دکمه
  • امکان زوم در محیط برای داشتن تسلط بیشتر روی محتوای هر بخش از خانه
  • امکان کاوش راحت در محیط بازی
  • و مخفی کردن ابزار (دویدن، زوم، کاوش، جعبه دارایی‌ها) در طول بررسی محیط

می‌تواند از سایر مزیت‌های این بازی به حساب بیاید.

تجربه بازی رایگان نیست و پس از مدتی تجربه بازی باید نسخه کامل دایان را فعال سازی کنید و به ماجراجویی بپردازید.

اگر از علاقه‌مندان به بازی‌های ماجراجویی و ترسناک هستین، دایان یک انتخاب جذاب برای شما خواهد بود که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را تجربه کنید.